Navigácia, ktorou môžeš ísť aj do zákazov alebo protismerov? Sygic ju sprístupnil niektorým profesiám zadarmo

  • Sygic sprístupnil svoje prémiové licencie pre bezpečnostné zložky, odpadové spoločnosti a kuriérom zadarmo
  • Urobí tak na celé tri mesiace
mngt-stencl-5_1
TS
  • Sygic sprístupnil svoje prémiové licencie pre bezpečnostné zložky, odpadové spoločnosti a kuriérom zadarmo
  • Urobí tak na celé tri mesiace

Slovenský predajca navigácie Sygic sa pripojil k celosvetovému novému úsiliu v oblasti koronavírusu a ponúka bezplatnú 90-dňovú prémiovú licenciu Sygic Professional Navigation s presnými aktualizáciami živej premávky pre núdzové a dodávkové flotily. Spoločnosť o tom informuje vo svojej tlačovej správe.

Unikátny algoritmus navigácie vyvinutý spoločnosťou Sygic umožňuje jeho využívateľom vrátane záchranárov, hasičov a orgánov činných v trestnom konaní vstúpiť do peších zón, ísť opačným smerom alebo používať cesty uzavreté pre bežné vozidlá.

Cez pešie zóny alebo jednosmerné cesty

Navigácia nájde čo najľahšiu a najrýchlejšiu cestu aj vtedy, ak sú na danej ceste zákazy alebo iné obmedzenia. Bezplatnú navigáciu na tri mesiace dostanú aj kuriéri alebo dokonca zberači odpadov. Tí sú podľa Sygicu taktiež jedny z kľúčových pre súčasnú situáciu riešenia koronavírusu.

„Vďaka nim a ich službám môžeme v prípade potreby získať lekársku pomoc, cítime sa bezpečne v našich domovoch, ulice sú čisté a zásoby si môžeme objednať z bezpečia našich domovov. Cítime, že toto je to najmenšie, čo môžeme urobiť,“ napísal Miroslav Remecký v tlačovej správe Sygicu.

Navigácia cez pešie zóny, zákazy alebo jednosmerné cesty sa dá samozrejme vypnúť v stave, kedy nie je žiadna pohotovosť a policajné zložky nepoužívajú výstražné znamenia.

„Navigácia používa kvalitné mapové podklady pre núdzové zložky od spoločnosti Here a trasu ušije na mieru pre autá s právom prednostnej jazdy aj cez pešie zóny, protismer alebo uzavreté cesty. Vodiči napríklad veľkých hasičských áut vedia nastaviť presné rozmery vozidla, tak aby ich navigácia neviedla cez úzke uličky alebo popod nízke mosty,” hovorí pre Startitup hovorca Sygic Marek Lelovič.

Šéf Sygicu pomáha aj cez svoju aplikáciu

Michal Štencl na svojom LinkedIne napísal, že pripravovaná aplikácia, ktorá má zabrániť šíreniu koronavírusu je vytvorená a čoskoro bude dostupná. Štátu bola aplikácia ponúknutá zdarma a v dohľadnej dobe ju má aj schváliť. Údaje sa budú zhromažďovať prostredníctvom bluetooth a všetky dáta budú anonymné.

Komunikácia medzi mobilmi bude sprístupnená na základe rôznych anonymných ID čísel. Práve tie majú zabezpečiť informovanosť o tom, či si sa v minulosti stretol s už teraz nakazeným človekom alebo sa nachádzaš v blízkosti človeka s nákazou COVID-19. Veľmi podobne funguje aplikácia v Singapure s názvom Trace Together.

„Aplikácia Covid-19 je zdarma pre všetkých developerov na svete, všetky organizácie a všetky krajiny. Vďaka patrí kolegom, spolupracovníkom a dobrovoľníkom, ktorí pracovali soboty, nedele, do 4:00 ráno po dobu niekoľkých týždňov,“ napísal Michal Štencl na LinkedIne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK