Najbohatší ľudia sveta nie sú z oblasti technológií. Ak chceš peniaze, začni podnikať v týchto odvetviach

  • Nie je žiadnou novinkou, že práca a biznis v niektorých odvetviach sa oplatí viac, ako v iných
  • Pozri sa teda na zoznam odvetví, v ktorých máš šancu zarobiť dostatok peňazí na svoj život a stať sa bohatým človekom
Chceš mať dostatok peňazí na svoj život? Začni podnikať v týchto odvetviach
unsplash.com/Emre Aliriz, Adeolu Eletu,
  • Nie je žiadnou novinkou, že práca a biznis v niektorých odvetviach sa oplatí viac, ako v iných
  • Pozri sa teda na zoznam odvetví, v ktorých máš šancu zarobiť dostatok peňazí na svoj život a stať sa bohatým človekom

Aj, keď sa hovorí že za peniaze si šťastie nekúpiš, stále platí pravidlo, že s dostatkom peňazí je ten život o čosi ľahší. Spôsobov, ako zarobiť peniaze, je pomerne veľké množstvo a s príchodom nových technológií sa tieto spôsoby aj často obmieňajú. 

Na základe správy výskumnej a analytickej spoločnosti Wealth – X však môžeme pomerne presne odhadnúť, v ktorých odvetviach sa v roku 2020 zarábajú tie najväčšie peniaze. 

Ako píše portál BusinessInsider, spoločnosť Wealth – X analyzovala tisícky ľudí po celom svete, ktorých čistý majetok sa odhaduje na viac ako 5 miliónov dolárov. Cieľom tohto skúmania bolo zistiť, ako svoje peniaze zarobili. 

Výsledky analýzy mnohých prekvapili

Na popredných priečkach sa však stále nachádzali odvetvia, o ktorých je dlhodobo známe, že z nich vzišli tí najbohatší ľudia sveta. Niektoré z nich sú však pomerne prekvapivé. 

Tým najviac ziskovým sektorom sa však stalo bankovníctvo a financie. Jedno príslovie hovorí, že peniaze robia peniaze a je to skutočne tak. Množstvo ľudí na svete zbohatlo investovaním svojich peňazí do rôznych akcií firiem, ale aj kryptomien

Najviac peňazí sa zarába v bankovníctve a financiách
zdroj: ilustračný obrázok/unsplash.com

Jedným z príkladov je aj Michael Bloomberg, ktorý sa stal miliardárom vďaka tomu, že poskytoval rôzne finančné údaje celému finančnému spektru. 

Druhou oblasťou, z ktorej pochádza najviac bohatých ľudí, je obchod a spotrebiteľské služby. Na prekvapivo treťom mieste sa ocitol sektor neziskových organizácii, kde pracuje na plný úväzok až 7 % ľudí, ktorí boli firmou Wealth – X analyzovaný.  Jedným z týchto ľudí je aj druhý najbohatší človek na svete Bill Gates. 

Technológie sa umiestnili až na 6. priečke

Hneď za predajom nehnuteľností a zdravotnou starostlivosťou. Po odvetví počítačových technológií najviac ľudí zbohatlo v priemyselnej výrobe, zábavnom priemysle, strojárstve a stavebníctve. 

Najmenej ľudí svoj majetok nadobudlo podnikaním v stravovacích službách. 

Ako je to na Slovensku? 

Ako informuje SITA, tak najvyššie platy na Slovensku berú ľudia v IT technológiách, kde priemerná mzda dosahuje sumu 2 041 eur. Hneď za týmto sektorom sa nachádza bankovníctvo, finančné a poisťovacie činnosti. Ľudia v tomto odvetví priemerne zarábajú 1 903 eur.  

Článok bol pôvodne vydaný 26. mája 2020.

 

Zdroje: Wealthx.com, BusinessInsider, danlok.com, webnoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK