Naštr­be­nie vzťa­hov medzi Goog­lom a Ube­rom?

Martin Kráľ / 3. februára 2015 / Business

Dlh­ší čas sa pošuš­ká­va o tom, že by Goog­le vyslal do boja z Ube­rom aj svoj­ho vlast­né­ho zástup­cu. Dnes Blo­om­berg túto infor­má­cie potvr­dil, citu­júc oso­bu blíz­ku výkon­né­ho boar­du Ube­ru.

Je to celkovo veľmi zaujímavá informácia, keďže jedným z najväčších investorov do Uberu je práve Google. S touto informáciou prišiel prekvapivo David Drummond - CLO Googlu, ktorý sedí aj v boarde Uberu. Podľa Bloombergu, zvažovalo vedenie Uberu, či nepožiada Drummonda o vzdanie sa funkcie, keďže ide jednoznačne o konflikt záujmov a vytvorenie ďalšej "car-sharing-app", bude zasahovať značne aj do biznis modelu Uberu.

 

 

Zatiaľ sa ani jedna strana oficiálne nevyjadrila k situácii, no podľa Bloombergu dostali ľudia z exekutívy Uberu možnosť, urobiť si prvé screenshoty tejto appky, ktorú momentálne testujú zamestnanci Googlu. Dnes appka Uberu funguje na Google maps, čo môže byť po pododoných krokoch dosť problematické pre Google, ktorý vystupuje ako jeden z hlavných partnerov Uberu - minimálne na dôvere to nepridá!

 

Zaujímavým faktom je tiež, že pred časom nadviazal Uber partnerstvo s Carnegie Mellon University, kde založil "Uber Advanced Technologies Center". Tu chce vyvíjať svoje vlastné autonómne vozidlo, čo presne nedávno spravil aj Google. Je minimálne zvláštne, že ani v tomto smere neprišlo k nejakej revolučnej spolupráci a každý z partnerov si vyvíja vlastnú technológiu. Uber na svojom blogu tvrdí, že spolupráca s Googlom má predovšetkým priniesť spoluprácu na R&D, mappingu, bezpečnosti vozidiel a vývoja autonómnej technológie, čo protirečí tomu, čo sa práve deje. 

 

Zdroj: bloomberg, cnbc

 

 

Pridať komentár (0)