Nakazil sa koronavírusom v cudzej krajine, prešiel si peklom a myslel si, že zomiera. Buďte zodpovední, odkazuje

  • Benjamin prežil mesiac ako z hororu
  • Doplatil na svoju ľahkovážnosť a precenenie síl
  • Vo videu opisuje najťažšie momenty v jeho živote
Instagram/ realbaldandbankrupt
  • Benjamin prežil mesiac ako z hororu
  • Doplatil na svoju ľahkovážnosť a precenenie síl
  • Vo videu opisuje najťažšie momenty v jeho živote

Benjamin Rich, známy na YouTube ako Bald and Bankrupt, je travel vlogger z Anglicka. Na YouTube začal svoje cesty dokumentovať v roku 2018, odvtedy má 1,96 miliónov odberateľov a jeho videá majú viac ako 240 miliónov vzhliadnutí. 

Posledné video, ktoré zverejnil len 9. júla, dosiahlo za 12 hodín 1,2 milióna vzhliadnutí. Benjamin sa na dlhšiu dobu odmlčal a vo videu vysvetľuje, z akého dôvodu. Nakazil sa koronavírusom. 

Mesiac ako v pekle

Oh, mám pre vás príbeh,“ začína svoje video, na ktorom si zloží rúško z tváre a s ťažkosťami opisuje svoj zážitok. Benjamin odletel do Srbska kvôli natáčaniu nových videí. Žil tam normálny život, nevnímal vypuknutie pandémie a koronavírus bral na ľahkú váhu. Dnes to ľutuje. 

Zo dňa na deň sa začal cítiť zle. Aj keď mal hlavné príznaky COVID-19, nevyhľadal odbornú pomoc. Hovorí, že urobil chybu, nenavštívil doktora a 10 dní strávil zatvorený vo svojom apartmáne, kde sa sám liečil. 

Som Brit a Briti nenávidia chodiť k doktorom. Myslel som si, že som dostatočne mladý, že nie som v tej vekovej skupine, ktorá na to zomiera,“ hovorí. 

Keď sa jeho stav zhoršoval, nemohol dýchať a ku koncu nemohol prejsť ani do kúpeľne, kamarát ho zval do nemocnice. „Pamätám si, ako som išiel ku taxíku. Bol som ako starý muž, musel som sa pridŕžať,“ spomína Benjamin.

Nedokázal ani myslieť

Postupne si uvedomoval, že jeho stav je veľmi vážny. Jeho organizmus nevedel záťaž, ktorú mu ochorenie spôsobovalo, zniesť. Zo súkromnej kliniky v Srbsku ho poslali do národnej nemocnice, kde ho okamžite nadopovali liekmi. 

Zdravotný stav sa ale nezlepšoval ani po pár dňoch, práve naopak. Dýchalo sa mu čoraz horšie. „V mojej krvi nebol žiadny kyslík. Väčšina ľudí má kyslík na úrovni 98 alebo 99. Môj bol nižšie ako 70. Nedokázal som myslieť. Zomieral som, “ spomína na ťažké chvíle.

Nakoniec ho vďaka známostiam preložili na intenzívnu starostlivosť, kde si ho týždeň nechali. Spolu s nimi boli na izbe dvaja ďalší pacienti.

Vo videu opisuje mrazivý zážitok z  noci, keď sa zobudil na to, že okolo postele vedľa neho stoja lekári a zdravotné sestry a manuálne resuscitujú jedného z nich. „Nakoniec zomrel. Vystrašilo ma to. Nebol oveľa starší odo mňa.“ 

Vo štvrtok pribudlo 19 nových prípadov koronavírusu, o opatreniach sa rozhodne v pondelok

Druhému pacientovi začali zrazu pípať prístroje. Pribehla sestrička, skontrolovala mu pulz, zakričala na lekára a potom ho len prikryla paplónom cez tvár. Obaja zomreli na COVID-19. 

Po čase začali lieky zaberať a začal sa cítiť lepšie. Hovorí, že videl ľudí, aj mladších než on, ktorí zomreli. Napriek nepríjemným a hrôzostrašným zážitkom si našiel aj priateľov, vymenil si s nimi telefonické kontakty a po skončení pandémie ich navštívi. 

Mal som zostať doma

Benjamin priznáva, že cestoval, keď nemal, nebral vypuknutie pandémie dostatočne vážne a kvôli videám a pár fotkám takmer zomrel. „Mal som zostať doma. Myslel som si, že iba preto, lebo nie som najohrozenejšia skupina, nemôže sa mi nič stať. Ale nikto nie je nesmrteľný,“ zamýšľa sa.

Zároveň vyzýva ľudí, aby boli zodpovední a opatrní. „Ak máš symptómy, choď k doktorovi. Ja tiež nie som taký starý a takmer som zomrel. No táto skúsenosť ma naučila, že sa neoplatí mrhať časom na zbytočnosti, na Instagram, lebo keď jedného dňa skončíš na nemocničnej posteli, všetky spirituálne veci, anjeli a podobne, ktorým si veril, zmiznú a ostanú len umierajúci ľudia,“ dodáva na záver.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech