no
n1
NhaBe

Nam otvára s partnermi nové bistro: Vyslúžili sme si komentáre, že sme fašisti a máme skrachovať

  • V bistre NhaBe nájdeš naozaj špecifické kombinácie chutí
  • Inšpirované je Vietnamom a v Martine sa stalo hitom
  • Teraz mieri do Banskej Bystrice
  • V bistre NhaBe nájdeš naozaj špecifické kombinácie chutí
  • Inšpirované je Vietnamom a v Martine sa stalo hitom
  • Teraz mieri do Banskej Bystrice

Nam Van Nguyen je mladý podnikateľ, ktorý si pred pár rokmi v Martine otvoril vlastné vietnamské bistro NhaBe. Svojím názvom odkazuje na časť v meste, kde sa narodil jeho otec. Teraz spoločne s jeho biznis partnermi ohlásil expanziu do Banskej Bystrice. 

„Bystrickú pobočku NhaBe otváram spoločne s kolegami z Martina. Všetci sú zamestnanci bistra. Videl som v nich chuť a zápal, rovnaké hodnoty a zhodovali sa aj naše vízie do budúcnosti. Preto som ich oslovil s návrhom, či by chceli byť spoločníkmi a budovať spolu so mnou NhaBe. Uspel som,“ objasnil nám Namo.

Všetci zakladatelia novej pobočky síce pôsobili v NhaBe, no každý sa venoval inej oblasti. Namo je zakladateľ NhaBe, Thien je hlavný kuchár, Ivana má pod palcom branding a marketing. Zdenka s Jakubom zase dohliadajú na procesy a Stanley zastrešuje všetky technické veci.

Máme zdravý rešpekt, pretože podnikať v gastre nie je jednoduché. To platí po pandémii dvojnásobne. Nezačíname ale úplne od nuly s novým podnikom. NhaBe bistro už ľudia poznajú aj mimo Martina. Dostávame veľa správ od našich fanúšikov, či neotvoríme NhaBe aj v ich meste. To je pre nás ten najsilnejší signál, prečo sa do toho pustiť.“

Priznávajú, že Banskú Bystricu neplánovali ako prvú zastávku. Najskôr chceli otvoriť bistro v Žiline, dostali však zaujímavú ponuku na priestor práve v Bystrici. Oslovil ich majiteľ Starej Tržnice, Vlado Kováč. Ten im odprezentoval celkový koncept, plány a vizualizácie, akým smerom sa chystá Tržnicu budovať.

„Nám sa to veľmi zapáčilo. Komunitný charakter, zaujímavé prevádzky, spoločná letná terasa, dobrá lokalita v centre, lokálni trhovníci a plán na rôzne kultúrne akcie. Vedeli sme, že zapadneme do konceptu.“

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá