Najnovší biohacking trend všetkých celebrít búra internet. Toto je všetko, čo o ňom potrebuješ vedieť

  • Celebrity si ho podávajú intravenózne
  • Užívateľom sľubuje mladosť aj zdravie
  • Čo si o ňom myslí veda?
infúzky
Archív Canva
  • Celebrity si ho podávajú intravenózne
  • Užívateľom sľubuje mladosť aj zdravie
  • Čo si o ňom myslí veda?

Počul si už o fenoméne, ktorý nesie akronym NADH (NAD+)? Ide o relatívne nový trend medzi celebritami, ktoré si tento „výstrelok“ nevedia vynachváliť. NADH by mohol podľa niektorých štúdii zabezpečiť nielen dlhovekosť, no aj mladistvý vzhľad na dlhé roky. 

NADH (nikotínamidadeníndinukleotid) je koenzým, ktorý hrá kľúčovú úlohu v metabolizme buniek. Pôsobí ako nosič elektrónov a podieľa sa na redoxných reakciách, ktoré sú nevyhnutné pre výrobu energie. My si však jeho funkciu vysvetlíme aj „po lopate“.

NAD je molekula, ktorú nájdeme vo všetkých živých bunkách a s naším vekom ich počet klesá. Niektorí vedci si myslia, že ak ho budeme dopĺňať od skorého veku, mohol by mať pre naše telo pozitívne účinky.

Okrem toho, že ho vieš užívať v podobe doplnkov stravy, odborní zdravotníci ho vedia podávať aj intravenózne. Určite si už videl známe „Kardashianky“ či iné celebrity napojené na infúziu v pohodlí domova, alebo počas prípravy pred spoločenskou akciou. 

NADH sľubuje zdanlivo nekonečné množstvo výhod – mladosť, krásu, energiu aj dlhovekosť. Ako to však skutočne je? Našli vedci zlatý grál mladosti? Prečítali sme si dostupné štúdie a o populárnom doplnku ti prezradíme všetko, čo o ňom potrebuješ vedieť. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: Elysium Health, Pubmed, NATURE, EVA, Drip Hydration, AZ IV MEDICS, NMN

Najnovšie videá

Trendové videá