Romana Tabák prehovorila o bitke s Cigánikovou: „Pevne dúfam, že absolvuje test na drogy“

  • Romana Tabák sa vyjadrila k trestnému oznámeniu, ktoré na ňu podala Cigániková
  • Poslankyňa tvrdí, že napadnutie prišlo zo strany kolegyne
Poslankyňa NR SR Romana Tabák, poslankyňa NR SR Janka Bittó Cigániková
Poslankyňa NR SR Romana Tabák, poslankyňa NR SR Janka Bittó Cigániková, TASR/Jakub Kotian TASR/Martin Baumann
  • Romana Tabák sa vyjadrila k trestnému oznámeniu, ktoré na ňu podala Cigániková
  • Poslankyňa tvrdí, že napadnutie prišlo zo strany kolegyne

Janka Bittó Cigániková včera na svojej sociálnej sieti zverejnila príspevok, v ktorom informuje, že podáva na Romanu Tabák trestné oznámenie, ktorého dôvodom je fyzické napadnutie.

„Romane Tabák sa nikdy nijako špeciálne nevenujem. Často ľudia vravia, že sa hádame, ale nenájdete jediný status alebo osobný útok na ňu odo mňa. Háda sa len Romana a na úrovni, na akú má. Iste, vyjadrujem sa kriticky k jej politickému pôsobeniu, lebo to, čo stvára, je fakt hanba a bezcharakternosť, ale nie prízemne, vulgárne, ani osobne,“ popisuje poslankyňa SaS.

Konštatuje, že tentokrát bola nútená urobiť výnimku. Na adresu Tabák hovorí, že keď do parlamentu nastúpila, vyslovene sa jej  vtierala do priazne.

„Vravela, aká som úžasná, ako chce byť ako ja, ako sa bojí, že ju zaškatuľkujú, ako ‚hentých fanatikov’. Tak nazývala svojich kolegov z klubu. Potom, ako som napísala kritický blog, že ešte ako členka ‚protikorupčného’ OĽANO sa svojím hlasom spolu s pani Hatrákovou postarala, aby Robert Fico, symbol korupcie na Slovensku, nemohol byť nezávisle súdený, sa všetko zmenilo.“

Poslankyňa Cigániková zverejnila, že ju Romana Tabák v jednom bratislavskom podniku fyzicky napadla. Najskôr jej začala slovne nadávať. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká ,inteligencia‘ reprezentuje svojich voličov v parlamente,“ uviedla Janka Bittó Cigániková. Myslela si, že práve týmto gestom Romana Tabák upokojí, no opak bol pravdou. 

Politická atmosféra je v posledných mesiacoch turbulentná

Poslankyňa Tabák začala poslankyňu Cigánikovú ťahať za vlasy a fyzicky napádať. Po tom, čo ju ostatní ľudia v podniku upokojili, sa Romana Tabák vrátila podľa slov Janky Bittó Cigánikovej do podniku, „aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou. A opäť odišla,“ uviedla.

Janka Bittó Cigániková skončila na pohotovosti a podala na Romanu Tabák trestné oznámenie za fyzické napadnutie.

Romana Tabák sa dnes na svojom Instagrame k celému incidentu vyjadrila. Najskôr uviedla, že „dnes o 14:00 sa vyjadrím, ako na mňa zaútočila pani tepša a ako som sa bránila“. Neskôr však uviedla, že vyjadrenie posúva na 18:00.

Vyjadrenie Romany Tabák

Vyjadrenie neprišlo osobne od Tabák, tá ho posunula cez denník Nový Čas. Incident sa odohral v prestížnom bratislavskom klube, kde mal mať vystúpenie Majk Spirit. Poslankyňa Tabák tvrdí, že nie ona, ale Bittó Cigániková prišla za Romanou Tabák v nepríčetnom stave a začala jej vulgárne nadávať. Ako uviedla, nadávala na jej osobu a rodinu, až následne došlo ku konfliktu.

„Zahnala sa na mňa po tvári a ako sa zahnala druhýkrát, strhla mi z hlavy šiltovku a hodila ju do miestnosti. Ja som sa bránila. Mrzí ma, že som sa nechala vyprovokovať a uštedrila jej úder, po ktorom sa ukľudnila,“ uviedla pre Nový Čas Romana Tabák.

Ďalej tvrdí, že Jane Bittó Cigánikovej napadnutie odpúšťa a nad trestným oznámením neuvažuje. „Pevne dúfam, že vyhľadá terapeuta a absolvuje test na drogy,“ dodáva Tabák na adresu poslankyne Cigánikovej.

Jeden zo svedkov, ktorý bol taktiež v podniku, kde sa mal incident odohrať, pre Nový Čas povedal, že k žiadnej naozajstnej bitke nedošlo. Cigániková strhla Tabák šiltovku z hlavy a tá reagovala slabšou fackou. Nový Čas uvádza, že prípadom sa zaoberá aj polícia.

Zdroje: Facebook/Janka Bittó Cigániková, Nový Čas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá