Nemáš auto, ale chceš cheeseburger v čase karantény? McDonald’s spúšťa McWalk pre peších zákazníkov

  • McDonald's sa prispôsobuje karanténnej dobe a spúšťa novú službu pre peších zákazníkov
  • Odteraz si môže ktokoľvek prísť zobrať svoj chutný burger cez špeciálne okienko
m3
McDonald's
  • McDonald's sa prispôsobuje karanténnej dobe a spúšťa novú službu pre peších zákazníkov
  • Odteraz si môže ktokoľvek prísť zobrať svoj chutný burger cez špeciálne okienko

Ako sa prispôsobujú veľké fastfoodové reťazce novým karanténnym opatreniam? Spoločnosť McDonald’s zareagovala proaktívne na novú situáciu povinne zatvorených reštaurácií.

Hoci je táto obľúbená značka dostupná zákazníkom vďaka službám McDrive a McDelivery, pribudla v týchto dňoch novinka v podobe McWalk.

ČÍTAJ VIAC >> Ako vyzerá rozvoz McDonald’s počas koronavírusu? Kuriér nám jedlo nechal na zábradlí

Ide o novú službu výdaja jedál a nápojov zo špeciálne upravených okienok pre peších zákazníkov. Aktuálne McWalk ponúka dvanásť slovenských reštaurácií McDonald’s na Slovensku.

McWalk je služba, ktorá je prispôsobená peším zákazníkom, no reštaurácie s dobrou dostupnosťou a kapacitou parkoviska môžu prostredníctvom McWalk slúžiť aj ako alternatíva k McDrive.

zdroj: McDonald's Slovakia

Špeciálne okienka pre objednanie

Taktiež je služba prispôsobená vysokým bezpečnostným a hygienickým štandardom spoločnosti McDonald’s. 

„Dopyt po našom jedle je aj v čase uzavretých interiérov našich reštaurácií. Nie každý zákazník môže však k nám prísť autom a, naopak, z bezpečnostných dôvodov si nie vždy môže peší zákazník prevziať jedlo cez McDrive,“ tvrdí hovorkyňa Lucia Poláčeková.

kampan zadarmo od startitup

Tá ďalej vysvetľuje, že McWalk je prispôsobený aj pre tých hostí, ktorí chcú jedlo skonzumovať na mieste. Jednoducho zaparkujú auto na parkovisku, objednajú si jedlo cez okienko vo vchodových dverách a potom si ho v pokoji môžu vychutnať vo vozidle. 

Pôvodné sklenené vstupné dvere do reštaurácie McDonald’s sú pre účely McWalk doplnené o špeciálne okienko pre objednanie a výdaj jedla a nápojov.

V mnohých mestách

Pri jednom z dvoch okienok si zákazník jedlo objedná a zaplatí, pri ďalšom mu ho odovzdá druhý zamestnanec. „V rámci prispôsobovania našich služieb pre peších zákazníkov cez McWalk je prioritou bezpečnosť našich zákazníkov a dodržiavanie prísnych hygienických štandardov a vydaných opatrení na ochranu obyvateľov proti zamedzeniu šírenia koronavírusu,“ dodáva Poláčeková. 

Momentálne je možnosť využiť službu McWalk v týchto slovenských reštauráciách: Banská Bystrica, Trnava 1, Košice Plaváreň, Košice na Popradskej ulici, Žilina Dubeň, Trenčín, Prešov, Zvolen, Martin a v Bratislave na Námestí SNP, Auparku a v reštaurácii na Budatínskej ulici v Petržalke.

zdroj: McDonald‘s

Bratislavčania majú zároveň možnosť využiť doručenie jedla už z niekoľkých reštaurácií McDonald’s až domov prostredníctvom služby McDelivery. Sedem reštaurácií v hlavnom meste doručuje jedlo bez poplatku. 

Platia stále sprísnené hygienické opatrenia

Dovoz jedla je z reštaurácií na Prievozskej, Budatínskej, Račianskej ulici, z Auparku, Avionu, námestia SNP a z reštaurácie v Lamači. Jedlo si môžu zákazníci prevziať bez vstupu do prevádzky aj z reštaurácie v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall.

Spoločnosť McDonald’s už od začiatku šírenia vírusu COVID-19 zaviedla vo svojich reštauráciách celý rad sprísnených hygienických opatrení, ktoré sú teraz vo všetkých reštauráciách McDonald’s normou:

  • Všetci zamestnanci nosia rúška
  • Pri práci v kuchyni používajú jednorazové rukavice
  • Zvýšená frekvencia pravidelného umývania a dezinfekcie rúk sú samozrejmosťou
  • Displeje, pokladne, či tlačidlá sa čistia a dezinfikujú pravidelne vo zvýšenej miere vrátane všetkého, čoho sa dotýkajú
  • Kuriérom McDelivery sa odovzdáva jedlo bezkontaktne
  • Preferujú sa bezkontaktné platby. Pre zvýšenie osobnej ochrany môže pokladník v McDrive preberať hotovosť v rukaviciach
Zdroj: TS McDonald's

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech