Na známom letisku sú tisíce stratených kufrov. Problém robí batožina, akú máš zrejme aj ty

  • Nemecké letisko hlási problémy s batožinou, ktorá nemá svojho majiteľa
  • Situácii môžeš predísť veľmi jednoducho
Na snímke sú ľudia s batožinou.
TASR/Thomas Padilla
  • Nemecké letisko hlási problémy s batožinou, ktorá nemá svojho majiteľa
  • Situácii môžeš predísť veľmi jednoducho

Ak na svojich dovolenkách využívaš kufor čiernej farby, môžeš sa veľmi ľahko dostať do problémov. Jedno z najväčších letísk Európy odporúča cestovateľom, aby si radšej zaobstarali pestrofarebnú batožinu. 

Cieľom je, aby si ju jednoduchšie a rýchlejšie našli, čím by sa mohlo predísť veľkému chaosu, ktorý momentálne panuje na letisku vo Frankfurte kvôli neefektívnej manipulácii s kuframi. Informuje The Guardian.

Stefan Schulte, šéf frankfurtského letiska, uviedol, že prevaha čiernych kufrov prispela k problémom, ktorým čelili letecké spoločnosti a pracovníci s batožinou najmä v posledných týždňoch, pretože „je ťažké ich od seba odlíšiť“.

Schulte cestujúcim poradil, aby si všade, kde je to možné, priniesli iba príručnú batožinu a ak to nie je možné, použili kufre, ktoré je možné ľahšie identifikovať. Thomas Kirner, hovorca letiska, povedal: „Mnoho ľudí cestuje s čiernymi kuframi na kolieskach, vďaka čomu je ich identifikácia veľmi časovo náročná.“

Táto rada bola v niektorých nemeckých médiách zosmiešňovaná rovnako ako dodatočný návrh letiskových úradov, aby si ľudia pridali na kufre štítky so svojimi menami a adresami, čo polícia z bezpečnostných dôvodov spravidla neodporúča.

Kirner uviedol, že na letisku je asi 2 000 kufrov bez majiteľov, informuje Bild. Celej situácii nepomáha ani skutočnosť, že letisko v súvislosti s pandémiou prepustilo okolo 4 000 zamestnancov. Letiská po celom svete aktuálne bojujú s náročnou obnovou svojej pravidelnej prevádzky.

Navyše sú tu neutíchajúce štrajky, ktoré cestovanie leteckou dopravou ešte viac komplikujú. Nemecký odborový zväz vyzval pozemný personál leteckej spoločnosti Lufthansa, aby v stredu vstúpil do jednodňového štrajku v spore o platy. Informuje Bloomberg.

letisko
zdroj: Pexels/ekky, daria

Výzva sa podľa odborového zväzu servisných pracovníkov vzťahuje na všetky pobočky Lufthansy v Nemecku. Štrajk by sa mal začať v stredu o 3:45 miestneho času a skončiť o 6:00 vo štvrtok.

Štrajk by sa mal uskutočniť uprostred rokovaní o mzdách pre približne 20-tisíc zamestnancov logistických, technických a nákladných dcérskych spoločností leteckej spoločnosti.

Chystáš sa tento rok na dovolenku?

Odborový zväz ním chce zvýšiť tlak na Lufthansu pred ďalším kolom rokovaní 3. a 4. augusta. Zväz vyzýva na zvýšenie platov o 9,5  % v tomto roku a tvrdí, že ponuka Lufthansy zo začiatku tohto mesiaca, ktorá by zahŕňala dohodu na 18-mesačné obdobie, zďaleka nespĺňa jeho požiadavky.

Šéf ľudských zdrojov Lufthansy Michael Niggemann vo vyhlásení reagoval, že výzva na štrajk „je o to nepochopiteľné, keďže zamestnávateľ ponúkol vysoké a sociálne vyvážené zvýšenie miezd“ napriek „napätej“ ekonomickej situácii spoločnosti a neistému ekonomickému výhľadu.

Takéto „varovné štrajky“, ako pripomína agentúra AP, sú v Nemecku bežnou taktikou v pracovných rokovaniach a zvyčajne trvajú niekoľko hodín či pár dní.

Tento štrajk pritom prichádza v čase, keď letiská v Nemecku aj inde čelia narušeniu prevádzky a dlhým radom na bezpečnostných kontrolách.

Zdroje: The Guardian, SITA, Bild, Bloomberg

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá