Najväčšia sociálna sieť stavia nové dátové centrum za miliardy!

  • Vo svete sa objavili správy o tom, že Facebook sa chystá postaviť svoje piate dátové centrum za miliardy. Nachádzať by sa malo v USA, v štáte Texas. Doteraz nepotvrdeným informáciám naznačujú viaceré zdroje.
image_1432533189.jpeg
  • Vo svete sa objavili správy o tom, že Facebook sa chystá postaviť svoje piate dátové centrum za miliardy. Nachádzať by sa malo v USA, v štáte Texas. Doteraz nepotvrdeným informáciám naznačujú viaceré zdroje.

 

Podľa najnovších informácií sa gigant Facebook chystá postaviť svoje ďalšie dátové centrum. Naznačuje tomu fakt, že Facebook predložil obrie návrhy a nákresy na jeho vybudovanie. Nové dátové centrum by sa malo nachádzať priamo v USA, konkrétne v štáte Texas. Facebook doposiaľ tieto správy nepotvrdil, avšak ani ich nevyvrátil. Miestne a štátne úrady naznačujú, že podľa predložených dokumentov by sa malo skutočne jednať o Facebook. Podľa zistených informácií sa Facebook chystá do nového dátového centra preinvestovať viac ako 1 miliardu amerických dolárov.

 

 

 

 

Počas posledných dvoch rokov sa už viac krát objavili správy o tom, že Facebook sa chystá stavať ďalšie dátové centrá po svete, avšak nič z toho sa nepotvrdilo. Až teraz sa však objavili aj reálne dokumenty, ktoré tomuto faktu skutočne naznačujú. Jednať by sa malo teda už o piate obrie dátové centrum Facebooku na svete. Prvé štyri dátové centrá sa nachádzajú v Prineville, štát Ore, USA; Forest city, štát New York, USA; Altoona, štát Iowa, USA a to doteraz najnovšie v meste Lulea vo Švédsku. Nové optimalizované dátové centrum by podľa odhadov malo v nasledujúcich troch rokoch od spustenia ušetriť Facebooku viac ako dve miliardy amerických dolárov. Optimalizáciou už existujúcich dátových centier sa darilo Facebooku túto výstavbu odkladať, avšak teraz sa zdá, že prišiel ten pravý čas postaviť ďalšie. Táto informácia naberá na spoľahlivosti tým, že na úradoch sa objavili presne tie isté dokumenty, ktoré sa objavili aj pri výstavbe dátového centra v Iowe. Aj to je jeden z dôvodov, ktorý svečí o pravdivosti tejto informácie. Nám už teda len zostávať čakať, kedy aj samotný Facebook potvrdí túto informáciu a čo ďalšie si ešte pre nás prichystá.

 

zdroj: Venture Beat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK