Najčudnejšie vynálezy roku 2016

  • Pozri sa, aké super vychytávky priniesol tento rok.
connectedtimes
  • Pozri sa, aké super vychytávky priniesol tento rok.

Doba je neuveriteľne pokroková, a aj keď má človek pocit, že už nič nové a iné sa vymyslieť nedá, vedci a inovátori nás zakaždým presvedčia o opaku. Pozri si pár skvelých vecí, ktoré by rozhodne nemali uniknúť tvojej pozornosti:

Levitujúci bonsaj

Už aj teba nudia obyčajné, nudné kvetináče? Hoshinchu sa riadi mottom, že kvetináče by mali lietať. A preto prišiel s kvetináčmi, ktoré každému majiteľovi ponúknu takéto úchvatné divadlo.

video: imgur.com

Obloha v lietadle

Snáď už každý poznáme ten pocit, keď vojdeme do lietadla a náš let je príliš dlhý, aby sme stále sledovali filmy alebo príliš krátky. Nehovoriac o tom, že sa celkovo nie je na čo pozerať ani v samotnom lietadle. Spoločnosť BOEING sa tento fakt rozhodla zmeniť projektormi, ktoré pasažierom ponúkajú pohľad na nočnú oblohu plnú hviezd, či oblohu plnú mrakov. Celé video si môžeš pozrieť TU.

gizmondo-com

foto: gizmondo.com

Prenosné zariadenie na recyklovanie papiera

Recyklácia papiera si vyžaduje nemálo času a energie. Práve preto sa japonská spoločnosť Epson rozhodla vymyslieť prenosné zariadenie, ktoré papier zrecykluje v priebehu niekoľkých hodín. Netreba tak asi dodávať, že takéto zariadenie by malo byť súčasťou výbavy každej kancelárie.

Odnímateľné telo lietadla v prípade nebezpečenstva

Bezpečnosť pasažierov lietadiel je veľmi dôležitá a vedci aj inžinieri sa neustále snažia vymýšľať nové a vylepšené systémy, aby ich bezpečnosť aj zaručili. Ukrajinský inžinier Vladimir Tatarenko sa zjavne nechal inšpirovať vesmírnymi raketami a vytvoril systém, ktorý sa v prípade nebezpečenstva spolu s pasažiermi bezpečne oddelí od zvyšku lietadla.

Tablet pre nevidiacich

Konečne, technika pre nevidiacich. Tento tablet je vybavený špeciálnymi senzormi, ktoré vytvárajú 3D body v podobe Brailovho písma a nevidiacim umožnia prečítať tisícky kníh.

Pohyblivé komiksy

Technológie sa nevyhýbajú ani umeniu a Boomcore prichádza s prvými pohyblivými komiksami. Len sa na ne pozri cez tablet či smartfón, a postavičky v komiksoch razom ožijú. Na kickstarteri si môžeš pozrieť, ako celá vec funguje.

Drive thru – obchod pre šoférov

Predstav si, že ideš unavený domov z práce, ale vieš, že sa musíš ešte zastaviť v obchode a kúpiť nejaké tie potraviny, bez ktorých sa ráno nezaobídeš. Nebolo by skvelé, ak by si takýto nákup vybavil za 5 minút a nemusel pritom vyjsť ani z auta? Dahir Insaat práve buduje prvý takýto drive thru obchod s názvom Drive Market, takže sa táto predstava možno čoskoro stane realitou aj u nás.

Ultratenký skladací displej

Zdá sa, že vývojári už prišli na úplné maximum, čo sa týka televíznych obrazoviek. V tomto prípade doslova minimum, pretože túto ultratenkú televíziu si môžeš zrolovať a zobrať kdekoľvek so sebou.

Stroj, ktorý preváža stromy

Dutchman, ako tento stroj nazvali, dokáže preniesť stromy bez toho, aby ich poškodil, a to vďaka spôsobu, akým ich dokáže zo zeme vybrať. Presádzanie stromov vo veľkom tak nikdy nebolo jednoduchšie a my len dúfame, že sa tým aspoň trochu zlepší situácia kácania lesov.

Čistič morí

Chalani zo Seabin Project si povedali, že je už načase trochu vyčistiť moria a prišli s jednoduchým, no efektívnym nápadom, ako na to. Človek sa musí až zamyslieť, ako je možné, že na to doteraz nikto nepomyslel.

Holografický teleport

Vedci z Microsoftu prinášajú svetu absolútnu novinku, vďaka ktorej zabudneme na bežné skype, facebook či hangouts hovory. Bez ohľadu na to, ako ďaleko sa osoba, s ktorou komunikuješ, nachádza, táto hračka ti umožňuje komunikáciu na novej úrovni.

Vznášadlo

Hoci je už mnoho pokusov o prístroje, ktoré ti dovolia levitovať, ArcaBoard je vychytávka, ktorú si môžeš už aj objednať a budeš sa vďaka nej cítiť ako Osborune zo Spidermana.

Obrovské hologramy

Magic Leap prichádza s niečím neskutočným, a vďaka takejto hračke sa do sveta opäť vráti trochu mágie. Vyčaruje ti nielen obrovské vodné zvieratá, ale aj draky, malé ružové slony či celé svety. Skrátka niečo, čo by sme si asi pokojne všetci radi pozreli.

Hasiaci prístroj v podobe bomby

A v neposlednom rade niečo, čo by sa malo nachádzať v každom aute, v každej domácnosti, kancelárií, jednoducho všade. Malá vecička, ktorá zachráni mnoho životov. Hasiaci prístroj v podobe bomby. Jednoduché a účinné.

zdroj: brightsde.me, zdroj titulnej fotografie: connectedtimes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK