Značka známych cyklistov sa šije na Slovensku a obľúbili si ju ľudia od New Yorku po Amsterdam

  • Martin a Peter Velitsovci boli profesionálnymi cyklistami
  • Dnes predávajú oblečenie pre milovníkov cyklistiky, ktoré si obľúbili nielen Slováci
Isadore
Instagram/issadoreapparel
  • Martin a Peter Velitsovci boli profesionálnymi cyklistami
  • Dnes predávajú oblečenie pre milovníkov cyklistiky, ktoré si obľúbili nielen Slováci

Bratov Velitsovcov asi nie je potrebné nijako bližšie predstavovať. Obaja sa profesionálne venovali cyklistike. Peter v roku 2007 na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike do 23 rokov získal prvé miesto a v roku 2008 sa stal počas Tour de France držiteľom červeného trička pre najbojovnejšieho pretekára. Spomenuté sú však len niektoré z jeho úspechov. Svoju kariéru ukončil v roku 2016.

Jeho dvojvaječné dvojča Martin má tiež na konte niekoľko úspechov. Jedným z nich je nepochybne aj Tour of Austria z roku 2011. Tam získal druhé miesto v 8. etape. Martin s cyklistikou skončil v roku 2017. Aj napriek tomu, že profesionálnu kariéru cyklistov zavesili na klinec, na tento šport nikdy úplne nezanevreli. Dôkazom je aj ich značka Isadore Apparel, ktorá sa špecializuje na výrobu cyklistického oblečenia.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Isadore (@isadoreapparel)

Podporujú lokálnu výrobu

Velitsovci sa síce narodili v Bratislave, no neskôr sa presťahovali do mesta Púchov. Tam v súčasnosti, konkrétne v Makyte, šijú oblečenie. Spomínaná fabrika bola svojho času jedným z najväčších výrobcov odevu v stredoeurópskom regióne. Aktuálne zamestnáva približne 500 zamestnancov.

V súvislosti s fabrikou uvádzajú: „Isadore Apparel sa vyrába lokálne kde žijeme. Chceme vyrábať v prostredí, kde sme vyrástli a prispieť aj vytvárať nové pracovné miesta v našej komunite.“

Podnikanie mali Velitsovci pravdepodobne v krvi, nakoľko rodičia dvojičiek viedli cyklistický obchod. Značka, ktorú bratia založili, má tiež rodinnú atmosféru. Ich malý tím sa totiž skladá z profesionálnych cyklistov, dizajnérov aj ľudí, ktorí denne jazdia na bicykli len pre radosť.

Slováci oprášili tradičný recept na šišky zo 70. rokov. Bratislava si ich zamilovala

Práve vďaka tomu, že súčasťou ich tímu je niekoľko zanietencov do cyklistiky, majú možnosť kvalitu svojich produktov vyskúšať na vlastnej koži. Značka bratov Velitsovcov sa nezameriava na profesionálnych cyklistov, ale na tých, ktorí sa chcú počas jazdy na bicykli cítiť komfortne.

„Značka nie je určená na naháňanie wattov, vrchárskych súťaží a výsledkov v cieli, ale na to, aby nám pomohla pri našej ďalšej úlohe: užívať si jazdu a vytvárať nádherné spomienky,“ vysvetľujú.

Ako sami uviedli v magazíne Forbes, slovenského zákazníka podcenili, nakoľko nepočítali s tým, že budú ochotní si za podobné produkty priplatiť. Okrem Slovákov si však ich cyklo odev obliekajú v niekoľkých krajinách sveta. Obchody, v ktorých ponúkajú slovenskú značku Isadore sa nachádzajú nie len v New Yorku, Tokiu, Barcelone, ale aj v Soule a Amsterdame.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Isadore (@isadoreapparel)

Zodpovedný prístup

Ku svojim zákazníkom značka pristupuje naozaj zodpovedne. Nakoľko si brand praje, aby sa oblečeniu mohli ľudia tešiť čo najdlhšie aj napriek pádom z bicykla, ponúka bezplatnú opravu zničeného oblečenia.

Ak nebude možná v dôsledku väčšieho rozsahu poškodení, ten istý kúsok zákazníkovi ponúknu za polovičnú cenu. Zastávajú názor, že oblečenie, ktoré je natrhnuté kvôli pádu z bicykla by nemalo automaticky končiť v koši.

Udržateľnosť je jedným zo stavebných kameňov značky. Okrem toho, že sa pokúšajú zachrániť každý jeden pokazený kúsok, dbajú aj na výber materiálu. Volia teda látky, ktoré majú Oeko-Tex® certifikát. Samotné oblečenie, pochopiteľne, nie je jedinou súčasťou balíčka, ktorý k tebe domov príde. Preto značka dbá aj na to, aby obaly, v ktorých si odev preberieš, boli z recyklovaného papiera.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Isadore (@isadoreapparel)

Do posledného kúska látky

Značka sa okrem predaja snaží aj o vytvorenie silnej komunity ľudí, ktorí sú nadšencami cyklistiky. Pred vypuknutím pandémie totiž aktívne organizovali stretnutia, ktorých súčasťou boli skupinové jazdy. Tie vždy odštartovali pri jednej z predajní, v ktorých značku Isadore ponúkajú.

V súvislosti s mestským bicyklovaním značka zákazníkom ponúka aj kolekciu Urban. Tá okrem špeciálnych košieľ zahŕňa aj dizajnové tričká, ktoré vznikli v spolupráci so značkou Kompot. Pri pohľade na produkty z tejto kolekcie by ti určite nenapadlo, že ide o cyklo odev.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Isadore (@isadoreapparel)

Jedným z najpredávanejších kúskov ženskej sekcie však ostáva dres. Konkrétne ten s označením patchworkový. Vznikol zo zvyškových látok, ktorým krajčírky vdýchli nový život.

Taliansku lycru, ktorú predtým používali na olemovanie dresov predošlých kolekcií, teda premenili na pestrofarebný kúsok. K najpredávanejším kúskom mužského oddelenia zas patria cyklistické nohavice či rôzne druhy dresov.

Zdroje: isadore, forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech