Poznáme slovenské miesta, ktoré turisti milujú. Druhá TOP lokalita nemá ani 4-tisíc obyvateľov

  • V rebríčku chýbajú viaceré známe slovenské mestá
  • Zisti, ktoré miesta sú pre turistov TOP
Pohľad na Liptovský Mikuláš a park v Košiciach
Ilustračné foto Pixabay/michaltrnka360, Pixabay/Walkerssk
  • V rebríčku chýbajú viaceré známe slovenské mestá
  • Zisti, ktoré miesta sú pre turistov TOP

Cestovný ruch sa pomaly zotavuje a postupne sa zbavuje stigmy, za ktorú môže predovšetkým pandémia. V roku 2021 navštívilo slovenské ubytovacie zariadenia 2,7 milióna turistov, vrátane domácich, no v minulom roku to už bolo 4,8 milióna. Napriek tomu predstavuje tento nárast len tri štvrtiny oproti rekordnému roku 2019. Pozitívny je naopak rast počtu zahraničných návštevníkov. 

Turizmus na Slovensku sa najviac opiera o trvalé atrakcie. V najnovšom rebríčku, ktorý priniesol portál TREND, sú zverejnené desiatky najnavštevovanejších miest a obcí za rok 2022.

Niektoré známe mestá v rebríčku chýbajú, no umiestnili sa v ňom niektoré obce. Tento rebríček je založený na údajoch Štatistického úradu SR a zohľadňuje turistov, ktorí v danom mieste strávili aspoň jednu noc. 

10. Trenčianske Teplice

Desiatu priečku obsadili Trenčianske Teplice. Toto známe kúpeľné mestečko, ktoré má približne 4-tisíc obyvateľov, prilákalo v minulom roku 65-tisíc návštevníkov. Prevažne išlo o slovenských turistov, pričom zahraničných bolo iba necelých tisíc. 

9. Žilina

V prvej desiatke sa ocitlo aj štvrté najväčšie mesto Slovenska. Osemdesiattisícovú Žilinu navštívilo až 74 525 turistov, pričom to zvládla s vyše 2 400 lôžkami. Iba jedna tretina návštevníkov bola zo zahraničia. 

8. Poprad 

Poprad prilákal iba o niekoľko stoviek turistov viac ako Žilina. Mesto s 50-tisíc obyvateľmi navštívilo v minulom roku celkom 75 770 návštevníkov. Určite k tomu prispela aj jeho poloha, keďže ide o východiskový bod pri návšteve Vysokých Tatier.

7. Piešťany

Čo sa týka Piešťan, tu sa počet návštevníkov prehupol už cez 100-tisíc, konkrétne mesto navštívilo 108 748 ľudí. Podobne ako v prípade Popradu tu bolo takmer 31-tisíc zahraničných turistov.

Most zaľúbených v Piešťanoch
zdroj: Wikimedia Commons/Palickap

6. Liptovský Mikuláš

Aj toto mesto podobne ako Poprad ťaží zo svojej polohy. V minulom roku navštívilo Liptovský Mikuláš celkom 113 694 turistov. Podiel zahraničných návštevníkov bol v tomto prípade celkom výrazný, a to 45 174.

Na druhej strane nájdeš TOP 5 najnavštevovanejších miest na Slovensku >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Trend, Žilina.sk

Najnovšie videá

Trendové videá