Slovenská „kriminálka“ hľadá nových ľudí. Ponúka lákavý plat a benefity, ktoré stoja za pozornosť

  • Kriminalistický a expertízny ústav odhaľuje pozadie zločinov na Slovensku
  • Aktuálne hľadajú posily, stačí mať pár kľúčových vlastností a vzdelanie
polícia, auto
Obhliadka miesta činu, MINV SR, Unsplash/Michal Lauko
  • Kriminalistický a expertízny ústav odhaľuje pozadie zločinov na Slovensku
  • Aktuálne hľadajú posily, stačí mať pár kľúčových vlastností a vzdelanie

Neznášaš stereotyp a desí ťa predstava pochmúrneho života v kancelárii? Rezort vnútra prichádza s novou pracovnou ponukou, ktorá by ti mohla byť šitá na mieru.

Kriminalistický a expertízny ústav (KEÚ) aktuálne rozširuje svoje rady a práve ty sa môžeš stať členom tímu expertov. Ústav predstavuje dôležitú inštitúciu v oblasti forenzných vied na Slovensku, kde sa zaručene nebudeš nudiť.

Objasňovanie trestných činov

KEÚ vykonáva širokú škálu odbornej znaleckej činnosti vo vyše dvadsiatich znaleckých odvetviach, najmä pre orgány činné v trestnom konaní.

Odborníci z radov ústavu zohrávajú kľúčovú úlohu pri súdnom konaní. Analyzujú totiž dôkazy, ktoré sa predkladajú súdu. Skúmajú zaistené predmety a vzorky, čím prispievajú k objasneniu rôznych aspektov trestných činov.

Ak máš záujem o digitálne technológie, môžeš sa stať expertom v oblasti digitálnej analýzy. V čase, keď digitalizácia preniká do všetkých oblastí nášho života, je schopnosť analyzovať digitálne dáta čoraz dôležitejšia. A práve v tejto oblasti môžeš nájsť svoje uplatnenie.

Pre tých, ktorí majú vášeň pre prírodné vedy, má Kriminalistický a expertízny ústav niekoľko odvetví, v ktorých môžeš excelovať. Genetika, antropológia, daktyloskopia, tvárová identifikácia, chémia a toxikológia – to sú len niektoré z oblastí, ktorým sa ústav venuje. Môžeš spolu s ostatnými expertmi odhaľovať genetické profily, analyzovať chemické látky a mnoho ďalšieho.

Priamy kontakt s miestom činu

Ak ťa zaujímajú základné metódy kriminalistiky a chceš byť v priamom kontakte s miestom trestného činu, môžeš sa špecializovať na balistiku, elektrotechniku alebo pyrotechniku. Tieto odvetvia vyžadujú odborné znalosti a schopnosti, ktoré môžu byť rozhodujúce pri vyšetrovaní zločinov.

Kriminalistický a expertízny ústav sa aktívne zapája aj do vedecko-technického rozvoja a podporuje aplikácie umelej inteligencie v rámci svojej činnosti. To znamená, že experti majú prístup k najnovším technológiám a výskumu, ktoré môžu zlepšiť schopnosť riešiť trestné prípady.

Okrem toho ústav umožňuje svojim expertom získavať skúsenosti a zručnosti v zahraničí a zúčastňovať sa na projektových aktivitách zameraných na riešenie aktuálnych problémov forenzných vied. Aj ty teda dostaneš, ak si ťa vyberú, pravidelnú príležitosť rozširovať svoje znalosti a súčasne prispievať k rozvoju oblasti.

Koľko dostaneš a aké sú podmienky?

Čo sa týka výhod, ktoré uchádzačom ponúkajú, patrí sem základný hrubý mesačný príjem vo výške 1 756,50 €, pravidelný a stabilný príjem, základný pracovný čas 40 hodín týždenne a ďalšie benefity.

Medzi nimi nájdeš aj nárok na 6 týždňov dovolenky, platené služobné voľno (napr. pri návšteve lekára, darcovstvo krvi, ošetrovanie chorého dieťaťa mladšieho ako 11 rokov…), príspevok na stravovanie či rekreáciu až do výšky 275 €.

Okrem toho máš ako zamestnanec ústavu možnosť využiť preventívnu rehabilitáciu, kúpeľnú liečbu, vlastnú sieť rezortných zdravotníckych a rekreačných zariadení, každoročne bezplatnú preventívnu, zdravotnú prehliadku, vzdelávanie a kariérny rast a v neposlednom rade aj osobitné sociálne zabezpečenie.

Ak máš nad 18 rokov, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, ovládaš štátny jazyk a prácu na počítači a máš zdravotnú, fyzickú a psychickú spôsobilosť, si vhodným kandidátom pre začlenenie do tímu Kriminalistického a expertízneho ústavu. Nesmieš však byť členom žiadnej politickej strany ani nikdy trestne stíhaný.

Postup je taký, že musíš najskôr podať písomnú žiadosť o prijatie a predložiť životopis a doklady o svojom vzdelaní. Následne budeš podrobený psychologickému vyšetreniu a previerke slovenského jazyka. Neboj sa, bude to skupinová previerka. Keď splníš minimálne stanovené požiadavky, dostaneš možnosť stať sa súčasťou tímu expertov.

Všetko už vieš, rozhodnutie je na tebe.

Zdroj: MINV SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá