Najlepší barman na svete je Slovák. Ocenenie si prevzal v Šanghaji

  • Martin Hudák sa stal najlepším barmanom na svete
  • Ocenenie získal od Drink Magazine Asia
  • Rovnaké ocenenie dostal v roku 2010 aj Slovák Erik Lorincz
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Martin Hudák sa stal najlepším barmanom na svete
  • Ocenenie získal od Drink Magazine Asia
  • Rovnaké ocenenie dostal v roku 2010 aj Slovák Erik Lorincz

Nie každý deň sa stane, že Slovák získa prestížne svetové ocenenie, no šikovných našincov si stále viac všímajú aj za hranicami.

Ako informoval Drink Magazine Asia, dôkazom toho je aj Martin Hudák, ktorý získal titul najlepšieho barmana na svete, jeho úspech si ako prvý všimol slovenský Forbes. Po ocenenie si prišiel až do Šanghaja, kde prebiehal štvrtý ročník súťaže DMBA oceňujúcej to najlepšie zo svetového gastra.

Martin pritom nie je žiadnym nováčikom a svet kvalitných barov a kaviarní upútal už pred desiatimi rokmi, kedy získal svoje prvé ocenenie. Vtedajší najlepší barman sveta Erik Lorincz ho označil za vychádzajúcu hviezdu roka.

„Neviem, kde mám začať… zisk tohto ocenenia a uznanie, ktoré sa mi dostáva od komunity, presahujú moje najdivokejšie sny. Ďakujem všetkým, ktorí za mňa hlasovali a mysleli na mňa, cítim sa skutočne šťastne a požehnane. Takmer pred desiatimi rokmi som stretol Erika Lorincza, ktorý mi na Slovensku udelil ocenenie ‚Vychádzajúca hviezda roka,‘ a teraz sa stalo toto, tu na oceneniach Drink Magazine Asia a on mi dal nielen trofej, ale aj mnoho múdrostí a poznatkov,“ vyjadril sa Hudák na svojom Instagrame.

Od jeho prvotného úspechu získal rodák z Prešova napríklad aj prvé miesto v Majstrovstvách Slovenska Barista 2016 aj 2015 v kategórii Coffee in Good Spirits aj druhé miesto na Svetových majstrovstvách Coffee in Good Spirits 2016 o rok neskôr baristickú súťaž vyhral.

DMBA Winner: Beer Program Presented by ViolaStone Brewing Tap Room, Shanghai

Gepostet von DRINK Magazine am Montag, 9. Dezember 2019

Z Prešova do Sydney

Mladý Slovák chcel vždy pracovať v gastre, jeho vášeň ho priviedla na hotelovú akadémiu, po ktorej ukončení začal pracovať v prešovskom podniku Dublin Cafe. Ako 26-ročný už pôsobil v Londýne v prestížnom American Bare v hoteli Savoy.

Viac čítaj TU>>Víťazia v súťažiach o najlepšiu šálku kávy. Toto sú top slovenskí baristi svetovej kvality

Hudák momentálne pôsobí v Sydney v známom podniku Maybe Sammy, kde predvádza svoje barmanské umenie. Je tiež spoluzakladateľom prvej barmanskej šou na Slovensku s názvom Slovak Bar Show.

Zdroje: DrinkMagazineAsia, MartinHudákInstagram, MartinHudákFacebook, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech