Najväčšia slovenská sieť multikín Cinemax mieri za hranice, pôjde o prvú prevádzku mimo Slovenska

  • Cinemax vznikol v roku 2006, odkedy vybudoval 13 kín v 12 slovenských mestách
  • Jedná sa o rodinnú firmu s dlhodobou históriou
cinema
unsplash.com
  • Cinemax vznikol v roku 2006, odkedy vybudoval 13 kín v 12 slovenských mestách
  • Jedná sa o rodinnú firmu s dlhodobou históriou

Sieť slovenských multikín Cinemax plánuje v Česku budúci rok otvoriť svoj prvý multiplex, ktorý bude v nákupnom centre Olympia pri Olomouci. ČTK o tom dnes informovala Lucie Benická zo spoločnosti Next Management, ktorá zabezpečuje správu nákupného centra Olympia Olomouc.

„Sieť multiplexov Cinemax vstupuje projektom v Olympii Olomouc na český trh. Bude sa jednať o ich prvú českú pobočku,“ uviedla spoločnosť Next Management. Multikino Cinemax má byť v obchodnom centre Olympia Olomouc sprevádzkované v druhej polovici budúceho roka a bude mať sedem sál s 835 sedadlami.

zdroj: Pexels

Viaceré technologické novinky

Multikino Cinemax chce o priazeň divákov v Olomouci súperiť technickými novinkami i netradičnými službami. „Filmy sa budú premietať vo formáte 4K a maximálny filmový zážitok naviac spríjemní pohodlie sedadiel Premium Plus, ktoré sú väčšie ako klasické sedadlá. Divákom poskytujú väčší priestor na nohy, majú vyvýšené opierky hlavy a sú umiestnené v tom najlepšom uhle naproti plátnu,“ uviedla spoločnosť Next Management.

Pri hlavnom vstupe do multikina Cinemax bude VIP sála s kaviarňou a rozšíreným sortimentom občerstvenia. V ponuke budú aj kvalitnejšie nealkoholické a alkoholické nápoje a rôzne druhy pochutín. Diváci si budú môcť občerstvenie kúpiť pred vstupom do VIP sály aj po usadení do kožených kresiel vybavených tabletmi, pomocou ktorých si možno pri sledovaní filmu objednať napríklad popcorn či nápoje.

Rodinná spoločnosť s dlhodobou históriou

Spoločnosť Cinemax vznikla v roku 2006, odkedy vybudovala 13 viac sálových kín v 12 slovenských mestách. Celková kapacita predstavuje vyše 10-tisíc miest a spoločnosť je tak najväčším prevádzkovateľom siete multikín na Slovensku.

Podľa dostupných údajov Cinemax v roku 2018 zvýšil zisk o 55% na viac než 976-tisíc eur. Od roku 2013 navyše v spoločnosti dochádza k neustálemu zvýšeniu ziskov, ktoré v roku 2018 predstavovali vyše 976-tisíc eur.

Jej vzniku však predchádzalo ešte v roku 1997 založenie spoločnosti Continental film, s.r.o. Jedná sa o rodinnú distribučnú spoločnosť, ktorá získala významné licencie od najznámejších produkčných štúdií, akými je napríklad Warner Bros či New Line Cinema.

zdroj: unsplash.com

Aj vďaka tomu mohli diváci v slovenských kinách vidieť Pána Prsteňov, Harryho Pottera, Matrix či ďalšie filmové bestsellery. Continental film založil Anton Drobný, ktorý po rozpade americko-slovenskej firmy Interama v spolupráci s Warner Bros založil vlastnú spoločnosť.

Do spoločnosti postupne pritiahol svojich synov, ktorí v súčasnosti stoja za Cinemaxom. Michal a Tomáš Drobný boli v roku 2015 finalistami slovenského kola súťaže EY Podnikateľ roka.

 

Zdroj: ČTK, continental-film.sk, Trend, Finstat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie