Najlepší merch môžeš získať len do 21:00. Všetky peniaze poputujú deťom s cystickou fibrózou

  • Najlepší merch vzniká ako vedľajší produkt umeleckej tvorby
  • Každý kúsok je originálny a získať ho môžeš iba raz do mesiaca
  • Všetky peniaze z dražby sú venované na liečbu detičiek
Najlepší merch
Instagram/ deal.with.nature_romi.elischer
  • Najlepší merch vzniká ako vedľajší produkt umeleckej tvorby
  • Každý kúsok je originálny a získať ho môžeš iba raz do mesiaca
  • Všetky peniaze z dražby sú venované na liečbu detičiek

Kedysi menili obchody s módnym oblečením svoj tovar každú sezónu, teda približne štyrikrát za rok. Tieto časy sú už nenávratne preč, predáva sa a zároveň vyhadzuje viac oblečenia, ako kedykoľvek doteraz. 

Fast fashion má katastrofálne environmentálne následky, vyprodukuje viac ako 1,2  ton CO2 ročne. Na výrobu jedného bavlneného trička je spotrebovaných toľko litrov vody, koľko by mal dospelý človek vypiť za 3 roky, až 2 700 litrov.

 Okrem toho je toto oblečenie vyrábané v krajinách s najlacnejšou pracovnou silou, kde pracovníci prichádzajú do kontaktu s toxickými látkami a ich peňažná odmena je hlboko pod životným minimom. 

Našťastie sa nájde čoraz viac ľudí a firiem, ktoré sa proti fast fashion snažia bojovať . Na Slovensku ich máme čoraz viac. Patrí medzi ne napríklad Nehera, Nosene, Lull, Severanka alebo najnovšie aj Aranburu. 

Jedným z jedinečných, originálnych a s láskou robených projektov, ktorý sa zameriava na upcyklovanie starých kúskov, je Deal With Nature

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DEAL WITH NATURE (@deal.with.nature_romi.elischer),

Okrem toho, že Romi maľuje na rifľové bundy z druhej ruky, vymyslela nový pod-projekt. Vytvára svoj vlastný Najlepší merch, ktorý vzniká ako vedľajší produkt pri maľovaní.

Raz do mesiaca ti ponúka možnosť vydražiť si svoj obľúbený kúsok. Všetky peniaze, ktoré takto získa, posúva ďalej na dobrú vec. 

Deal With Nature

Každý kúsok, ktorý Romi vytvorí, má svoju vlastnú pridanú hodnotu. Nie len, že z potencionálneho odpadu urobí opäť nositeľné kúsky.

Motívy, ktoré vkladá na rifľovky, sú personalizované a premyslené do posledného detailu, čím oblečeniu, ktoré mohlo skončiť na smetisku, umožňuje zažiť nový príbeh. 

Jej tvorba je dokonalým príkladom toho, že to, čo sa nehodí nám, môže sa hodiť niekomu inému. Okrem toho na svoj Instagram pravidelne pridáva eko typy, ktorými ľuďom ale aj planéte uľahčuje existenciu.

Ak každý začne od seba ešte dnes, nič nemusí byť úplne stratené. 

Ľúbim ťa najlepšie

Keďže pri jej tvorbe vznikajú vedľajšie produkty v podobe oblečenia „zašpineného“ od štetca, rozhodla sa, že to zúžitkuje. 

Na oblečenie z druhej ruky vytvára najláskavejší motív v limitovanom počte, ktorého úlohou bude nie len skrášliť niekomu šatník, ale aj pomôcť. 

Romi vytvára svoj merch tým, že vezme vec, ktorú nikto nenosí, uloží ju po svojej pravej strane a popri maľovaní do nej utiera štetec. Neskôr doplní oblečenie o nadpis „ Ľúbim ťa najlepšie“, vyžehlí ho, operie a opäť vyžehlí.

Keď nazbiera viac takýchto kúskov, každý z nich sa raz do mesiaca objaví v dražbe. Tá začína na 20 eurách, môže sa do nej zapojiť ktokoľvek a prihodiť môže minimálne jedno euro.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DEAL WITH NATURE (@deal.with.nature_romi.elischer),

Týmto vzniká niekoľko násobná pomoc. Romi pomôže oblečeniu, ktoré už nikto nechcel tým, že z neho urobí nový kúsok a pomôže aj tým, ktorí hľadajú niečo nové do svojho šatníka.

Tí, ktorí sa do dražby zapoja a napokon niektorý z týchto jedinečných kúskov získajú, pomôžu svojimi peniazmi detičkám, ktoré trpia cystickou fibrózou.

Keďže ide o pomerne ojedinelé genetické ochorenie, pomoc štátu je minimálna. Preto celá suma, ktorá bude na túto dobrú vec vyzbieraná, poputuje na transparentný účet, kam môžeš kedykoľvek prispieť aj mimo dražby. Všetky peniaze budú napokon odovzdané tým, ktorí ich potrebujú najviac.

Už dnes do 21:00 môžeš pomôcť aj ty. Stačí si nájsť Deal With Nature na Instagrame a zapojiť sa do dražby pod kúskom, ktorý sa ti páči. Mesačne takto Romi vydraží 5 až 6 kúskov oblečenia. Ak sa ti to teda nepodarí tento mesiac, nezúfaj, stihneš to nabudúce. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DEAL WITH NATURE (@deal.with.nature_romi.elischer),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK