Najluxusnejšie nehnuteľnosti sveta: Za súkromný ostrov s kaštieľom či výhľad na Central Park nový majiteľ poriadne zaplatí

  • V jednej z nich máš dokonca výhľad na Central Park
  • Tie najluxusnejšie nehnuteľnosti sveta stoja veľmi veľa peňazí
Luxusné bývanie na predaj
Unsplash/Andriyko Podilnyk, Unsplash/Liubov Ilchuk
  • V jednej z nich máš dokonca výhľad na Central Park
  • Tie najluxusnejšie nehnuteľnosti sveta stoja veľmi veľa peňazí

Škótsky ostrov Vaila sa nachádza na Shetlandských ostrovoch. Okrem zrekonštruovaného kaštieľa zo 17. storočia so zvonicou disponuje aj lokálnymi farmami a hektármi pasienkov plných pasúcich sa oviec. Je jedinečný svojím historickým sídlom, strážnou vežou a nenahraditeľnými výhľadmi na nábrežie.

Kaštieľ zo 17. storočia za 1,75 milióna libier

Ak by si chcel mať svoj vlastný ostrov, tak konkrétne tento by ťa aktuálne vyšiel 1,75 milióna libier, teda viac ako 2 milióny eur, uvádza agentúra Savills

Cena zahŕňa pozemok veľký 306 hektárov, zrekonštruovaný kaštieľ, strážnu vežu z 18. storočia, vyše 10 kilometrov pobrežia a približne 142 árov pasienkov a 581 árov vresovísk.

Hlavná rezidencia Vaila Hall na ostrove bola postavená ešte v 17. storočí. Mitchellov erb z roku 1696 je vytesaný nad vchodom do barónskej veľkej sály, ktorá sa môže pýšiť veľkými oknami s vitrážou a mohutným vyrezávaným krbom. 

Vaila Hall má šesť spální a štyri spoločenské miestnosti vhodné na večierky či stretnutia. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Laura (@les_toiles_de_laura)

Má bohatú poľnohospodársku históriu, súčasní majitelia kúpili pozemok v roku 1993. Starostlivo ho udržiavali po dobu 30 rokov, aby vytvorili prosperujúce prostredie pre miestnu flóru a faunu.

Záhrady aktuálne obklopujú až 100-ročné platany. Vody okolo ostrova sú domovom voľne žijúcich živočíchov, vrátane kosatiek a vydier. Ostrov je vhodný aj na člnkovanie či morský rybolov. 

„Súvislosť dramatickej, živelnej krajiny a prímorskej krajiny s vynikajúcim remeselným spracovaním historickej haly Vaila vytvára celkom mimoriadnu nehnuteľnosť,“ skonštatoval Luke French, riaditeľ pobočky realitnej agentúry Savills v Edinburgu. 

Vďaka svojej prírodnej krajine a okolitému moru poskytuje Vaila nádherné a dostupné útočisko, z ktorého môžete uniknúť tlaku moderného života.

Manhattanský apartmán s výhľadom na Central Park za 23 miliónov

V jednej z najprestížnejších lokalít v New Yorku sa dostal do predaja apartmán s cenou 23 miliónov dolárov, ponuku zverejnili na stránke Mansion Global. Ak si priplatíš ešte 1,65 milióna, tak k nemu dostaneš aj samostatný štúdiový apartmán. 

Luxusný apartmán s výmerou 1 063 metrov štvorcových sa nachádza na piatom poschodí veľmi žiadaného kondomínia 15 Central Park West. To budúcemu majiteľovi zabezpečí nenahraditeľný výhľad na aleje stromov v Central Parku.

V novom bývaní ho čakajú 4 spálne, 4 a pol kúpeľne, špičkovo vybavená kuchyňa, jedáleň a práčovňa. Toto majstrovské dielo zahŕňa aj trojmetrové stropy a dubové podlahy z tvrdého dreva.

Štúdiový apartmán, ktorý si za príplatok môžu kúpiť len obyvatelia budovy, má výmeru 111 metrov štvorcových.

V roku 2008 mal tento byt hodnotu 5,7 milióna dolárov, jeho cena vzrástla a aktuálne je viac než štvornásobná. Budova ponúka skutočne luxusné služby, nonstop ju obsluhuje vrátnik a k jej vybaveniu patrí motorest, fitness centrum s plaveckým bazénom, súkromné divadlo, knižnica, herňa pre deti, súkromná reštaurácia a biliardová miestnosť. 

Medzi súčasných alebo bývalých obyvateľov tejto budovy patria britský spevák Sting, módny návrhár Elie Tahari, bývalý generálny riaditeľ Goldman Sachs Lloyd Blankfein a ruský miliardár Dmitrij Rybolovlev. Ide o jednu z najdrahších obytných budov v New Yorku.

Kalifornský ranč za 90 miliónov

Očakáva sa, že sa bude predávať aj 3 500-árový ranč s názvom El Rancho Tajiguas v okrese Santa Barbara v Kalifornii. Ešte v roku 2019 kótoval za neuveriteľných 110 miliónov dolárov, na trh by mal prísť ešte toto leto s cenou 90 miliónov, uviedol The Wall Street Journal.

Podľa jedného z maklérov, Kerryho Mormanna z Berkshire Hathaway HomeServices California Properties, sa tri časti ranča ponúkajú aj jednotlivo.

Jednou z častí je Hacienda Ranch s približne 3 100 akrami a domom, ktorý kedysi patril známemu hercovi. Na pozemku sídli 17 domov vrátane haciendy z 20. rokov minulého storočia, ktorú predtým vlastnil John Travolta. Aktuálne sa predáva za 45 miliónov dolárov, uviedla stránka Mansion Global

Zdroje: The Wall Street Journal/Libertina Brandt, Mansion Global/Virginia K. Smith, Savills, Mansion Global/Libertina Brandt

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá