Naď sa nezaprel: „Opité sa bijú v bare ako sliepky.“ Zotrel Cigánikovú s Tabák po barovej roztržke

  • Šarvátka dvoch političiek vyvolala vlnu kritických reakcií aj u politikov
  • Minister obrany Jaroslav Naď poslankyne prirovnal k sliepkam
Komentár Jaroslava Naďa na Facebooku
TASR/Martin Baumann, Facebook/Miroslav Žiak
  • Šarvátka dvoch političiek vyvolala vlnu kritických reakcií aj u politikov
  • Minister obrany Jaroslav Naď poslankyne prirovnal k sliepkam

Jednou z najhorúcejších tém posledných dní sa na Slovensku stala bitka dvoch poslankýň v jednom z bratislavských barov. O incidente cez víkend informovala na sociálnej sieti saskárka Jana Bittó Cigániková.

Tá sa dostala do fyzickej potýčky s poslankyňou z klubu Sme rodina Romanou Tabák.

Naď poslankyne prirovnáva k sliepkam

Incident vyvolal reakcie viacerých politikov, a to aj z koaličných radov. Ostrou kritikou nešetril napríklad minister obrany Jaroslav Naď, ktorého v príspevku na sociálnej sieti označil exposlanec SaS Miroslav Žiak. Ten sa Naďa opýtal, „či je ok s tým, že podporovateľ vlády, ktorej súčasťou je aj Naď, je aj Tomáš Taraba“.

K príspevku Žiak pripojil aj screenshot poslanca z klubu OĽANO Milana Kuriaka, ktorý sa na sociálnych sieťach tešil z výsledku volieb v Taliansku. V tých vyhrala krajná pravica.

Žiaka tiež zaujímalo, či je aj s týmto Naď v pohode. Ten však vyrukoval s nečakanou odpoveďou a premostil k piatkovej šarvátke političiek v bratislavskom klube.

„Nie, nie som. Ale nie som ok, ani keď sa opité poslankyne bijú v bare ako také sliepky, a tiež nie som ok, keď SaS správa ako malé dieťa na pieskovisku. Čiže nie, nie som ok,“ odpovedal minister obrany Naď.

Komentár Jaroslava Naďa na Facebooku
zdroj: Facebook/Miroslav Žiak

Exposlanec za SaS nelenil na Naďov ostrý komentár následne aj reagoval. „Jaro, vidím, že nemáš čo povedať, lebo si použil typický putinofilský ačohentizmus… Čakal som, že dáš vecný argument alebo aspoň časť sebareflexie,“ odpovedal saskár Žiak. Potom ešte exposlanec dodal: „Snáď si aspoň ty uvedomuješ, že SaS bol tvoj najbližší koaličný partner.“

Naďova ostrá reakcia nie je žiadnym prekvapením. Do pozornosti mnohých Slovákov sa totiž vryl napríklad jeho slovník, keď v minulosti protestujúcich na protivládnych demonštráciách nazval „opicami“.

Politická atmosféra je v posledných mesiacoch turbulentná

Podľa Kollára by nemali vymetať nočné kluby

K roztržke medzi političkami sa postupne vyjadrilo viacero známych tvárí slovenskej politiky. „Ústavní činitelia by sa mali vyvarovať vymetaniu nočných barov a klubov, aby sa nevystavovali takémuto riziku. Je to ich súkromná záležitosť, že tam boli a ako sa správali. Následky si ponesú obe nerozdielne (spoločenské a politické škody),“ vyjadril sa ku kauze Boris Kollár pre portál Aktuality.

Situáciu okomentoval aj minister financií Igor Matovič. „Poznám obe. Romana je síce veľakrát naivná, ale nikdy nie klamárka. Jana je zákerná a klame furt,“ napísal expremiér na sociálnej sieti.

To, že viac verí verzii príbehu bývalej členky svojho klubu podčiarkol aj tým, že v úvode príspevku zrekapituloval to, čo ohľadom roztržky uviedla Tabák.

Stranícky šéf Cigánikovej Richard Sulík sa k celej veci vyjadril mierne. „Dôležité je, že podala trestné oznámenie. Viac sa k tomu nechcem vyjadrovať,“ povedal predseda SaS.

Bitka političiek

Cigániková na potýčku poukázala ako prvá tým, že minulú sobotu na Facebooku informovala o Romane Tabák, ktorá ju mala v jednom bratislavskom bare fyzicky napadnúť. Podľa saskárky na ňu mala aj slovne zaútočiť.

„Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ,inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ uviedla saskárka.

Následne na ňu Tabák mala zaútočiť, ťahať ju za vlasy a fyzicky zaútočiť. Všetko podľa Cigánikovej vyvrcholilo silným úderom do hlavy, ktorý jej mala poslankyňa z klubu Sme rodina zasadiť. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Pre Startitup včera Cigániková potvrdila, že sa už obrátila na políciu a na Tabák podala trestné oznámenie za fyzické napadnutie. K potýčke sa vyjadrila aj Romana Tabák, no kontroverzná poslankyňa má na incident iný pohľad. Tá tvrdí, že Bittó Cigániková za ňou prišla v „nepríčetnom stave“ a celý exces vyprovokovala.

„Zahnala sa na mňa po tvári a ako sa zahnala druhýkrát, strhla mi z hlavy šiltovku a hodila ju do miestnosti. Ja som sa bránila. Mrzí ma, že som sa nechala vyprovokovať a uštedrila jej úder, po ktorom sa ukľudnila,“ uviedla Tabák pre Nový čas. Bittó Cigánikovej vraj odpúšťa a „odporučila“ jej vyhľadať terapeuta a absolvovať test na drogy.

Zdroje: Aktuality, Nový čas, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá