Najlepšia pizza sveta aj rajské záhrady: Strávila som 4 dni v top destinácii tejto jari (Tipy, ako tu ušetriť stovky eur)

  • Najlepšia destinácia, ktorú treba navštíviť mimo sezóny, je Rím
  • Ide o výnimočné miesto, kde si na svoje prídu nielen romantické páry
Taliansko, Positano
Taliansko, Positano a raňajky v Ríme. unsplash/Jordan Steranka, SIU
  • Najlepšia destinácia, ktorú treba navštíviť mimo sezóny, je Rím
  • Ide o výnimočné miesto, kde si na svoje prídu nielen romantické páry

Rím, označovaný aj ako večné mesto plné histórie a kultúry, je obzvlášť príťažlivý na návštevu počas jarných mesiacov. Počasie je v tomto období príjemné, teploty sú ideálne na prehliadky a mesto nie je ešte zaplavené masou turistov, ktorí by ti dokázali znepríjemniť dovolenku. Navyše som presvedčená o tom, že na jeho spoznanie ti bez problémov postačia aj 3 dni.

S letom priamo z Bratislavy sa dostaneš do Ríma skôr než autom do Žiliny. Cesta ti zaberie len 1 hodinu a 30 minút. Navyše, teraz si sem kúpiš letenku v májových termínoch aj za 49 eur.

Luxusné ubytovanie za rozumnú cenu

Túto dovolenku som nechcela stráviť v jednom z miestnych starých hotelov. Hľadala som skôr ubytovanie, kde síce nestrávim veľa dní, no budem sa tu cítiť pohodlne a budem môcť očakávať služby na úrovni.

Rím totiž patrí medzi tie destinácie, kde len tak ľahko nenatrafíš napríklad na dobrý wellness v modernom ubytovaní, na rozdiel od takej od Barcelony, kde je rooftop bazén na každom kroku.

Rím je skôr o nasávaní neopakovateľného genius loci tohto mesta. A prečo nemať možnosť ho nasávať aj priamo z postele, vďaka výhľadu na historické kupoly mesta.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá