Najbohatší ľudia sveta prišli o stovky miliárd dolárov. Môže za to koronavírus

  • Celkové bohatstvo 500 najbohatších ľudí sveta sa znížilo o 444 miliárd dolárov
  • Americký akciový index Dow Jones v tomto týždeň klesol o viac ako 12 percent
  • Najväčšie straty utrpeli traja najbohatší ľudia sveta
BeFunky-collage
TASR
  • Celkové bohatstvo 500 najbohatších ľudí sveta sa znížilo o 444 miliárd dolárov
  • Americký akciový index Dow Jones v tomto týždeň klesol o viac ako 12 percent
  • Najväčšie straty utrpeli traja najbohatší ľudia sveta

Uplynulý týždeň bol kvôli prepadu akciových trhov veľmi drahý nielen pre väčšinu investorov, ale aj najbohatších ľudí sveta. Pokračujúce sa šírenie nového koronavírusu po celom svete prudko stiahlo nadol globálne akciové trhy a celkové bohatstvo 500 najbohatších ľudí sveta sa znížilo o 444 miliárd dolárov, uviedla agentúra Bloomberg.

Americký akciový index Dow Jones v tomto týždni klesol o viac ako 12 percent, čo bol jeho najväčší päťdňový prepad od finančnej krízy v roku 2008. Hodnota globálnych akcií sa znížila o viac ako šesť biliónov dolárov.

Čítaj viac TU>>Jeff Bezos si kúpil novú rezidenciu. Výškou sumy pokoril rekord v Los Angeles

Od začiatku roka až do začiatku tohto týždňa pritom hodnota majetku 500 najbohatších ľudí v rebríčku miliardárov agentúry Bloomberg rástla. Celkovo to bolo o 78 miliárd dolárov.

Kto prišiel o najviac peňazí?

Najväčšie straty utrpeli traja najbohatší ľudia sveta – majiteľ Amazonu Jeff Bezos, spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates a šéf luxusnej skupiny LVMH Bernard Arnault. Hodnota ich majetku celkovo klesla o 30 miliárd USD. Štvrté najväčšie straty zaznamenal Elon Musk, ktorý je podľa Bloombergu 25. najbohatším na svete.

Ten kvôli prepadu akcií jeho automobilky Tesla prišiel za týždeň o deväť miliárd USD. Od začiatku tohto roka je však zatiaľ stále v pluse a hodnota jeho majetku tento rok stúpla o 8,8 miliardy USD na 36,3 miliardy USD.

Zhruba 80 percent miliardárov z rebríčka je tento rok v strate na čele s tými, na ktoré má koronavírus najväčší vplyv. Predseda správnej rady prevádzkovateľa okružných plavieb Carnival Micky Arison tento týždeň prišiel o jednu miliardu USD, pretože na jednej z výletných lodí v Japonsku sa objavilo ochorenie spôsobené novým koronavírusom a najmenej päť cestujúcich zomrelo.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech