Naj­nov­ší Jeep sa vymy­ká všet­kým limi­tom, z nuly na sto to zvlád­ne za 3,5 sekun­dy

Linda Cebrová / 10. apríla 2017 / Auto

zdroj: pinterest.com

Jeep Grand Che­ro­kee Track­ha­wk má 717 koní a 5 štý­lov jaz­dy. Je to auto, kto­ré jed­no­du­cho pri off-roade nekon­čí, ale len začí­na.

Americký Jeep už celkom drží tradíciu v príprave rýchlych verzií najväčšej rady Jeep Grand Cherokee. Najnovšia verzia Trackhawk sa ale vymyká všetkým doterajším štandardom a na stovku sa dostane za úctyhodných 3,5 sekundy.

foto:pinterest.com

Momentálne začína autosalón v New Yorku, na ktorom sa nachádza nový, veľký a doposiaľ najrýchlejší sériový jeep všetkých čias. Jeho názov je Jeep Cherokee Trackhawk a pod kapotou mu bije srdce, ktoré je prevzaté z Dodge Challengeru Hellcat. Áno, to je ten agregát HEMI, ktorý má osem valcov o objeme 6,2 litra a k tomu preplňovanie. Tu je naladený na charizmatických 527 kW (707 koní) a 875 Nm.

foto:pinterest.com

A to je naozaj neskutočná porcia výkonu na ktorékoľvek auto, nie to ešte na obrovské SUV. Samozrejme, že tu muselo prísť k úprave prakticky všetkého. Napríklad za ohromnými 20 palcovými kolesami sú gigantické brzdy – vpredu majú 400 mm a vzadu potom 350 mm.

To však nie je ani zďaleka všetko. Medzi zadné kolesá rozdeľuje výkon diferenciál s omedzenou svornosťou. Avšak pohon je samozrejme na všetky kolesá. Sila medzi prednou a zadnou nápravou sa prenáša v pomere 40-60 v režime Auto, 50-50 v režime Sow, 60-40 v Town, 35-65 v režime Sport a 30-70 v režime Track. O správne zaradený prevod sa následne stará osemstupňová automatická prevodovka.

foto:pinterest.com

Kvôli motoru musel byť prekopaný aj motorový priestor, pretože bolo potrebné priviesť viac vzduchu k chladeniu, ale aj saniu. Zmien je ale samozrejme oveľa viac. To hlavné však je, čo auto s hmotnosťou 2433 kilogramov dokáže. Zrýchli na stovku za 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť sa pohybuje na úrovni 290 km/h. Takže off-roadový terén s blatom a skalami nie je to jediné, kde sa v ňom dá užiť skvelá jazda naplno. Oficiálna cena tohto skvostu ešte nebola zverejnená, ale už teraz vieme, že ide o najrýchlejšie SUV, ktoré bolo kedy predstavené.

zdroj:cnet.com

Pridať komentár (0)