Najbohatšia firma na Slovensku s majetkom 100 miliárd má zrazu na účte nulu a tvrdí, že vyrába kačičky

  • Baracuda Amiz Club mala podľa verejne dostupných údajov majetok za desiatky miliárd eur
  • Dnes má nové meno a vo všetkých kolonkách účtovnej závierky svieti nula
  • Dnes sa firma volá KOVÁČ- výroba kačičiek
20200331_coronapostrek1693642
TASR/Pavel Neubauer
  • Baracuda Amiz Club mala podľa verejne dostupných údajov majetok za desiatky miliárd eur
  • Dnes má nové meno a vo všetkých kolonkách účtovnej závierky svieti nula
  • Dnes sa firma volá KOVÁČ- výroba kačičiek

Na samote uprostred lesa stojí dom, v ktorom mala sídliť najbohatšia firma na Slovensku. Podľa údajov, ktoré sama zverejnila, mala spoločnosť Barracuda Amiz Club majetok väčší ako HDP Slovenska, takmer 100 miliárd eur. 

Aktuality.sk však upozorňujú, že to už dnes neplatí. Ako mávnutím čarovného prútika firma zmenila názov a jej majetok sa vo verejne dostupných účtovných záznamoch zázračne vyparil. Firma s novým názvom KOVÁČ- výroba kačičiek, s.r.o. má rovnaké IČO aj sídlo, no nevlastní absolútne nič.

Ako lusknutím prsta

Firma si koncom mája podala opravné daňové priznanie aj účtovnú závierku. Zatiaľ čo v tej z apríla sa objavujú aj miliardové majetky, v novej svieti v úplne všetkých kolonkách nula.

Redaktori Aktualít oslovili aj osobu, ktorá mala vypracovať daňové priznanie aj účtovnú závierku. Oslovená pani však uviedla, že o žiadnej z týchto firiem nikdy nepočula a nič pre ne nerobila.

Prvého júla tohto roka si Baracuda Amiz Club zmenila názov na KOVÁČ- výroba kačičiek a z údajov zmizol aj štatutár Miroslav Slezák. Spoločníkmi vo firme sú dve eseročky, v ktorých tento pán figuruje ako konateľ.

Zvláštna história

Na podozrivú firmu upozornil už dávnejšie Denník E. Spoločnosť mala majetok zložený prevažne z nehnuteľností za viac ako 91 miliárd eur. Na tom by teoreticky nebolo nič podozrivé, aj keď takéto majetky nemajú ani najväčšie firmy na Slovensku. Zvláštne bolo, že firma nemala jediného zamestnanca a sídlila uprostred ničoho, na samote v obci Hrnčiarska Ves.

Konečnou užívateľkou výhod je istá Božena Slezáková, ktorá má 89 rokov. Spoločníkmi výroby kačičiek sú eseročky Gold Comfort a MAGADAN. V oboch je konateľom Miroslav Slezák. Tieto firmy majú tiež po dvoch spoločníkoch a v každej z nich je tiež konateľom spomínaný Miroslav Slezák.

Podľa verejne dostupných údajov Finstatu je tento pán z obce Tesáre konateľom v deviatich firmách, ktoré si navzájom robia spoločníkov. Za sebou má však desiatky neúspešných, zrušených firiem, v ktorých istý čas figurovala aj spomínaná Božena Slezáková.

Adresa, na ktorej sídli bývalá najbohatšia firma na Slovensku, Barracuda Amiz Club je dom na samote:

zdroj: Reprofoto Google Maps

Biele kone?

Aktuality tiež uvádzajú, že na adrese, ktorú si pán Slezák udáva ako trvalé bydlisko, nikto s takýmto menom nebýva. Vynára sa preto podozrenie, že Miroslav Slezák figuruje v týchto firmách ako biely kôň. To však samotná neprítomnosť na adrese nepotvrdzuje.

Podozreniu však nahráva aj fakt, že jeho firmy majú zaujímavé obraty a tržby, akoby sa im veľmi darilo v tom, čo robia. Pri vyhľadávaní na internete sa však človek o nich veľa nedozvie. Napríklad taká firma C.LT.W Finance mala v roku 2012 (rok jej zániku) tržby vo výške takmer pol milióna eur a na trhu bola od roku 2007, keď začala pod názvom Dysann West Capital.

Dnes už zrušená firma mala 41 predmetov podnikania, počnúc klampiarskymi prácami až po poradenskú činnosť. Pri prehľadávaní internetu sa však nedozvedáme nič o tom, čo robila, ani jej webovú stránku. Nájdeme však záznam o tom, že štátu nechala dlh na daniach viac ako osem miliónov eur.

Toto sú najdivokejšie prevádzky v Bratislave, kde na vstup potrebuješ poriadnu dávku odvahy

Sieť zvláštnych firiem

Božena Slezáková a Miroslav Slezák majú nielen spoločné priezvisko, ale najmä pestrú podnikateľskú minulosť. V minulosti, spolu či zvlášť, figurovali vo firmách s názvami ako Chov ťažných koní – Furiosa, Vŕtanie studní pre Somálsko, Výsadba lesných stromčekov, Zariadenie pre seniorov Dubeník, Výstavba mostov-Voderady a mnohé ďalšie.

Podľa Obchodného registra figuruje alebo figuroval Miroslav Slezák vo viac ako sedemdesiatich firmách. Tieto firmy majú zložitú sieť vlastníkov, no jedna firma sa neustále opakuje. BMCD Investment má alebo mala podiel vo viacerých z nich. Ide však o firmu so sídlom na Seychelských ostrovoch a tak sa nedá zistiť, kto za ňou v skutočnosti stojí.

Zdroje: Aktuality.sk, DennikE.sk, Finstat.sk, Obchodnýregister

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech