Naď dal odporcom dohody SR s USA ponuku: Tak čo, páni, ak skutočne neklamete, zbavíte sa ma raz a navždy

  • Jaroslav Naď navrhol politickým odporcom Dohody o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými (USA) zaujímavú ponuku
  • Ak na Slovensku vznikne čo i len jedna americká vojenská základňa, odstúpi z funkcie
Jaroslav Naď
TASR/Pavol Zachar
  • Jaroslav Naď navrhol politickým odporcom Dohody o obrannej spolupráci so Spojenými štátmi americkými (USA) zaujímavú ponuku
  • Ak na Slovensku vznikne čo i len jedna americká vojenská základňa, odstúpi z funkcie

Minister obrany SR Jaroslav Naď uverejnil na svojom profile na Facebooku verejnú výzvu, ktorú adresoval všetkým, ktorí vidia narušenie suverenity Slovenska v dohode o obrannej spolupráci medzi Slovenskom a USA.

Okamžitá demisia

Vo svojom statuse na sociálnej sieti uvádza, že ak sa naplní čo i len jedna vyhrážka, ktorú vyslovili jeho oponenti, tak okamžite odstúpi a už sa nikdy nebude uchádzať o žiadnu inú verejnú funkciu v oblasti politiky. 

„Ak na základe Dohody o obrannej spolupráci medzi Slovenskom a USA vznikne v SR čo i len jedna americká základňa, bude tu čo i len jedna zbraň hromadného ničenia dovezená Američanmi alebo odovzdáme čo i len jedno vojenské letisko Američanom, ja okamžite odstúpim z funkcie a verejne sa ospravedlním slovenskému národu, že som ho oklamal a už nikdy sa nebudem uchádzať o žiadnu verejnú funkciu a ani len nečuchnem o politiku,“ uviedol Jaroslav Naď.

VEREJNÁ VÝZVA!!!To, že v SR existuje skupina ľudí, ktorí sú ochotní ohroziť aj tie najzákladnejšie bezpečnostné a…

Posted by Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Saturday, January 8, 2022

Avšak v opačnom prípade požaduje minister obrany SR rovnaký férový postoj od druhej strany.

„Ak sa tak ale nestane do konca tohto volebného obdobia, kým bude táto vláda pri moci, tak všetci títo klamári sa ospravedlnia slovenskému národu, že ich klamali a strašili a vzdajú sa svojich funkcií a už nikdy nebudú kandidovať do žiadnej verejnej funkcie a ani len nečuchnú o politiku,“ doplnil Naď.

Zároveň k tomu vyzval predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, poslancov Národnej rady SR Ľuboša Blahu (Smer-SD), Mariana Kotlebu (ĽSNS), nezaradeného poslanca Milana Mazureka (Republika), europoslanca Milana Uhríka (Republika), politológa Eduarda Chmelára, bývalého politika Jána Čarnogurského a generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Priama výzva

Minister Naď vo svojom príspevku vyzýva spomenutých oponentov, aby nabrali odvahu a ukázali svoj chlapský postoj.

„Tak čo, páni, súhlasíte? Lebo ak si stojíte za tým, že vy ľuďom neklamete, tak máte víťazstvo isté a zbavíte sa ma raz a navždy. Alebo ste len obyčajní luhári, ktorí nechutne politikárčia a ohrozujú základné bezpečnostné záujmy SR a na pravdu nemáte gule?! Tak som zvedavý, kto z vás nájde odvahu na chlapský postoj!“ vyzýva Naď oponentov.

Minister na záver prosí ľudí, aby jeho výzvu ďalej zdieľali, aby sa dostala k uvedeným ľuďom, ktorých vo svojom príspevku spomenul.

Zdroj: Facebook/Jaro Naď - Minister obrany SR, OĽANO

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie