Nástupca Ronalda a Messiho v jednom: Talentovaný Nór z inej planéty zarobí 720 000 eur za týždeň, toto je jeho príbeh

  • Prestup do klubu, v ktorom hral jeho otec
  • V hre bolo niekoľko veľkoklubov
  • Veľká premiéra v Lige majstrov naštartovala jeho kariéru
Erling Braut Haaland
Nórsky supertalent Erling Haaland prestupuje do Manchestru City., IG/haaland
  • Prestup do klubu, v ktorom hral jeho otec
  • V hre bolo niekoľko veľkoklubov
  • Veľká premiéra v Lige majstrov naštartovala jeho kariéru

Éra rivality dvoch nesporných futbalových géniov Lionela Messiho a Cristiana Ronalda sa pomaly ale isto blíži ku koncu. Títo dvaja velikáni nás svojím talentom a citom pre hru tešia už mimoriadne dlho, avšak čas človek nezastaví a všetko má svoj koniec.

Ronaldo má 37 a Messi čoskoro 35 rokov, preto je jasné, že koniec ich profesionálnej kariéry je otázkou najbližších rokov.

Otázkou je, kto ich nahradí. V rámci nastupujúcej mladej generácie sú najväčšími hviezdami dvaja futbalisti. Kylian Mbappé má iba 23 rokov, ale ako píše Tranfer Markt, už teraz je päťnásobným francúzskym šampiónom v drese PSG, či majstrom sveta z roku 2018, kedy jeho Francúzsko v pamätnom finále porazilo Chorvátsko 4:2.

Druhým je Nór Erling Haaland. Práve on v týchto dňoch prestupuje z Borussie Dortmund do Manchestru City, čo možno označiť nielen za najväčšiu prestupovú bombu od návratu Cristiana Ronalda na Old Trafford z konca augusta minulého roka, ale aj za krok, ktorý Citizens katapultuje do úlohy hlavného favorita nielen na anglický titul, ale aj vytúžené víťazstvo v Lige majstrov.

Ide v otcových šľapajach

Renomovaný športový portál Marca píše, že prestup Haalanda do Manchestru City je už istý. Osobné podmienky medzi Manchestrom City a samotným Haalandom boli dohodnuté ešte v apríli, čím sa otvorila cesta k dialógu medzi klubmi.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Transfer Markt, Marca, Sports Illustrated, The Independent, Sporting News, 90min, Bundesliga, CNN, Sky Sports

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá