Navštívili sme Ibizu: Šialené párty a extravagantné vily boháčov sú len pozlátko, takto ju precestuješ dostupne

  • Túžil si ísť niekedy na ostrov luxusu a párty?
  • Ak áno, môžeš byť sklamaný a ohromený zároveň
  • Navštívili sme Ibizu a všetko, čo si si pod týmto pojmom predstavoval, je inak
Ibiza, príroda, párty, bazén
Startitup/Rebeka Jakubová, Unsplash/David Švihovec
  • Túžil si ísť niekedy na ostrov luxusu a párty?
  • Ak áno, môžeš byť sklamaný a ohromený zároveň
  • Navštívili sme Ibizu a všetko, čo si si pod týmto pojmom predstavoval, je inak

Ak tvoje srdce bije pre párty a šialený život vo dne či v noci, určite by si sem chcel ísť aspoň raz. Navštívili sme Ibizu. Všetky posty na sociálnych sieťach, extravagancia, galóny prosseca, ktoré sa lejú hrdlami boháčov a pikantné zábery polonahých a nahých tiel, ktoré ti predstavil Netflix v seriáli White lines. Áno, všetko je to pravda, ale…

Ostrov šialeného života, len pre odvážnych

Na Ibizu sa dostaneš rôznymi spôsobmi, a to buď trajektom, alebo lietadlom. Ak si vyberieš prvú možnosť, nie je zložité zohnať lístok na trajekt z Valencie či Dénie. Daj si pozor na jednu vec. Ceny lístkov sa budú výrazne líšiť. Zatiaľ čo Valencia predstavuje lacnejšiu alternatívu, kde sa spiatočný lístok bežne pohybuje na 150 eur pre dve osoby s malým autom, Dénia na teba vybalí ponuky za 700 eur. V tomto prípade radíme pozrieť si viacero možností, v prípade našej cesty sa osvedčila spoločnosť Trasmed, ale rôzne ponuky si vieš pozrieť aj cez Click Ferry.

Ak chceš ísť letecky, možnosť máš spraviť tak priamo z Viedne, aktuálne sa ceny na začiatok augusta hýbu na 250 eurách spiatočne. Rátaj však s tým, že po ostrove sa budeš potrebovať nejako pohybovať, na Uber zabudni, ten tam nenájdeš. Pravdepodobne si budeš musieť prenajať auto, čo tvoj výlet predraží. Množstvo ľudí si totiž predstaví Ibizu ako ohromné vybudované mesto pre boháčov, ale pravda je, že ideš na pomerne malý ostrovostrov, kde po exite z mesta Ibiza budeš putovať malými nádhernými mestečkami, kde sa bez auta veľmi nezaobídeš.

Na Ibizu sa dostaneš buď trajektom, alebo lietadlom.
zdroj: Rebeka Jakubová

40 stupňov Celzia a vlhkosť, v ktorej máš pocit, že sa utopíš

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá