Natália založila platformu, ktorá vzdeláva ženy v biznise: Z lokálneho projektu sa stala globálna senzácia

  • WomanUp tvorí eventy a programy pre podnikateľky, freelancerky a ženy v biznise
  • Natália zdieľa svoje skúsenosti a aj to, aká je budúcnosť žien v biznise
žena a ženy
Ilustračná fotografia archív/WomanUp
  • WomanUp tvorí eventy a programy pre podnikateľky, freelancerky a ženy v biznise
  • Natália zdieľa svoje skúsenosti a aj to, aká je budúcnosť žien v biznise

Natália Pavlovská, zakladateľka a CEO WomanUp, sa v biznis prostredí pohybuje takmer 10 rokov. Už ako štrnásťročná stážovala v tíme FutureNow, kde získala cenné skúsenosti. Ako devätnásťročná založila platformu WomanUp, ktorá podporuje a vzdeláva podnikateľky na Slovensku a v Česku.

Natália vyštudovala biznis a ekonomiku vo Viedni a aktuálne študuje podnikanie a inovácie v Osle. Pravidelne prednáša na konferenciách a v roku 2023 sa umiestnila v slovenskom rebríčku Forbes 30 pod 30 v kategórii Sociálni inovátori.

Vo veku devätnásť rokov sa rozhodla založiť svoj prvý vlastný projekt – platformu WomanUp. Verila, že ženy by mali mať prístup k nástrojom a vzdelaniu, ktoré im umožnia nielen zvýšiť svoj príjem, ale aj zlepšovať svet okolo seba. WomanUp sa stal miestom, kde sa podnikateľky môžu vzdelávať, prepájať a podporovať navzájom.

Rozbehnúť WomanUp nebolo jednoduché. „Nemali sme žiadneho investora. Investíciou boli maximálne moje našetrené úspory, ktoré som do projektu vložila. A samozrejme, hodiny a hodiny práce nielen mňa, ale aj celého tímu ľudí, ktorí to robili, pretože im to dávalo zmysel,“ povedala Natália. 

Úspešný biznis sa jej podarilo vybudovať aj bez reklamy 

WomanUp sa postupne stal známym vďaka kvalitnému obsahu a nezabudnuteľným eventom. Bez platených reklám rástli vďaka osobným odporúčaniam a spolupráci s najlepšími odborníkmi zo slovenského biznisu. Pomaly a udržateľne si budovali meno a dnes majú online komunitu s viac ako 10 000 ženami a pravidelne vypredávajú eventy, na ktorých sa každý mesiac zúčastní približne 150 žien. 

Jedným z kľúčových aspektov úspechu WomanUp je spolupráca so známymi osobnosťami. Natália vysvetľuje, že na Slovensku je mnoho expertov a úspešných ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať a prispieť k dobrým projektom. 

žena
zdroj: WomanUp

Natália má veľké plány do budúcna. Chce vytvoriť platformu na medzinárodnej úrovni a priniesť WomanUp do globálneho prostredia. Jedným z jej snov je pracovať so ženami a podnikateľkami v Indii, Afrike a Ázii.

Okrem WomanUpu sa venuje aj konzultingu pre väčšie konferencie a individuálne biznis projekty, najmä v oblasti tvorby komunít.

Okrem toho venujem čas rôznym zaujímavým príležitostiam – od spíkovania na rôznych slovenských aj medzinárodných eventoch, alebo napríklad byť súčasťou poroty startupovej súťaže. A popri magisterskom štúdiu a vedení WomanUpu toho času nie je až tak veľa,“ poznamenala so smiechom Natália. 

Prečo sa rozhodla venovať v biznisovom svete len ženám? 

WomanUp ponúka neformálne vzdelávanie pre ženy v biznise, bez ohľadu na to, či sú freelancerky, podnikateľky alebo sa len zaujímajú o biznis prostredie. Prinášajú najlepších lokálnych aj globálnych expertov, ktorí zdieľajú svoje know-how z praxe. Cieľom je edukovať ženy, ponúkať im biznis príležitosti a rozširovať ich sieť kontaktov.

Natália sa rozhodla zamerať WomanUp na ženy, pretože vníma, že majú v biznise špecifické potreby. Platforma WomanUp ponúka miesto, kde sa ženy môžu prepojiť s expertmi, nájsť biznis príležitosti a cítiť sa podporované. Taktiež verí, že takéto komunity majú veľkú silu a môžu mať priamy dopad na biznis a spoločnosť.

Budúcnosť žien v biznise vidí veľmi pozitívne. Verí, že diverzita v manažmente a biznise je výhodou pre všetkých a že tento trend bude pokračovať. Vidí čoraz viac žien na vedúcich pozíciách a verí, že úspešné podnikateľky budú inšpiráciou pre ďalšie generácie.

Biznis na Slovensku vníma Natália ako plný výziev, no zároveň vidí množstvo príležitostí, ktoré treba lepšie využiť. Malý trh je prekážkou, no verí, že ktokoľvek, kto sa do toho pustí, má šancu uspieť. Sama by svoju aktuálnu prácu nemenila.

Milujem dynamickosť tejto práce, možnosť rýchlo vytvárať veci a dávať ich do reality. Napĺňa ma robiť niečo, čo má dopad na životy a biznisy žien,“ dodala na záver. 

Aktuálne spustili prihlasovanie do ich jesenných kurzov pre podnikateľky a freelencerky, na ktoré je možné prihlásiť sa do 18. augusta. Preto ak ťa láka posunúť svoje podnikanie na vyšší level alebo si začať niečo vlastné, neváhaj sa prihlásiť. 

Zdroje: WomanUp, Forbes.sk

Najnovšie videá

Trendové videá