AKTUALIZOVANÉ: Rakúsko uvoľní lockdown, už o týždeň otvorí obchody aj školy

  • Rakúska vláda rokuje o uvoľnení lockdownu, do úvahy prichádza otvorenie škôl
  • Režim na hraniciach sa však má ešte sprísniť
kurz sebastian rakusko
TASR/AP/Herbert Pfarrhofer
  • Rakúska vláda rokuje o uvoľnení lockdownu, do úvahy prichádza otvorenie škôl
  • Režim na hraniciach sa však má ešte sprísniť

Rakúsko uvoľní celoštátny lockdown, ktorý zaviedlo koncom decembra minulého roka. Dohodla sa na tom v pondelok rakúska vláda s predstaviteľmi spolkových krajín. Školy prejdú na prezenčné vzdelávanie po tohtotýždňových polročných prázdninách a obchody znova otvoria 8. februára. Spojené je to s rôznymi ochrannými opatreniami, informovala agentúra APA.

Na základných školách sa triedy deliť nebudú, píše APA. Stredné školy budú žiaci navštevovať striedavo a dvakrát týždenne sa budú testovať.

Malo by Slovensko uvoľniť lockdown a otvoriť obchody a školy?

Počet osôb v obchodoch bude obmedzený na jedného zákazníka na 20 štvorcových metrov. Povinné budú pri nakupovaní i respirátory typu FFP2. Rovnaké pravidlá budú platiť v galériách, múzeách a zoologických záhradách.

Pohodlné cestovanie do Rakúska je ohrozené, krajina chystá na hraniciach značné zmeny

Otvoriť budú môcť tiež prevádzky služieb, pri ktorých dochádza k blízkemu fyzickému kontaktu, ako sú kaderníctva, ale len v prípade, ak sa návštevníci preukážu testom nie starším ako 48 hodín.

Rakúska vláda podľa kancelára Sebastiana Kurza o dva týždne prehodnotí situáciu a rozhodne o ďalšom uvoľňovaní alebo sprísňovaní opatrení. Ak by počty prípadov opäť exponenciálne narastali, je podľa Kurza možné opätovné sprísnenie opatrení.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK