Najznámejšia burgráreň v Trnave končí. Podnik v koronakríze rozdelil Slovákov na dva tábory

  • Slováci sa v minulosti rozdelili na ich podporovateľov a odporcov
  • V septembri sa s prevádzkou rozlúčil jej pôvodný tím
  • Reštaurácia čoskoro úplne končí
hollywood burger trnava hamburger
Ilustračný obrázok, Facebook/Hollywood Burger, Unsplash/amirali mirhashemian
  • Slováci sa v minulosti rozdelili na ich podporovateľov a odporcov
  • V septembri sa s prevádzkou rozlúčil jej pôvodný tím
  • Reštaurácia čoskoro úplne končí

V roku 2021 bol podnik Hollywood Burger najznámejšou burgrárňou na Slovensku. O mimoriadnu popularitu prevádzky z Trnavy sa postaral jej vtedajší majiteľ Ivan Belovič, ktorý ju vtedy nezatvoril aj napriek nariadeniam. Majiteľa neodradila ani pokuta vo výške niekoľko tisíc eur.

Internet sa pred dvomi rokmi počas situácie spojenej s koronavírusom rozdelil na ich podporovateľov a odporcov. Zamestnanci z podniku nariadenia nebrali vážne, verejne kritizovali hygieničky, políciu a o všetkom sa so sledovateľmi delili na sociálnych sieťach. Po septembrovom odchode pôvodného tímu je však v súčasnosti fungovanie prevádzky na úplnom konci.

Obdivovatelia a odporcovia

Majiteľ prevádzky v minulosti rozdelil Slovákov na dva tábory. Časť ho obdivovala a robila z neho hrdinu, ktorý sa „postavil systému“, a ďalší upozorňujú, že len šíri hnev a útočí na ľudí, ktorí si vyhlášky nevymysleli.

Majiteľ sa v rebelovaní rozhodol pokračovať a jedlo rozdával ľuďom zadarmo priamo z jeho súkromného food trucku. Ten bol odparkovaný pred prevádzkou, odkiaľ si ťahal elektrinu. Polícia ho vyzvala, aby z parkovacieho miesta odišiel, následne začal odpájať elektrinu a posmešne dodal, že má aj tak solárne panely.

„Všetko poodpájam, mám vás u pr*ele a oblízali ste mi nohy všetci, jak ste tu… Nenechám si zavrieť svoj biznis tým, že sa vydá dáka vyhláška,“ vraví vo videu majiteľ. 

„Za nerešpektovanie nariadenia o okamžitom uzatvorení prevádzky zo strany RÚVZ bola majiteľovi políciou uložená maximálna pokuta 5 000 eur. Nakoľko majiteľ na mieste odmietol pokutu zaplatiť, bolo jeho konanie oznámené príslušnému RÚVZ. V správnom konaní mu môže byť uložená pokuta až do výšky 20 000 eur,“ písali trnavskí policajti na sociálnej sieti.

Septembrový odchod pôvodného tímu

1. septembra 2022 dal na sociálnych sieťach pôvodný tím zamestnancov tejto prevádzke svoje „zbohom“.

Priatelia, dovoľte nám, aby sme sa s vami rozlúčili. Hollywood Burger však pokračuje aj naďalej, ale už bez nás, a preto túto nezabudnuteľnú a plnú zostavu vidíte spolu naposledy,“ uviedla v úvode svojho rozlúčkového statusu prevádzka na Facebooku.

„Naše videá počas covidu (aj keď sme si z toho robili extrémnu srandu) nemali byť na smiech, ale chceli sme Vám ukázať, čo dokáže Slovák, keď zdvihne hlavu a prestane sa báť.“

„Novým majiteľom držíme palce a prajeme pevné nervy do gastrobiznisu, kde sa zdá, že ostanú už iba podniky = práčky na DPH veľkých nadnárodných firiem,“ dodala reštaurácia v závere svojho rozlúčkového príspevku.

V komentároch pod záverečným príspevkom pôvodnej skupiny pracovníkov sa objavilo mnoho chvál či ďakovaní, iní ich vystavili tvrdej kritike a boli radi, že „konečne odchádzajú“.

Reštaurácia oficiálne končí o pár dní

Fungovanie prevádzky Hollywood Burger tento mesiac po polroku končí a v apríli už otvorené mať nebudú. Ako informuje na svojom profile na Instagrame, posledný deň, keď bude mať podnik na Štefánikovej 40 otvorené, bude v pondelok 27. marca. 

Pred pár dňami však svojich verných zákazníkov, fanúšikov a sledovateľov potešili nečakaným bonusom. Počas nasledujúcich posledných pätnástich dní svojej existencie budú predávať svoje produkty za zvýhodnenú cenu.

Majiteľ prevádzky sa plánuje detailnejšie k dôvodom zatvorenia vyjadriť koncom mesiaca, informoval nás prostredníctvom SMS správy.

Zdroje: Facebook/Hollywood Burger 1, Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Facebook/Hollywood Burger 2, archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá