Na východe Slovenska vznikne až 500 pracovných miest: Do Prešova mieri nový investor

  • Na východe Slovenska čoskoro pribudne nový závod
  • Investor sľubuje až 500 nových pracovných miest
  • Firma DEJONG vyrába zásobníky teplej vody
Pohľad na výrobný závod
Závod, Unsplash/@marcinjozwiak
  • Na východe Slovenska čoskoro pribudne nový závod
  • Investor sľubuje až 500 nových pracovných miest
  • Firma DEJONG vyrába zásobníky teplej vody

Na východe Slovenska vznikne až 500 nových pracovných miest. Mieri tam totiž ďalší významný investor, informuje SITA. Výrobca zásobníkov teplej vody z nehrdzavejúcej ocele DEJONG plánuje v Prešove postaviť svoj nový závod.

Ten by mal uspokojiť rastúci dopyt zásobníkov teplej vody v celej Európe. Ako ďalej informuje spoločnosť, pre výber lokality bola rozhodujúca kvalifikovaná a jazykovo vybavená pracovná sila, skúsení stavitelia a dobre rozvinutá železničná a cestná infraštruktúra.

Investor začne s výstavbou už budúci rok

„Expanzia DEJONG-u na Slovensku je súčasťou našej ambicióznej stratégie rastu na európskom trhu. Predstavitelia štátu aj samosprávy boli veľmi ústretoví. Tešíme sa na prehĺbenie nášho vzťahu s obyvateľmi v regióne a na spoločnú úspešnú budúcnosť,“ uviedol výkonný riaditeľ Rheem Europe Arno La Haye.

Fabrika plánuje začať s výstavbou v roku 2024, pričom prvé produkty by chcela uviesť na trh už v roku 2025. „Naše investície do tejto expanzie rozšíria našu sieť, urýchlia rast a podporia našich zákazníkov v snahe uspokojiť predpokladaný dopyt počas tejto éry energetickej transformácie,“ doplnil prezident Rheem Global Water​​ Rich Bendure.

Ministerka hospodárstva Denisa Saková uvedenú investíciu zatiaľ oficiálne nepotvrdila. Ako zdôraznila, aktuálne majú rozpracovaných okolo 60 projektov.

„Nikdy sa nevyjadrujeme k projektom, ktoré sú v rozpracovaní a vždy sa vyjadrujeme k projektom, v rámci ktorých sú už dohodnuté podmienky, čo sa týka aj pomoci zo strany štátu,“ vysvetlila po stredajšom rokovaní vlády. Uvedený projekt teda potvrdia až vtedy, keď budú dohodnuté skutočné podmienky spolupráce.

Spoločnosť DEJONG bola založená v roku 1859 so sídlom v holandskom Gorredijku. Vyrába zásobníky teplej vody pre viaceré aplikácie, vrátane tepelných čerpadiel, rôznych kotlov a solárnych systémov.

Pracuj na „kriminálke“

Ak si aktuálne hľadáš prácu, táto ponuka ťa možno zaujme. Nedávno sme ťa totiž informovali, že Kriminalistický a expertízny ústav (KEÚ) momentálne rozširuje svoje rady a ty by si mohol byť súčasťou tímu odborníkov. Tento ústav zohráva významnú úlohu v oblasti forenzných vied na Slovensku, a preto nečakaj nudu.

KEÚ vykonáva širokú škálu odbornej znaleckej práce vo viac ako dvadsiatich znaleckých odvetviach, najmä pre orgány činné v trestnom konaní. Jeho odborníci majú kľúčovú úlohu v súdnom konaní, pretože analyzujú dôkazy pre súd, skúmajú zaistené predmety a vzorky, čím prispievajú k objasneniu rôznych aspektov trestných činov.

Ak máš záujem o digitálne technológie, môžeš sa špecializovať na digitálnu analýzu, čo je stále dôležitejšie v dobe rastúcej digitalizácie. Tí, ktorí majú vášeň pre prírodné vedy, sa uplatnia v genetike, antropológii, daktyloskopii, tvárovej identifikácii, chémii a toxikológii.

Ak ťa zaujíma práca priamo na mieste trestného činu, môžeš sa špecializovať na balistiku, elektrotechniku alebo pyrotechniku, ktoré vyžadujú špecifické znalosti a zručnosti pre vyšetrovanie zločinov.

KEÚ je aktívny aj v oblasti vedecko-technického rozvoja a podporuje využívanie umelej inteligencie v svojej práci. To znamená, že ako expert budeš mať prístup k najnovším technológiám a výskumu, ktoré môžu zlepšiť schopnosť riešiť trestné prípady.

Okrem toho ti ústav umožní získavať skúsenosti v zahraničí a zúčastňovať sa na projektových aktivitách, ktoré riešia aktuálne problémy vo forenzných vedách. Týmto spôsobom môžeš neustále rozširovať svoje znalosti a prispievať k rozvoju tejto oblasti.

Čo sa týka výhod, KEÚ ponúka základný hrubý mesačný príjem vo výške 1 756,50 €, stabilný pracovný čas 40 hodín týždenne a rôzne ďalšie výhody, ako napríklad dovolenku, platené služobné voľno, príspevok na stravovanie a rekreáciu, a možnosti v oblasti zdravotnej starostlivosti a vzdelávania. Viac sa dočítaš na tomto odkaze.

Zdroje: SITA, Redakcia, Ministerstvo vnútra SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá