Najlacnejší dom sveta stojí menej ako šálka kávy. Netradičná ponuka valcuje internet

  • Netradičná ponuka sa nedávno objavila v Amerike
  • Najlacnejší dom je na predaj len za 1 dolár
  • Jeho kúpa však, koniec koncov, vyjde na oveľa väčšiu sumu
Dom na predaj
Netradičná ponuka na kúpu domu však nie je až taká lákavá Reprofoto: Good Company/Chris Hubel
  • Netradičná ponuka sa nedávno objavila v Amerike
  • Najlacnejší dom je na predaj len za 1 dolár
  • Jeho kúpa však, koniec koncov, vyjde na oveľa väčšiu sumu

Netradičná ponuka, ktorá sa len tak nevidí, sa nedávno objavila na americkom trhu s nehnuteľnosťami. Ide o dom s dvoma spálňami a kúpeľňou v meste Pontiac v štáte Michigan. Danú realitnú novinku si môže záujemca zadovážiť na neuveriteľný 1 dolár.

Nebolo by na tom nič zvláštne. Až na to, že ponúkaný dom dopĺňajú prvky ako zarastené kríky, diera v podlahe či neskrotná burina. Čo z toho vyplýva? Na to, aby sa v tomto dome dalo existovať, potrebuje poriadnu „prerábku“.  

„Popustite uzdu svojmu vnútornému guru pre domácich majstrov a prijmite výzvu premeniť tento dom s 2 spálňami a 1 kúpeľňou na majstrovské dielo, vďaka ktorému budú Chip a Joanna zelení závisťou,“ píše na svojom webe miestna spoločnosť pôsobiaca na trhu s technickými nehnuteľnosťami Zillow

Spomínaná firma tak vtipným spôsobom narážala na fakt, že ponúkaný dom si záujemca môže zrekonštruovať podľa vlastných predstáv. A to do takej miery, že sa zapáči aj miestnym interiérovým dizajnérom Joanne a Chipovi Gaines. 

Dom pôvodne postavili v roku 1956 a má rozlohu 490 metrov štvorcovýchAko sme už spomenuli, netradičnú ponuku dodávajú aj s háčikom v zmysle hybnej strechy, diery v podlahe a nedokončených stien. „Strecha možno zažila lepšie časy, ale áno, ešte z nej netečie. Len vás drží v strehu a poskytuje nečakanú spŕšku vzrušenia, keď to najmenej čakáte,“ píše sa v inzeráte.

Netradičná ponuka je plná „prekvapení“ 

Netradičná ponuka s označením „najlacnejší dom na svete“ jasne upozorňuje aj na ošúchané farby a podlahy pokryté špinou. „Poďme sa porozprávať o jedinečných vlastnostiach, vďaka ktorým toto miesto vyniká. Napríklad avantgardná umelecká inštalácia, takzvaná podlahová diera, vhodne umiestnená vedľa pece.“ 

Exteriér domu vyzerá zvetraný a neudržiavaný, so zarasteným trávnikom a nekontrolovateľnými kríkmi. „Záhrada je prázdne plátno, ktoré čaká na váš zelený palec. Predstavte si záhradu takú divokú, že aj matka príroda by zdvihla obočie,“ uvádza sa v inzeráte. 

Napriek tomu, že niektoré izby vyzerajú nedokončené, pre steny s odhalenými drevenými rámami a korkovou izoláciou, v inzeráte sa poukazuje na potenciál domu ako na „cestu plnú zvratov“.  

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zillow Gone Wild 🏡 (@zillowgonewild)

Teraz sa pozrime na druhý koniec spektra. Najdrahší dom v Amerike s názvom „The One“ možno prezentovať ako obrovský megazámok s rozlohou 9 754 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v štvrti Bel-Air v Los Angeles. 

Na trh sa dostal v roku 2023 s požadovanou predajnou cenou 295 miliónov dolárov. Ide o štvrtý najdrahší dom na svete, pričom Buckinghamský palác je na prvom mieste. Disponuje celkovo 21 spálňami, 42 kúpeľňami, 5 bazénmi, garážou pre 30 áut a dokonca aj bowlingovou dráhou. 

Zdroje: Zillow, Los Angeles Times

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá