Nalejme si čistého vína, povinné očkovanie na Slovensku nie je možné. Pribudlo 46 úmrtí

  • Za včerajší deň pribudlo 7 575 nových prípadov
  • Povinné očkovanie nie je na Slovensku možné
očkovanie
TASR/Erika Ďurčová
  • Za včerajší deň pribudlo 7 575 nových prípadov
  • Povinné očkovanie nie je na Slovensku možné

NCZI informuje, že za včerajší deň pribudlo na Slovensku 7 575 pozitívne testovaných formou RT-PCR testov. Antigénovými testami bolo otestovaných 1 231 ľudí. Pribudlo 46 úmrtí, celkový počet úmrtí na koronavírus je 14 274. 

V sobotu urobili 21 477 PCR testov, 15 677 AG testov. Pozitivita PCR testov je 35,27 %, pozitivita AG testov je 7,85 %. 

V nemocnici je hospitalizovaných 3 213 pacientov. Na JIS leží 289 ľudí. 256 ľudí je napojených na pľúcnu ventiláciu. 

Počas včerajška pribudlo 2 677 ľudí, ktorí sa dali zaočkovať prvou dávkou. Pribudlo 1 203 osôb, ktoré sú plne zaočkované. 2 466 037 ľudí je plne zaočkovaných, k dosiahnutiu 60 % zaočkovanosti chýba 671 504 ľudí. 

Povinné očkovanie? Nemožné

Na Slovensku sa počas posledných dní hovorí aj o téme povinného očkovania pre rizikové skupiny. Mnohí totiž varujú, že lockdown nebude stačiť, ak sa výrazne nezvýši aj rýchlosť očkovania a to najmä tých ľudí, ktorí sú najviac ohrození. Ide teda najmä o starších ľudí. 

Analytici z Dát bez pátosu však hovoria, že akákoľvek diskusia o povinnom očkovaní je irelevantná. „V tejto situácii je akákoľvek diskusia o povinnom očkovaní kohokoľvek absolútne IRELEVANTNÁ. Je to podobné ako keby sme prijali záväzok (povinnosť) mať do leta budúceho roku (leto 2022) diaľnicu z Bratislavy do Košíc. Nemáme na to kapacity. Ani aby sme tú diaľnicu postavili, a ani na to, aby sme akokoľvek realizovali povinné očkovanie,“ napísali v statuse na sociálnej sieti. 

Podľa analytikov je potrebné, aby si ľudia „upratali“ medzi sebou. Upozorňujú najmä na lekárov, ktorí svojim pacientom neodporúčajú očkovať sa. „Krajiny, ktoré o tom vedú diskusie alebo zaviedli pre niektoré skupiny túto povinnosť sú na zaočkovanosti dospelej populácie nad 80% alebo u vybranej profesie nad 90%. My sme na 55% dospelej populácie a u zdravotníkov, sociálnych pracovníkov a prípadne učiteľov si nalejme čistého vína: aj tam sme veľmi nízko a poriadok si tieto profesie musia urobiť najprv medzi sebou,“ píšu. 

SPRÁVA ČÍSLO 3️⃣ Z LOCKDOWNU – NA VRCHOLEDnešný dashboard prinášame na rozdiel od včera s poklesom počtu pozitívnych a…

Posted by Dáta bez pátosu on Saturday, November 27, 2021

„Lekári s lekármi, ktorí NEodporúčajú očkovanie seniorom, Domovy s pracovníkmi, ktorí sa o seniorov starajú a sami sú neočkovaní a učitelia, ktorých bolo včera v karanténe 3,4% (s pozitívnycm testom), čo je 2-krát viac ako u ich žiakov. A problémom nebude gymnázium Hubeného s nezaočkovaným 1 zamestnancom, ale školy na východe a na Orave a na Kysuciach, kde je zaočkovaný pedagóg skôr súčasťou menšiny v zborovni,“ upozorňujú. 

Podľa nich sa treba na situáciu pozrieť s jasnou mysľou a racionálne. „To čísté víno v pohári pomáha prekvapivo triezvemu úsudku. Menej snívať a opť kalkulačku do ruky priatelia „povinníci“. Lebo týmto tempom (1 milión dávok mesačne) máme roboty na 3 mesiace aj s prvými, následne s druhými a aj s tretími dávkami pre záujemcov. Opäť sme pri Dátach. Bez pátosu. Čisté počty,“ píšu. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie