Najdrahšie vydražená vila sveta je väčšia ako Biely dom. Luxus kúpil majiteľ výrazne pod cenu

  • Trvalo 10 rokov, kým luxusný dom našiel svojho majiteľa
  • Ten ho získal výrazne pod cenu, developer mal totiž iné plány
  • Toto je najdrahšie vydražená vila na svete
the one
Concierge Auctions
  • Trvalo 10 rokov, kým luxusný dom našiel svojho majiteľa
  • Ten ho získal výrazne pod cenu, developer mal totiž iné plány
  • Toto je najdrahšie vydražená vila na svete

Hoci máme na Slovensku veľké množstvo nehnuteľností, ktoré dokážu vyraziť dych, ani zďaleka sa „nehrabeme“ na zahraničie. V tomto prípade totiž platí, že neexistujú hranice a dom môže byť akýkoľvek a disponovať hocičím. 

Pokojne aj vlastným nočným klubom, no aj krytým bazénom olympijských rozmerov. Ako príklad môžeme uviesť dom The One situovaný v časti Bel Air, ktorá sa nachádza v Los Angeles. Dom bol v predaji dlhšie ako rok, v súčasnosti má konečne majiteľa.

Menšie nákupné centrum 

Dom s pozemkom sa nachádza na ploche 30 480 metrov štvorcových a stojí za ním známy architekt Paul McClean. Už len číslo uvedené vyššie je alarmujúce, pretože ani Biely dom nemá takúto veľkosť. Ten sa totiž rozprestiera na ploche vo veľkosti 16 764 štvorcových metrov. Vďaka svojej rozlohe bol dom prirovnávaný k menšiemu nákupnému centru.

O dome sa začalo hovoriť už v roku 2015, kedy filmový producent, podnikateľ a v neposlednom rade developer Nile Niami uviedol, že za projekt si bude pýtať 500 miliónov dolárov. Aj napriek tomu, že v minulosti sa cena domu znížila, v roku 2021 opäť stúpla na požadovanú úroveň.

Vysoká cena je v tomto prípade pochopiteľná. Dom je totiž nadštandardne vybavený a svojmu majiteľovi poskytne to, o čom sa mu ani nesnívalo. 

Developer mal veľké plány. Súčasťou domu mala byť napríklad miestnosť s nádržami pre medúzy, miestnosť na uskladnenie živých kvetov, ľadová miestnosť s ľadovým barom a miestnosť na cukríky. Zabudnúť nesmieme ani na súkromný nočný klub.

Je pochopiteľné, že niektoré z plánov sa zrealizovať nedalo a ako príklad možno uviesť práve miestnosť pre medúzy. Po čase sa totiž ukázalo, že ide o nepraktický nápad, ktorý bude stáť nového majiteľa veľa peňazí. K realizácii nedošlo ani v prípade miestnosti pre čerstvé kvety, ľadového baru a kuchyne pre catering.

the one
zdroj: Screenshot/Youtube/ ProducerMichael

Hoci teda majiteľ nebude chovateľom medúz, aj tak sa bude môcť hrdiť luxusom. Dom totiž disponuje súkromným nočným klubom, garážou pre 50 automobilov či bowlingovou dráhou a krytým bazénom olympijských rozmerov. Súčasťou pozemku je 5 ďalších bazénov a atletická tartanová dráha. 

Až donedávna nemala verejnosť k dispozícii video s detailmi o nehnuteľnosti, no to je minulosťou. Na YouTube sa pred rokom objavila prehliadka, ktorú v priebehu niekoľkých dní videlo viac ako milión ľudí. 

Nechýba ani galéria

Ako sme už spomínali, z pôvodných plánov sa k realizácii dostal napríklad nočný klub, do ktorého sa dá vstúpiť aj z ulice. Klub sa nachádza v pomerne otvorenom priestore, ktorého súčasťou je vonkajšia terasa s krbmi, dva bary a veľký tanečný parket. 

Výrazný presvetlený priestor zaberá aj súkromná galéria, v ktorej je namontované špeciálne svetlo a tri lavičky. Galériu možno považovať za akýsi spojovací priestor, ktorý vedie do veľkej, minimalisticky zariadenej spálne. Je potrebné dodať, že časť spálne by mohla slúžiť ako pracovňa.

Zaujímavou časťou domu je napríklad aj vonkajšia kuchyňa spojená s obývacou izbou. V kuchyni nechýba profesionálne BBQ zariadenie a kuchynský ostrovček. Túto kuchyňu by budúcemu majiteľovi mohli závidieť mnohé kvalitné reštaurácie. 

the one
zdroj: Screenshot/Youtube/ ProducerMichael

Dom bez kupca

Developer v roku 2015 tvrdil, že dom bol stavaný s ohľadom na konkrétneho kupujúceho, no dodnes nie je známe, kto ním vlastne je. Taktiež nebolo jasné, kto by si chcel kúpiť tento gigantický dom, ktorého hodnota bola 500 miliónov dolárov. 

V minulosti sa povrávalo, že potenciálnym kupujúcim mohol byť Jan Koum, spoluzakladateľ aplikácie WhatsApp.

Portál Nehnuteľnosti však pred pár dňami priniesol informáciu, že dom The One má konečne nového majiteľa. Ten sa k domu dostal za omnoho nižšiu sumu, než developer požadoval v úvode. Zaplatil zaň 140 miliónov dolárov.

Dom si muž kúpil prostredníctvom dražby spoločnosti Concierge Auctions a jej predstavitelia pôvodne plánovali nehnuteľnosť predať za 295 miliónov dolárov. To však nebolo možné kvôli dlhom a aj napriek tomu, že dom bol predaný výrazne pod cenu, aj tak ide o najdrahšie vydraženú vilu na svete.

Ak si myslíš, že nový majiteľ ušetril, mýliš sa. Hovorí sa, že nie je všetko zlato, čo sa blyští, a to platí aj v tomto prípade. Do domu je totiž nutné zainvestovať ďalšie peniaze. V bazénoch by mali byť praskliny a našli sa aj nejaké technické nedostatky.

Zdroje: Dirt.com, Nehnuteľnosti.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá