Najbohatší človek sveta daroval takmer 10 miliárd eur. Chce bojovať proti klimatickej kríze

  • Iniciatíva má názov Jeff Bezos Earth Fund
  • Suma predstavuje 7,7 % hodnoty jeho aktuálneho majetku
tatoo (2)
TASR/Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Iniciatíva má názov Jeff Bezos Earth Fund
  • Suma predstavuje 7,7 % hodnoty jeho aktuálneho majetku

Pred niekoľkými hodinami zverejnil Jeff Bezos na svojom Instagrame, že zakladá organizáciu a vydáva sa na boj s klimatickou krízou.

Klimatická zmena je pre našu plantétu najväčšou hrozbou. Chcem spolu s inými pracovať na zlepšovaní známych spôsobov pomoci a hľadať nové, aby sme pomohli v boji s devastačnými vplyvmi klimatických zmien na planétu, na ktorej spolu žijeme. Táto globálna iniciatíva zastreší vedcov, aktivistov, neziskové organizácie – každé jedno úsilie, ktoré by bolo reálnou možnosťou na pomoc k ochrane sveta. Planétu môžeme zachrániť. Chystám sa prijať pomoc od veľkých aj malých spoločností, krajín, globálnych organizácií, ale aj jednotlivcov,“ vyhlásil Jeff Bezos k novej iniciatíve, ktorú rozbehol včera večer.

Okamžite získal podporu širokej verejnosti a zasiahol presne tých, od ktorých to očakával.

View this post on Instagram

Today, I’m thrilled to announce I am launching the Bezos Earth Fund.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Climate change is the biggest threat to our planet. I want to work alongside others both to amplify known ways and to explore new ways of fighting the devastating impact of climate change on this planet we all share. This global initiative will fund scientists, activists, NGOs — any effort that offers a real possibility to help preserve and protect the natural world. We can save Earth. It’s going to take collective action from big companies, small companies, nation states, global organizations, and individuals. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ I’m committing $10 billion to start and will begin issuing grants this summer. Earth is the one thing we all have in common — let’s protect it, together.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ – Jeff

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos) on

7,7 % hodnoty jeho majetku

Hodnota majetku momentálne najbohatšieho muža planéty je podľa Forbesu 130 miliárd dolárov. V januári podpísalo viac ako 350 zamestnancov spoločnosti Amazon, ktorej CEO je práve Jeff Bezos, tzv. Medium blog. Súhlasili tak s tvrdením, že do roku 2030 by mali prispieť k pozitívnej zmene klímy nulovými emisiami.

Ďalšia zmena zo strany Amazonu prišla ešte minulý rok v septembri, keď investoval 100-tisíc dolárov na nákup elektrických dodávok od spoločnosti Rivian, informuje CNN. Tie by mali doručovať zákazníkom objednaný tovar už v roku 2021 a všetky by mali byť v obehu do troch rokov od nákupu.

Vedci sa čudujú, ako rýchlo sa veci menia. Zatiaľ sme len niekde v polovici našich zmien, ale chceme byť lídrom,“ potvrdil Bezos pre CNN.

K filantropii Jeffa Bezosa sa obdivne vyjadrili mnohí, nielen zo spoločnosti Amazon. „Ukázal nám, čo znamená byť skutočným lídrom. Jeden však nemôže zmeniť to, čo napáchali mnohí,“ vyjadrila sa na margo iných firiem rada Amazonu na pondelkovom zasadnutí s tým, že reagovali predovšetkým na ropné spoločnosti, aby zastavili produkciu svojich, pre planétu ničivých vplyvov.

Zdroje: cnn.com, IG, businessinsider.com, forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK