NAŽIVO z parlamentu: „Tak ti budem tykať, magorko,“ udrel Danko na Matoviča

  • V parlamente pokračuje 9. schôdza NR SR
  • Startitup situáciu sleduje naživo
parlament
Startitup
  • V parlamente pokračuje 9. schôdza NR SR
  • Startitup situáciu sleduje naživo

Poslanci sa v NR SR opäť zišli v utorok o 9:00 ráno. Na programe aktuálnej deviatej schôdze majú ešte pár neprerokovaných bodov. Okrem toho ich v utorok čaká aj hlasovanie o desiatkach už prerokovaných bodov, keďže minulý týždeň sa v pléne nehlasovalo. 

Startitup situáciu sleduje priamo v parlamente.

Incident medzi Matovičom a Dankom

Ako prvý v pléne vystúpil poslanec Michal Šipoš (SLOVENSKO). „Pellegrini môže ukázať, či je dobrý, len keď treba vešať záclony,“ vyhlásil poslanec Šipoš na margo hlasovania o návrhu „prorodinného“ zákona z dielne hnutia Igora Matoviča. Návrh sa týka žien-matiek, ktoré majú deti vo veku do 15 rokov, hnutie SLOVENSKO navrhuje, aby si tieto ženy mohli uplatniť daňový bonus vo výške 100 eur mesačne.

Poslancov neskôr čakajú ďalšie neprerokované body programu. Konkrétne ide napríklad o návrh novely zákona o 13. dôchodku, o dani z príjmov a sociálnom poistení či zákona o cenách. O 11:00 by mali poslanci po dlhšom čase hlasovať o prerokovaných bodoch programu.

Ešte predtým sa v pléne odohral incident medzi lídrom hnutia SLOVENSKO Igorom Matovičom a predsedom SNS Andrejom Dankom. Matovič vo svoje faktickej poznámke podotkol, že Danko si bol v Dubaji „užívať s pipkou“.

Podpredseda parlamentu na poznámku reagoval, že v Dubaji bol pracovne, píše SITA. „Pán Matovič, máte plné ústa slušnosti k ženám. Chápem, že s pipkou Pavlínkou si veľa neužijete, ale, prosím, zdržte sa komentára na moju partnerku,“ adresoval poslancovi Danko.

Andrej Danko je v Abú Zabí
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Matovič sa okamžite presunul k Dankovovi a začala sa ostrá slovná výmena. „Tak ti budem tykať, magorko, sadni si, dobre? Dochádza ti tabletka?“ vyhlásil Danko. „Pozeráš sa do zrkadla, keď hovoríš, magorko?“ kontroval Matovič.

Správu aktualizujeme.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá