Najstaršia slovenská cyklomagistrála sa predĺži. Napojí sa na ňu Seredský títeš, zhltne tučnú investíciu

  • Obľubuješ nenáročnú cyklistiku?
  • Trasa Vážskej cyklomagistrály sa predĺži
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/stasko_design, instagram/_aleeex98_
  • Obľubuješ nenáročnú cyklistiku?
  • Trasa Vážskej cyklomagistrály sa predĺži

Vážska cyklomagistrála pre nadšených cyklistov určite nie je nijakým novým pojmom. Pre tých, ktorí o nej počujú prvý raz, je dobré vedieť, že ide o najstaršiu cykloturistickú trasu na Slovensku. Prechádza až tromi krajmi, čo je na našom území skutočným úspechom.

Konkrétne ide o Trnavský, Trenčiansky a Žilinský kraj a dĺžka trasy sa líši od zdroja ku zdroju. Portál Seredsity uvádza, že jej aktuálna dĺžka je 166 km.

Výdavky za 490-tisíc eur

Vážska cyklomagistrála patrí medzi ľahké cestné trasy a v budúcnosti by sa jej cesty mali ešte predĺžiť. Súčasťou cyklomagistrály totiž bude aj Seredský títeš. Seredsity informuje, že Trnavský samosprávny kraj bol úspešným v podaní žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Značka známych cyklistov sa šije na Slovensku a obľúbili si ju ľudia od New Yorku po Amsterdam

Výdavky, ktoré budú ku výstavbe potrebné sa vyšplhajú až na 490-tisíc eur, z ktorých len 5 % tvorí spoluúčasť kraja. Výstavba 3,6 kilometrového úseku medzi hranicou Trenčianskeho a Trnavského kraja a mostom v mestskej časti Piešťan Bodona by mala začať už koncom tohto leta.

„Úsek Nemšová – Trenčín je z môjho pohľadu najzaujímavejší. Je to preto, že chodník sa tu celkom kľukatí, dobre vidíte rieku a cestou sa naskytnú aj pekné scenérie. Za pohľad určite stojí zrúcanina kláštora Skalka. Kúsok za ním prechádzate zas popod strmú skalu, kde trénujú horolezci,“ opisuje trasu cyklista na webe Cyklocesty.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Designer Michal Staško (@stasko_design)

Pribudne aj doplnková infraštruktúra

„Po nástupe do župy sme začali projektovať Vážsku cyklomagistrálu ako jednu z nosných v našom kraji. Zvládli sme náročnú prípravu a o to viac si vážim, že sa nám podarilo získať takmer pol milióna eur z eurofondov na výstavbu jej prvého úseku na území Trnavského kraja, medzi hranicou kraja a Železným mostom v Piešťanoch.

Som presvedčený, že podobne úspešní budeme aj v prípade ďalších troch plánovaných úsekov, a teda významne zlepšíme cyklodopravnú aj cykloturistickú infraštruktúru,“ cituje Seredsity trnavského župana Jozefa Viskupiča.

Ako portál ďalej informuje, okrem cyklistickej komunikácie v jej blízkosti pribudne aj doplnková infraštruktúra. Počas cyklistiky si tak budú môcť ľudia doplniť sily vďaka cyklistickému odpočívadlu. Vybudované by mali byť v okolí aj lavičky či stojany na bicykle. Vďaka spomínanému projektu by tak mohlo byť priame spojenie priemyselných sídel, ktorými sú Piešťany, Horná Streda, Sereď a Hlohovec.

Časť úseku
zdroj: reprofoto/.trnava-vuc.sk
 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Alex (@_aleeex98_)

Zdroje: seredsity.sk, cyklocesty.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá