Na výzvu Igora Matoviča už reaguje politická obec, vyjadriť sa v ankete môžeš aj ty

  • Ruská strana je ochotná odstúpiť od zmluvy týkajúcej sa dodávky 2 miliónov vakcín
  • Igor Matovič vyzval na odpoveď prostredníctvom sociálnej siete svojich koaličných partnerov
  • Reagovala aj Jana Bittó Cigániková či Juraj Šeliga
Vláda
TASR /Jaroslav Novák
  • Ruská strana je ochotná odstúpiť od zmluvy týkajúcej sa dodávky 2 miliónov vakcín
  • Igor Matovič vyzval na odpoveď prostredníctvom sociálnej siete svojich koaličných partnerov
  • Reagovala aj Jana Bittó Cigániková či Juraj Šeliga

Igor Matovič dnes informoval o tom, že ruská strana je ochotná odstúpiť od zmluvy týkajúcej sa dodávky 2 miliónov vakcín na Slovensko. Výrobcovia vakcín tvrdia, že ak hrozí kvôli vakcíne Sputnik V rozpad koalície, sú ochotní zrušiť zmluvu bez sankcií. V závere statusu vyzval Igor Matovič ľudí, ale aj koaličných partnerov, aby čo najskôr vyjadrili svoj názor. Reakcia na seba nenechala dlho čakať. 

Tak poprosím kolegov, nech sa rýchlo (ešte dnes) vyjadria a nezávislé médiá, nech umožnia svojim čitateľom tiež vyjadriť názor. Váš názor? Môj? Bola by to najväčšia chyba, akú by sme mohli spraviť,“ vyzval prostredníctvom sociálnej siete premiér Slovenskej republiky. 

Rusi sa rozhýbali. Európska lieková agentúra prijala žiadosť o spustenie procesu registrácie Sputnika V

Karty zamiešalo aj to, že Európska lieková agentúra prijala žiadosť o spustenie procesu registrácie Sputnika V, v takzvanom rolling review. Tento regulačný nástroj slúži na urýchlenie posúdenia vakcíny, údaje k vakcíne sa v tejto fáze posudzujú priebežne podľa ich dostupnosti. Po rozhodnutí Výboru pre lieky na humánne použitie, že údaje doložené žiadateľom sú dostatočné, môže žiadateľ predložiť EMA formálnu žiadosť o registráciu.

Si za to, aby Slovensko vrátilo vakcíny Sputnik V?

„Výbor pre lieky na humánne použitie (EMP) spoločnosti EMA (CHMP) začal postupné preskúmanie vakcíny Sputnik V (Gam-COVID-Vac), vakcíny proti koronavírusu vyvinutej ruským Národným centrom pre epidemiológiu a mikrobiológiu Gamaleya,“ píše EMA vo vyhlásení.

Poslankyňa SaS reaguje na Matovičov status

Na výzvu bleskovo odpovedala aj členka strany SaS Jana Bittó Cigániková. Tá zdôraznila, že „nákup vakcíny nie je dôvodom, prečo žiadame rekonštrukciu vlády. Dôvodom je neudržateľný štýl vládnutia Igora Matoviča“. Na rekonštrukcii vlády trvá aj naďalej. 

OPAKOVANIE JE MATKA MÚDROSTINákup vakcíny nie je dôvodom, prečo žiadame rekonštrukciu vlády. Dôvodom je neudržateľný …

Posted by Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo on Thursday, March 4, 2021

Ďakujeme ruským partnerom za ponuku, ale pokiaľ nevedia vziať späť urážky a obvinenia premiéra voči všetkým, ktorí majú v čomkoľvek iný názor, ak nevedia zariadiť, aby premiér prestal blokovať návrhy koaličných partnerov, ktoré majú pomáhať ľuďom, aby prestal blokovať otváranie škôl, peniaze na dobré projekty len preto, lebo považuje návrh na iné riešenie pandémie, ako celoplošným testovaním, za neposlušnosť, ak nevedia vziať späť veľkú propagandistickú tlačovku, ktorá bola zbytočná, poškodila nás v očiach partnerov v EU, spôsobila odchod a odpor koaličných poslancov a ohrozila dohody o zápožičke registrovaných vakcín od partnerov z EU, tak nám bohužiaľ nevedia pomôcť. “

Matovič podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) opätovne otáča situáciu a vydiera občanov a aj koaličných partnerov. Ani po roku v pozícii premiéra podľa predsedu SaS Richarda Sulíka nepochopil, že vládnuť sa nedá cez sociálnu sieť Facebook. „Dohody sa nerobia cez verejné osočovanie koaličných partnerov, ale za rokovacím stolom. To platí aj o desiatkach miliónov eur daňovníkov, ktoré sa nemíňajú z večera do rána, ale s rozvahou. Igor Matovič opäť raz len ukázal, že do kresla premiéra nedorástol a jeho najnovším statusom len podčiarkol nevyhnutnosť rekonštrukcie vlády,“ doplnil Sulík. Stanovisko poskytol hovorca liberálov Ondrej Šprlák.

Juraj Šeliga taktiež podporuje myšlienku rekonštrukcie vlády. „Podporujem myšlienku rekonštrukcie vlády, ktorá vráti dôveru občanov v štát, v spravodlivosť a najmä slušnosť. Stále verím, že táto rekonštrukcia vlády má prísť na pôdoryse a výsledkov parlamentných volieb z roku 2020 a tejto vládnej koalície, “ zverejnil na svojom facebookovom profile.

Vstupoval som do politiky, pretože som chcel pomôcť budovať právny štát, obnoviť dôveru v jeho inštitúcie, ale aj pomôcť…

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Thursday, March 4, 2021

Veronika Remišová reaguje na rolling review Sputnika V

Už len počkať na oficiálne schválenie a vakcína sa môže normálne používať, ako to strana Za ľudí od začiatku hovorila. Len to mohlo byť bez ohýbania pravidiel, cirkusu a prenášania zodpovednosti na lekárov.“ Na sociálnej sieti Twitter to napísala predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová. Reagovala tak na to, že Európska lieková agentúra (EMA) prijala žiadosť výrobcu vakcíny Sputnik V o spustenie procesu registrácie.

Zdroje: Facebook Igora Matviča, Facebook Jany Bittó Cigánikovej, TASR, Facebook Juraja Šeligu, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK