„Nenechať sa zaočkovať bola obrovská chyba, som nezodpovedný blb,“ píše z nemocnice známy herec. Ľudí vyzýva k očkovaniu

  • Populárny český herec Miroslav Etzler je hospitalizovaný v nemocnici
  • „Dostal som silný covidový atak spojený s obojstranným zápalom pľúc,“ informuje
  • Ľudí z nemocničného lôžka vyzýva, aby sa dali zaočkovať
Instagram/ Mirek Etzler, Unsplash/Il Vagabiondo
  • Populárny český herec Miroslav Etzler je hospitalizovaný v nemocnici
  • „Dostal som silný covidový atak spojený s obojstranným zápalom pľúc,“ informuje
  • Ľudí z nemocničného lôžka vyzýva, aby sa dali zaočkovať

Aj v susednom Česku je aktuálna situácia v súvislosti s COVID-19 nepriaznivá. Za včerajší deň pribudlo 20 315 prípadov ochorenia, česká vláda vo štvrtok vyhlásila núdzový stav. Percento zaočkovanosti je tam síce vyššie ako na Slovensku, no Česko za Španielskom či Dánskom výrazne zaostáva. 

Medzi nezaočkovaných patrí aj známy český herec Miroslav Etzler, ktorý je aktuálne hospitalizovaný v nemocnici s COVIDom a obojstranným zápalom pľúc. Svoj postoj k očkovaniu prehodnotil, z nemocničného lôžka ľudí vyzýva, aby sa dali zaočkovať. 

Dostal som silný covidový atak spojený s obojstranným zápalom pľúcSom na kyslíku a ďalší vývoj skôr tuším ako viem. A áno, nebol som zaočkovaný,“ informoval herec o svojom zdravotnom stave na sociálnej sieti Instagram. O jeho hospitalizácii informovala na Facebooku aj novinárka Blanka Kubíková. 

„Som nezodpovedný blb,“ píše

Etzler prostredníctvom sociálnej siete vyjadril vďaku lekárom. „Vďaka obrovskej láskavosti a profesionalite COVID oddelenia v nemocnici Česká Lípa pod vedením pána primára Jana Nováka a jeho geniálnemu tímu ma napriek tomu berú ako človeka,“ napísal. 

Tvrdí, že teraz by už s očkovaním neváhal – verejne vyzval ľudí, aby ho podstúpili tiež. „Nenechať sa zaočkovať bolo obrovskou chybou. Prosím, pokiaľ môžete, urobte to!“ napísal.

Ešte predtým mal Kubíkovej napísať SMS správu v ktorej uviedol, že ho mrzí jeho doterajší postoj k očkovaniu. „Zachránili mi život. Milá Blanka, som nezodpovedný blb. Keď budem zdravý, budem najväčším propagátorom očkovania na svete.“ 

Místo premiéry na JIPce s oboustranným zápalem plic. 😢 Dnes a zítra jsme měli točit na Moravě #Mojemísta Mirka…

Posted by Blanka Kubíková on Friday, November 26, 2021

Nikto mi, pochopiteľne, nič nezaplatil. Žiadne fotografické materiály som do médií neposielal. Je to moja osobná spoveď, spoveď o nezodpovednom chlapovi, ktorý sa mal nechať zaočkovať,“ prízvukuje Etzler na videu, ktoré zverejnil pred 8 hodinami.

Piata najhoršia denná bilancia, skoro tisíc ľudí je vo vážnom stave

Ako informuje TASR, v Českej republike pribudlo v piatok 20 315 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Je to piata najhoršia denná bilancia, tento údaj je však nižší ako vo štvrtok (27 752) i piatok minulého týždňa (22 957), informujú v sobotu české médiá s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

Prvýkrát od konca septembra sa znížila týždňová incidencia: k piatku na 100 000 obyvateľov pripadalo za uplynulých sedem dní 1207 nakazených, vo štvrtok ich bolo 1 231. Incidencia však naďalej rastie v medzitýždňovom porovnaní. Pred týždňom bola na úrovni menej ako 1 000 prípadov na 100 000 obyvateľov. Najvyššia zostáva v Olomouckom a Zlínskom kraji.

Počet pacientov hospitalizovaných v nemocniciach s ochorením COVID-19 sa znížil o 56 na 6 169, z toho je 924 vo vážnom stave, čo je o dvoch viac ako deň predtým. Pred vyše dvoma mesiacmi (23. 9.) bolo hospitalizovaných 183 ľudí pozitívne testovaných na covid, z ktorých 28 bolo vo vážnom stave, pripomína portál tn.cz.

Na komplikácie spojené s covidom zomrelo podľa predbežných údajov ďalších 43 ľudí. Celkovo si pandémia v Česku vyžiadala doteraz 32 744 obetí. Denné počty úmrtí začali prekračovať stovku opäť v druhej polovici novembra, zatiaľ sa tak stalo päťkrát.

Plne zaočkovaných je v Česku zhruba 6 331 877 ľudí. Tretiu posilňujúcu dávku vakcíny dostalo vyše 771 000 z nich.

Zdroje: SITA, TASR, Facebook/ Blanka Kubíková, Instagram/Miroslav Etzler

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie