Najlajkovanejšie statusy prezidentky Čaputovej: Verejne podporila LGBT, sumou 12 000 eur zas ľudí bez domova

  • Prezidentka je aktívna na sociálnych sieťach, na Facebooku ju sleduje vyše 245 000 ľudí
  • Prinášame ti najlajkovanejšie statusy prezidentky počas jej ročného funkčného obdobia
pjimage__1_
Facebook/Zuzana Čaputová
  • Prezidentka je aktívna na sociálnych sieťach, na Facebooku ju sleduje vyše 245 000 ľudí
  • Prinášame ti najlajkovanejšie statusy prezidentky počas jej ročného funkčného obdobia

Prezidentka Zuzana Čaputová chce byť podľa vlastných slov prezidentkou všetkých, čomu zodpovedá aj jej komunikácia na sociálnych sieťach. 

Počas svojho ročného funkčného obdobia má na Facebooku vyše 224 000 fanúšikov a vyše 245 000 ľudí ju sleduje. Okrem Facebooku má prezidentka aj Twitter, Youtube kanál a Instagram.

Rok prezidentky na fotkách: Zuzana Čaputová je prvou a najmladšou prezidentkou v histórii

Najviac lajkov prezidentka vojačka

Najviac lajkovaný status, ktorý sa nám podarilo nájsť (39-tisíc) dostal status, v ktorom si prezidentka vyskúšala vojenský „úbor“ ako hlavná veliteľka Ozbrojených síl SR. Výstroj dostala od náčelníka generálneho štábu generála Daniela Zmeka.

Prisľúbila, že po svojich cestách po Slovensku neobíde ani príslušníkov armády. K statusu pripojila aj fotografiu, kde je oblečená vo vojenskom oblečení.

Vianočné prianie

Druhý najlajkovanejší status s 38-tisíc lajkami bolo vianočné prianie. Prezidentka každému popriala „možnosť stíšiť sa a spomaliť“.

Zároveň dodala, aby mal každý možnosť prežiť sviatky v kruhu najbližších. K statusu pripojila fotografiu, na ktorej pečie koláče a na druhej už ukazuje upečené dobroty.

Prianie k novému roku

Populárny bol aj status k novému roku, ktorý lajklo 37-tisíc ľudí. Prezidentka v ňom uviedla, že to bol doposiaľ rok, v ktorom zažila najviac zmien za celý život.

„V jeho najťažších momentoch mi boli oporou najbližší, moja rodina. Moje dve dcéry, najdôležitejšie piliere môjho života. Darom boli a sú aj moji priatelia, kolegovia a kolegyne. Ľudia, ktorí nás učia, zrkadlia, držia, keď padáme a znásobujú radosť, keď sa tešíme,“ napísala Čaputová.

Zároveň uviedla, že dôležité je, aby v nás ostala ľudskosť.

Prezidentka a jej názor na LGBT

Prezidentka je známa svojimi liberálnymi postojmi k LGBT komunite a tie zverejnila aj v statuse, ktorý mal 27-tisíc lajkov. 

„Pre svojich blízkych chcem len to najlepšie, a preto chcem, aby sa za akýchkoľvek okolností mali dobre a žili v otvorenej a férovej spoločnosti. Takej, kde majú všetci rovnakú šancu na spokojný život bez ohľadu na ich národnosť, vieru, pohlavie, sexuálnu orientáciu, či inú príslušnosť.“

Prezidentka zároveň dodáva, že chápe aj ľudí ktorí zastávajú opačný názor, ale  „aj homosexuálne orientovaní ľudia majú matky a otcov, dedkov a babky – rodinu, na ktorej im záleží, rovnako ako nám všetkým. Chápem obavy mnohých z vás z inakosti, no verím, že láska k blížnym je to, čo nás dokáže spájať.

Všetci predsa tvoríme jednu veľkú rodinu a nesmieme sa nechať rozdeľovať a polarizovať. Želám si, aby sme sa vedeli navzájom počúvať a našli pre druhého viac znášanlivosti a ohľaduplnosti. Nezostaneme potom zaseknutí v sporoch, ale budeme môcť s otvorenou mysľou pozerať na riešenia problémov, ktoré nás na Slovensku najviac trápia,“ napísala prezidentka.

Zároveň dodala, že ako prezidentka sa nezúčastní ani na Dúhovom Pohode a ani na pochode Hrdí na Slovensko.

Európska cena za politickú kultúru

Prezidentka je populárna aj v zahraničí, o čom svedčí fakt, že jej bola udelená Európska cena za politickú kultúru. Čaputová ju prevzala vo švajčiarskom meste Ascona len po dvoch mesiacoch vo funkcii.

„Vstúpila som do politiky, lebo som cítila zodpovednosť za to, kde ako krajina, smerujeme a chcela som prispieť k tomu, aby to bola európska cesta, cesta environmentálnej ohľaduplnosti, cesta spravodlivosti, humanizmu a solidarity,“ uviedla Čaputová v statuse.

„Politika dnes asi najviac potrebuje návrat k hodnotám, nie k ich deklaráciám, ale ich uvádzaniu do života. O to vyššie nároky musia byť kladené na každého z nás, kto zastávame verejnú funkciu. Naše zlyhania, bez potrebnej sebareflexie, znamenajú posilnenie populizmu a extrému.

Politický jazyk a kultúra správania sa je jedna z najväčších výziev, ktoré vnímam. Potrebujeme viac pravdivosti a autenticity, menej marketingu. Viac hodnotovej konzistentnosti a menej politických hier. Viac vecnosti a nie osobné útoky. Viac ľudskosti a menej ega,“ napísala do statusu prezidentka. 

Tento status si vyslúžil 24-tisíc lajkov.

Osobnosť roka 2019

Rovnaký počet lajkov mal aj status, kde prezidentka ďakuje za ocenenie Osobnosť roka 2019 od časopisu Forbes Slovensko.

„Teší ma hlavne dôvod ocenenia – na znak toho, že zmena je možná a že politika sa dá robiť inak, ako sa doposiaľ robila. Práve s týmto cieľom pristupujem k výkonu svojho mandátu. Narábať s verejnou mienkou cez strach, hrozby a cez vykresľovanie verejného nepriateľa, čoho sme dnes stále viac a viac svedkami, to je veľmi tenký ľad, ktorý môže spoločnosť odviať z demokracie na celkom inú cestu,“ uviedla Čaputová.

Deň matiek

Čaputová si veľmi váži svoju rodinu o čom svedčí aj status ku Dňu matiek, ktorý získal 23-tisíc lajkov.

„Vždy sa zaujímala o spoločenské dianie a politiku. Zrejme ona ma v mnohom inšpirovala k výberu štúdia a ďalšej profesie. Moja mama je aj dáma, celý život má rada krásu, na sebe aj okolo seba.

Ale predovšetkým, moja mama je moja blízka priateľka. Veľmi osobitá, keďže ju poznám od narodenia. Máme zvláštne a jedinečné ženské puto, za ktoré som veľmi vďačná,“ opísala prezidentka mamu v statuse.

Včelárka

Veľa lajkov dostal aj status, v ktorom sa Čaputová venuje problematike včiel, a to 22-tisíc.

„Včely sú symbolom toho, ako je všetko v prírode prepojené. Keď sú ohrozené včely, je ohrozená celá príroda, stromy, rastliny. Včely musíme chrániť, tak ako musíme chrániť rozmanitosť druhov. Aj v Prezidentskom paláci sme sa rozhodli ísť príkladom a inštalovať sem včelie úle, ktoré budú opeľovať okolité záhrady a parky v meste.

Chcem týmto poukázať na dôležitosť ochrany včiel a prírody. Samozrejme má to aj ďalšie pozitívne stránky – med, ktorý tieto včely vyprodukujú, bude pekným darom zo Slovenska, ktorý môžeme dať na zahraničných cestách našim medzinárodným partnerom,“ napísala prezidentka.

K statusu pripojila aj fotografiu.

Pomoc ľuďom bez domova

Prezidentka sa rozhodla pomôcť aj  tým, ktorí to najviac potrebujú. Deň pred Štedrým dňom pomáhala s výdajom obeda pre ľudí bez domova.  

„Bezdomovectvo sa môže týkať mnohých ľudí, ktorí by na to nikdy predtým ani nepomysleli. Súvisí to z veľkej časti aj s dostupnosťou nájomného bývania na Slovensku, ktorá je v porovnaní s inými európskymi krajinami stále nízka. Na problém ľudí bez domova od minulého týždňa upozorňujú aj vtáčie búdky v záhrade Prezidentského paláca, ktoré tam osadili predajcovia časopisu Nota bene.

Pekné a symbolické gesto od ľudí, ktorí nemajú vlastný domov a len ťažko znášajú život v chladných dňoch, ale postarali sa o hniezdisko vtákom, aby sa mohli chrániť pred nepriazňou počasia,“ napísala Čaputová.

Ďalej uviedla, že na pomoc ľudom bez domova prispela peniazmi, ktoré dostala za Európsku cenu za politickú kultúru. Status sa páčil 17-tisíc ľudom.

Návšteva Francúzska a stretnutie s Macronom

To, že prezidentku majú radi v zahraničí, sme už spomínali. Na svojej prvej návšteve vo Francúzsku sa stretla s prezidentom Macronom, ktorý je jeden z najväčších zástancov jednotnej Európy.

„Napriek tomu, že tvoríme jedno spoločenstvo už 15 rokov, v istých ohľadoch môžeme stále vnímať delenie na západ a východ. V mnohom sa tieto rozdiely už podarilo odstrániť, no cítim, že sa môžeme vo vzájomnej dôvere posunúť ešte ďalej. Ako povedal Václav Havel – Porozumieť,“ napísala Čaputová. Status sa páčil 16-tisíc používateľom.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech