Nakupujú v nich tisíce Slovákov: Dve známe značky vytvoria giganta na slovenskom trhu

  • Spoločnosti iSTYLE a m:zone sa spojili, aby vytvorili významného partnera značky Apple na slovenskom trhu
  • Plánuje sa rebranding existujúcich predajní
predajnaipho3
Predajňa m:zone, IG/m:zone
  • Spoločnosti iSTYLE a m:zone sa spojili, aby vytvorili významného partnera značky Apple na slovenskom trhu
  • Plánuje sa rebranding existujúcich predajní

Spoločnosti iSTYLE a m:zone sa rozhodli spojiť svoje aktivity. Šesť predajní v Bratislave, Trenčíne a Žiline sa bude prevádzkovať spoločne pod hlavičkou iSTYLE.

iSTYLE je najväčším partnerom značky Apple v strednej a východnej Európe. Má už deväť predajní s význačným statusom Apple Premium Partner v piatich krajinách.

Branislav Rentka, bývalý CEO a vlastník m:zone, sa stáva generálnym manažérom iSTYLE na Slovensku. Po spojení s m:zone plánuje iSTYLE dosiahnuť obrat 85 miliónov eur na slovenskom trhu v budúcom roku. Spoločnosti uskutočnia fúziu až po splnení príslušných legislatívnych podmienok.

Zmeny na trhu s Apple produktmi

Spoločnosť m:zone s pôsobnosťou na slovenskom trhu od roku 1996, momentálne prevádzkuje tri prémiové predajne. A to v nákupných centrách Aupark a Eurovea v Bratislave a Aupark v Žiline. Tieto predajne doplnia existujúce predajne iSTYLE v bratislavských nákupných centrách OC Central a Bory Mall. A v Trenčíne v OC Laugaricio.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa iSTYLE Apple Premium Reseller (@istyle.sk)

Spojením týchto dvoch spoločností vznikne významný Apple Premium Reseller na slovenskom trhu. Ten ponúkne nielen široký sortiment Apple zariadení a príslušenstva, ale aj profesionálne poradenstvo pre retailových a firemných zákazníkov, vrátane rôznych možností financovania.

Predajne iSTYLE budú tiež zabezpečovať špičkový nákupný zážitok, pričom budú mať tímy odborníkov školených podľa štandardov spoločnosti Apple.

Silné partnerstvo

„Spojenie oboch značiek je výsledkom dlhodobého vzájomného rešpektu a zároveň naplnením spoločnej vízie ponúknuť zákazníkom na Slovensku čo najlepšiu dostupnosť predajní a ešte lepšie služby. Pod značkou iSTYLE budeme spoločne schopní synergicky využívať silné stránky oboch firiem a uľahčiť cestu k Apple zariadeniam oveľa širšiemu okruhu koncových zákazníkov, podnikateľov a firiem. Pre existujúcich zamestnancov m:zone sa nič nemení a spojenie nebude mať žiaden vplyv na prevádzku existujúcich pobočiek,“ uvádza Branislav Rentka, nový generálny riaditeľ iSTYLE SK.

Do existujúceho tímu iSTYLE na Slovensku sa pridajú všetci súčasní zamestnanci spoločnosti m:zone. Vedenie iSTYLE SK bude zabezpečené miestnym vedením, kde bude generálnym riaditeľom Branislav Rentka. Plánuje sa rebranding existujúcich predajní, ktorý dokončia do konca roku 2023.

„Slovensko je trhom s atraktívnou kúpnou silou, vysokým rastovým potenciálom a zároveň trhom, kde majú monobrandové predajne silnú pozíciu. Posilnenie pozície na slovenskom trhu bol pre nás prirodzený krok, keďže celý región strednej a východnej Európy považujeme za strategický. Spoločnosť m:zone je so svojou takmer tridsaťročnou tradíciou a výbornou znalosťou lokálneho prostredia skvelým partnerom,“ opisuje motívy spojenia regionálny manažér iSTYLE pre CEE Csaba Gyarmati.

Vernostné členstvo

V dôsledku spojenia budú mať všetci zákazníci možnosť využívať výhody vernostného programu spoločnosti iSTYLE. Rovnako aj pohodlný online nákup na webe istyle.sk. Taktiež získajú prístup k rozsiahlejšej sieti predajní.

K dispozícii budú exkluzívne obchody s moderným dizajnom na atraktívnych miestach, s kvalifikovaným personálom a ponukou služieb. Zákazníci budú mať možnosť výmeny starých zariadení, osobného vyzdvihnutia objednávky z internetového obchodu a zabezpečenia financovania pre osobné alebo firemné nákupy.

Obchodné záväzky spoločnosti m:zone prevedú na iSTYLE. To znamená, že zákazníci nemusia mať obavy o uplatnenie záruky.

Spoločnosť iSTYLE má plány do budúcna. Pre nadchádzajúce obdobie, ktoré zahŕňajú rast v rôznych segmentoch, vrátane predaja koncovým zákazníkom a obchodnej oblasti B2B, kde už má silnú pozíciu. Okrem samotného predaja sa firma zameriava aj na poskytovanie financovania pre zariadenia a ich následnú implementáciu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa m:zone (@mzone_sk)

Pričom tieto služby prispôsobuje individuálnym potrebám firiem rôznych veľkostí, od malých a stredných podnikov až po veľké korporácie a inštitúcie.

Veľké plány

Firma si stanovila cieľ dosiahnuť obrat vo výške 85 miliónov eur na slovenskom trhu v nadchádzajúcom roku. Okrem toho plánuje otvoriť nové prevádzky a rozšíriť sieť predajní s najvyšším statusom Apple Premium Partner, ktoré svojím nákupným štandardom približujú slávnym predajniam Apple Store.

O spoločnosti

Spoločnosť iSTYLE je popredným maloobchodným predajcom Apple Premium produktov v strednej a východnej Európe. Patrí do skupiny Midis. Táto sieť má celkovo 131 predajní, z ktorých 61 sa nachádza v strednej a východnej Európe a 30 na Strednom východe.

Ďalších 40 predajní pridáva sieť španielskej sesterskej spoločnosti K-Tuin. Vlani dosiahla spoločnosť iSTYLE (spolu so španielskou K-Tuin) obrat presahujúci takmer 940-miliónov eur.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá