Najlepšie pláže na svete sú blízko Slovenska, dostaneš sa k nim za pár hodín

  • Európske pláže ovládli rebríček najlepších pláží na svete
  • Dostaneš sa tam priamo zo Slovenska už za pár hodín v lietadle
Žena na pláži a pláž z vtáčej perspektívy.
Ilustračné foto, Freepik/@freepik, Freepik/@wirestock
  • Európske pláže ovládli rebríček najlepších pláží na svete
  • Dostaneš sa tam priamo zo Slovenska už za pár hodín v lietadle

Portugalská pláž Praia da Falésia zaujala prvé miesto v zozname „Najlepšie pláže“ na Tripadvisore v roku 2024. Rastúci záujem o udržateľnosť a prírodnú krásu ju vyniesol na vrchol. Je známa bielym pieskom a farebnými útesmi, ideálna na prechádzky a opaľovanie. Ako informuje portál Euronews, v predchádzajúcom roku bola šiesta.

Európa vedie v rebríčku, kde talianska Spiaggia dei Conigli a španielska La Concha nasledujú hneď za ňou. Všetky tri boli zároveň odporúčané na jarné výlety.

Oranžové útesy a biely piesok

Praia da Falésia v Algarve si vydobyla prvé miesto a získala srdcia návštevníkov svojou krásnou kombináciou bieleho piesku a dramatických oranžových útesov, ktoré obopínajú Atlantický oceán.

Túto pláž odlišuje jej čisté pobrežie a snaha o udržateľnosť. Priľahlý prírodný park chráni jej dokonalosť a poskytuje útočisko pre miestne rastliny a zvieratá.

Praia da Falésia, jedna z najväčších pláží v Algarve, sa rozprestiera na takmer šiestich kilometroch. Na západe sa dotýka štvrti Olhos d’Água v Albufeire a na východe susedí s turistickým mestom Vilamoura. Hoci ide o rovnakú pláž, jej užší západný koniec má vlastný názov, Praia do Barranco das Belharucas.

Praia da Falésia, aj keď leží v turisticky obľúbenej časti Algarve, si zachováva svoju prirodzenosť s minimálnym zásahom na jej piesočnatých pobrežiach a krehkých hlinených útesoch. V okolí pláže nájdeš niekoľko rezortov, hotelov a plážových klubov, napríklad Anantara Vilamoura Algarve Resort, The Residences at Victoria a Domes Lake Algarve Autograph Collection.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, sú v blízkych mestách Albufeira a Vilamoura k dispozícii prázdninové byty, dovolenkové prenájmy a penzióny. Tieto oblasti tiež ponúkajú širokú škálu barov a reštaurácií.

Máš niekoľko možností, ako sa dostať na Praia da Falésia. Najbližšie letisko je v Faro (FAO), odkiaľ je pláž vzdialená asi 30 či 40 minút jazdy. Z letiska si môžeš prenajať auto, alebo si vybrať autobus alebo taxík, aby si sa dostal k svojmu ubytovaniu.

Pokojná pláž

Talianska Spiaggia dei Conigli získala druhé miesto v rebríčku najlepších pláží na Tripadvisore vďaka možnosti pozorovať morské korytnačky a potápať sa. Táto pokojná pláž na ostrove Lampedusa je dostupná len loďou alebo pešo po krátkej trase z hlavnej cesty.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @spiaggia_dei_coniglii

Hoci ju môže byť trochu ťažké nájsť, odmenou za úsilie sú čistá voda a jemný piesok. Ak nemáš vlastný dopravný prostriedok, môžeš každú hodinu chytiť autobus z mesta Lampedusa. Vďaka snovému bielemu piesku a azúrovo modrej vode sa pláž a jej prírodná rezervácia často porovnávajú s karibskými plážami.

Ak chceš navštíviť Spiaggia dei Conigli, tvoja cesta ťa zavedie na ostrov Lampedusa, ktorý sa vyníma v Stredozemnom mori medzi Sicíliou a Tuniskom. V lete sa dostupnosť Lampedusy zvyšuje vďaka priamym letom z talianskych miest na pevnine, ako sú Rím a Neapol. Navyše, môžeš sa sem dostať aj trajektom a častými letmi zo Sicílie.

Populárna pláž v Európe

Pláž La Concha v San Sebastiane sa umiestnila na treťom mieste v rebríčku najlepších pláží podľa Tripadvisoru. Je to veľmi známa a často fotografovaná mestská pláž v Európe, oceňovaná pre svoju prírodnú krásu a živú atmosféru.

Rozprestiera sa pozdĺž nádherného zálivu La Concha s bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Ponúka vodné športy a dlhú promenádu, čo ju robí obľúbeným miestom pre miestnych aj turistov.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Minty Moments☘️ (@minty.moment)

La Concha má skvelé vybavenie vrátane toaliet, spŕch, úschovní skriniek a typických modro-bielych slnečníkov. Okrem toho je hneď vedľa niekoľko hotelov dostupných pešo, ako Hotel de Londres y de Inglaterra, Zenit Convento San Martin a Hotel Arbaso.

Dostať sa na pláž La Concha je jednoduché vďaka dobre prepojenej dopravnej sieti v San Sebastiane. Mesto je ľahko dostupné letecky, vlakom aj cestou, a mnoho hotelov je tiež na pešo od pláže. Najbližšie letisko je San Sebastian Airport (EAS), ktoré ponúka vnútroštátne a medzinárodné lety. Hlavnou železničnou stanicou je stanica v San Sebastiáne, známa aj ako Donostia-San Sebastián.

Zdroje: Euronews, Tripadvisor

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá