Našli dieru na trhu a Trnavčanom začali ponúkať street food, ktorý nájdeš na Slovensku len zriedkavo

  • Trnava sa tak ako Bratislava stáva mestom, ktorému vládnu moderné chute
  • Najnovšie si prídu na svoje milovníci čerstvého pečiva a čerstvej oblohy
  • Na Študentskej ulici už týždeň funguje Mr. Bágel
Mr. Bágel
  • Trnava sa tak ako Bratislava stáva mestom, ktorému vládnu moderné chute
  • Najnovšie si prídu na svoje milovníci čerstvého pečiva a čerstvej oblohy
  • Na Študentskej ulici už týždeň funguje Mr. Bágel

Nielen Bratislava láka začínajúce gastro prevádzky. Mimoriadne obľúbeným miestom sa stáva aj neďaleká Trnava, kde okrem vegánskeho bistra Forky’s nájdeš ako milovník ázijskej kuchyne exotické chute v ENAK bistre, no a v reštaurácii Akadémia v kultúrnom centre Nádvorie varí jeden z najlepších kuchárov Slovenska.

Veľmi populárnym sa tu však stáva aj streetfood, čo dokázala aj bohatá účasť na nedávnom FoodFeste. S ponukou niečoho rýchlo pripraveného prichádza aj nový koncept Mr. Bágel.

zdroj: Mr. Bágel

„Sme malý rodinný podnik v blízkosti centra mesta. Dlho sme hľadali dieru v slovenskej gastronómii a nakoniec nám pomohol krátky výlet do Londýna. V zašitej uličke, neďaleko centra, dve pekárne vedľa seba a naše prázdne žalúdky. Vošli sme do jednej z nich a očarila nás vôňa a neskôr aj chuť báglov,“ prezradila pre Startitup Nikola Kalická.

Keďže Trnava je naše rodné mesto, povedali sme si, že ju treba obohatiť o toto skvelé jedlo, ktoré pochádza od starých Židov. Naša prevádzka sa nachádza na ulici, ktorej názov hovorí sám za seba – je to Študentská ulica, epicentrum mladých ľudí,“ dodáva.

zdroj: Mr. Bágel

V čase nášho rozhovoru boli v prevádzke len týždeň, no už sme sa ich opýtali na prvé pocity. „Po prvom týždni sme sa stretli s kladnými ohlasmi, väčšina ľudí bágle ešte len spoznáva, ale nájdu sa aj takí, ktorí ich veľmi dobre poznajú a sú radi, že si ich môžu vychutnať priamo v Trnave,“ hovorí Nikola.

Niet sa čo čudovať. Vybrali si miesto plné mladých ľudí, ktorí radi skúšajú nové chute a ponuka je pestrá. Na svoje si prídu mäsožravci, vegetariáni, ale aj milovníci orieškových nátierok alebo masiel.

zdroj: Mr. Bágel

Ak sa tešíš, že si na tejto novinke z dielne rodiny Kalických pochutíš už čoskoro na najbližšom trhu v Bratislave či na festivaloch, spomaľ. Zatiaľ sa podľa našich informácií pán Bágel objaví len na foodfeste v Trenčíne či na tradičnom trnavskom októbrovom rínku. Ak budeš chcieť čerstvé pečivo plné bohatej oblohy ochutnať, musíš si urobiť výlet do Trnavy. Isté však je, že súčasná ponuka sa bude sezónne obmieňať, takže raz za rok prísť nestačí.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech