Najlepšie prírodné kúpaliská na Slovensku. Tu ťa čaká krištáľová voda bez chlóru

  • Nejdeš tento rok na dovolenku k moru?
  • Nesmúť, pretože to neznamená, že musíš stráviť leto bez vody, kúpania a opaľovania alebo len v chlórovanej vode v bazéne
  • Tieto miesta ťa skutočne prekvapia!
collagewede
pexels.com
  • Nejdeš tento rok na dovolenku k moru?
  • Nesmúť, pretože to neznamená, že musíš stráviť leto bez vody, kúpania a opaľovania alebo len v chlórovanej vode v bazéne
  • Tieto miesta ťa skutočne prekvapia!

Každoročne sa tisícky Slovákov hrnú k moru do zahraničia a často na to šetria aj celý rok. Tí, ktorí na dovolenku nemajú peniaze alebo čas, sa cítia byť ukrátení, no to vôbec nemusia. Tropická dovolenka je síce raj pre nás všetkých, no úžasné kúpanie a zážitky zažiješ aj na domácej pôde. Neznamená to však chlórovanú vodu na kúpaliskách či baktérie a sinice v jazerách nevábnej zelenej farby. Na týchto miestach nájdeš skvelé podmienky na kúpanie zadarmo alebo zas prijateľnú cenu.

Jazero Beňatina

Ak si niekedy navštívil slávne Plitvické jazerá alebo Triglavský národný park v Slovinsku, zrejme si nezabudol na tú smaragdovú nádheru. No niečo podobné môžeš, našťastie, vidieť aj na Slovensku, a to v jazere Beňatina v okrese Sobrance. Kedysi sa tu nachádzal kameňolom a našli tu aj skamenelinu päť metrov dlhej ryby. Vďaka travertínu je jazero nesmierne čisté a jeho farba dokonale tyrkysová. Tento slovenský unikát síce oficiálne neslúži na kúpanie, no na vlastné riziko si tu môžeš zaplávať.

Bio kúpalisko Sninské rybníky

Uprostred Vihorlatských vrchov pri Snine je ďalšie skvelé kúpalisko pokračujúce v bio trende. Bazén je rozdelený na dve časti a to preto, aby jedna mohla slúžiť na prírodnú filtráciu vody. Časť na kúpanie je rozdelená na tri časti podľa hĺbky vody tak, aby si zábavu užili deti aj plavci. Maximálna hĺbka bazéna je 3,5 metra. Toto miesto je jedno z najčarovnejších na kúpanie, pretože bazén obklopujú ihličnany a ty sa cítiš byť súčasťou prírody.

Šútovské jazero

Toto jazero v obkolesení prírody pri Malej fatre patrí medzi málo známe miesta Slovenska. Jeho návšteva však stojí za to, pretože voda je tu nádherne priezračná a podobne ako v prípade Beňatiny, aj tu bol kedysi kameňolom.

Po zatopení vzniklo čarovné jazierko s tyrkysovou vodou, ktoré evokuje scenérie z filmu Winnetou a pokojne by si si ho mohol zmýliť so slávnym filmovým Strieborným jazerom. Narozdiel od Beňatiny je tu však kúpanie oficiálne a nájdeš tu viacero pláží a dokonca aj bufety.

Kúpalisko v Santovke

Toto kúpalisko nájdeš v okrese Levice v obci Santovka, podľa ktorej je pomenovaná aj známa minerálna voda. Toto miesto zaujme už na prvý pohľad, a to vďaka jedinečným travertínovým bazénikom v štýle tureckých kúpeľov, v ktorých si môžeš posedieť v kryštáľovo čistej vode alebo zrelaxovať pod masážnymi vodopádmi.

Okrem toho tu nájdeš viacero bazénov. Voda v tomto kúpalisku je výlučne z geotermálneho prameňa, blahodárne pôsobí na zdravie a pomáha liečiť reumatické či srdcovo-cievne ochorenia.

Bio kúpalisko Krtko

V ekologickom štýle pokračujú aj bazény Krtko vo Veľkom Krtíši. Zaplávaš si tu bez toho, aby si svoje zdravie vystavil odpornému chlóru a čistiacim chemikáliám. Rátaj však s tým, že v týchto bazénoch si s tebou zaplávajú aj žaby, ktoré tu „bývajú“. :) Toto miesto bolo kedysi močiarom.

Podľa odborníkov práve prítomnosť žiab svedčí o kvalite vody, pretože v nečistej vode neprebývajú. Kúpalisko je zaujímavé pre každého, kto uprednostňuje blízkosť prírody a tiež pre deti, nájdeš tu tiež minigolf.

Tak čo, už chystáš plavky a osušku? Lebo my áno. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK