NÁZOR: Premiér sa na Facebooku nazval lúzrom. Možno mal pravdu

matovic
TASR/Dano Veselský

Premiér Igor Matovič uverejnil na Facebooku veľmi zvláštny status. Možno sa len domnievať, čo tým chcel povedať. Zrejme však naráža na strany Progresívne Slovensko, Spolu a Za Ľudí. Matovič sa ani v minulosti netajil názorom, že niektoré médiá favorizujú tieto strany a zámerne prehliadajú prešľapy ich predstaviteľov.

Zbožňovali Andrejka, Ivanka, Miška, Mirka, Alojzíka … a lúzrovi predpovedali parlamentnú smrť. Hysterčili, keď si dovolil na ich božikov čo i len krivo pozrieť. Ich podvody či hriechy cielene odmietali vidieť, umenšovali ich, či priamo obhajovali,“ píše Matovič.

Na mysli má pravdepodobne Andreja Kisku, Ivana Štefunka, Miroslava beblavého a Alojza Hlinu. Andrej Kiska má za sebou kauzu s vratkami DPH a tiež súd kvôli pozemkom, ktoré mal nadobudnúť neoprávnene. Michal Truban má zase na rováši kauzu s vlastným priznaním, že skúšal drogy. Matovič v statuse naznačuje, že médiá v prípade ich káuz neboli také tvrdé, ako pri kauze diplomovka.

O lúzrovi a VyvolenýchTakto pred rokom boli médiá plné článkov Vyvolených o lúzrovi, ktorý nie je hodný sa viac do…

Gepostet von Igor Matovic am Mittwoch, 29. Juli 2020

Po prejdení si článkov o kauzách týchto konkrétnych dvoch pánov naozaj môže vzniknúť dojem zľahčovania. Len pri zbežnom pohľade na články o kauze KTAG nájdeme veľa článkov, kde sa kauza dopodrobna vysvetľuje, Kiska dokonca dostal pomerne veľký priestor na vysvetlenie aj obhajobu. Rovnako je to aj s Trubanovými pokusmi s drogami.

Pre lepšiu analýzu by to chcelo podrobný rozbor všetkých článkov, no to bežný čitateľ a volič nikdy nerobí. Ešte aj pri volebnej schránke dá viac na svoj dojem, namiesto toho, aby si robil analýzu všetkých výstupov politikov. Jednoducho, Matovič použil svoju najväčšiu slabinu a zároveň najväčšiu zbraň, teda emócie.

Chce navodiť dojem, že médiá sú v jeho prípade prísne, lebo ho vždy mali za lúzra. Naproti tomu, ich favoriti vyviazli z káuz takmer čistí. Aj keď treba dodať, že dobre nedopadli. Trubanovci a Spolu to nedotiahli ani do parlamentu a strana Za ľudí slúži ako vata koalície.

Treba tiež dodať, že takto pred rokom sa OĽaNO motalo niekde pri hranici zvoliteľnosti a o tom, že by mohla strana voľby vyhrať, nemohlo byť ani reči.

Vysvetliť status sa pokúsil aj Výbor pre uvádzanie výrokov Igora Matoviča na pravú mieru. Táto stránka si dáva za úlohu „prekladať“ premiérove statusy do podoby, ako by ich napísal štátnik a politik. To ale Matovič nie je, aj keby veľmi chcel. 

Štátnik si totiž prizná chybu a vyvodí zodpovednosť. Namiesto toho, aby ukazoval prstom na druhých, ako mu ubližujú a hral sa na obeť zlých médií. Toto robia lúzri. Už chýbajú len „špinavé protislovenské prostitútky“.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech