NAKA zadržala bývalého advokáta Mikuláša Černáka

  • NAKA zadržala dnes ráno advokáta Františka Poláka
  • Dôvodom má byť korupcia
Černák, zadržanie advokáta
Mikuáš Černák, TASR/Jaroslav Novák
  • NAKA zadržala dnes ráno advokáta Františka Poláka
  • Dôvodom má byť korupcia

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali v piatok ráno podľa informácií Startitup bývalého advokáta Mikuláša Černáka, Františka Poláka. Dôvodom akcie má byť korupcia. 

Advokát František Polák bol roky advokátom Mikuláša Černáka. Polák stál pri mafiánskom bosovi v čase, keď napísal knihu s názvom Prečo som prelomil mlčanie. Bolo to práve v čase, keď Černák začal odkrývať svoje najzávažnejšie zločiny.

Advokát František Polák a mafiánsky boss Mikuláš Černák.
zdroj: TASR/Martin Baumann: Advokát František Polák a mafiánsky bos Mikuláš Černák.

Neskôr sa cesty mafiánskeho bosa rozišli a krátko nato advokáta Františka Poláka zadržali pri policajnej akcii s krycím názvom Babylon. Bolo to v roku 2020, keď sa prevalilo, že Polák mal spolu s ďalším obvineným v roku 2017 vydierať podnikateľa, ktorý čelil obvineniu z daňovej trestnej činnosti, pričom sa mu vyhrážali väzobným stíhaním, ak by im nezaplatil požadovanú finančnú čiastku. Bývalý SIS-kár skončil na nejaký čas dokonca vo väzbe. 

František Polák čelil aj obvineniu z trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a z prechovávania a rozširovania extrémistických materiálov.

Aktuálne bol na slobode a čakal na verdikt súdu v prípade vydierania.

„Dnes realizujú príslušníci NAKA P PZ policajnú akciu s krycím názvom ‚CORRUMPERE 1‘, v rámci ktorej bol zadržaný obvinený advokát JUDr. F. P. Obvinený je z toho, že sa mal v minulosti dopustiť korupčnej trestnej činnosti, a to v súvislosti s vybavovaním prepustenia väzobne stíhaných osôb, ktoré boli vzaté do väzby v rámci policajnej akcie známej pod krycím názvom ‚MÉDIA‘ vyšetrovanej NAKA P PZ v rokoch 2017 až 2021,“ potvrdili policajti informácie Startitup o zadržaní advokáta.

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá