NAKA zasahovala v obci pri Žiline. Obvinili 10 miestnych poslancov

  • Varín je obec v okrese Žilina
  • Mnohým je známa najmä kvôli extrémistickému názvu ulice
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TASR/Jakub Kotian, Wikimedia Commons
  • Varín je obec v okrese Žilina
  • Mnohým je známa najmä kvôli extrémistickému názvu ulice

Obec Varín je poslednou, v ktorej sa v názve ulice vyníma meno bývalého slovenského prezidenta Jozefa Tisa.

Získala aj ocenenie

Portál Žilina SP21 informuje, že vo veci konala aj NAKA. Tá obvinila desiatich poslancov Obecného zastupiteľstva vo Varíne z prečinu podľa § 422 ods.1 Trestného zákona – z prejavu sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii smerujúcej k potlačeniu základných ľudských práv a slobôd.

„Obvinení sú v súvislosti s tým, že nehlasovali za návrh svojej kolegyne Lenky Tichákovej, ktorá sa snažila o premenovanie Ulice J. Tisa. Ticháková za svoju iniciatívu získala ocenenie Biela vrana. Jej kolegom hrozí basa,“ píše sa na miestnom portáli.

zdroj: Wikimedia Commons

Obvinili 10 osôb

Okrem toho, že ulica je jedinou na Slovensku, ktorá nesie podobné meno, je v jej názve aj gramatická chyba. Podľa Aktualít to však nikto roky neriešil. Za premenovanie ulice hlasovala iba vyššie spomínaná poslankyňa Lenka Ticháková.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 10 osôb z priečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potláčaniu základných práv a slobôd. Konanie naďalej pokračuje, viac informácií k jeho priebehu a stavu, preto nie je možné poskytnúť,” povedal pre Aktuality hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Zdroje: zilina.sp21.sk, aktuality.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie