Neočkovaní pacienti nevládzu dýchať, na zdravotníkov aj tak vyťahujú nože a vyhrážajú sa im smrťou

  • Počet hospitalizovaných pacientov je vysoký, väčšina z nich nie je zaočkovaná
  • Síce nevládzu dýchať, ale na vyhrážanie sa ľuďom, ktorí im zachraňujú životy, si energiu nájdu
pjimage - 2021-12-06T161447.041
Pixabay/Parentingupstream Unsplash/Mufid Majnun
  • Počet hospitalizovaných pacientov je vysoký, väčšina z nich nie je zaočkovaná
  • Síce nevládzu dýchať, ale na vyhrážanie sa ľuďom, ktorí im zachraňujú životy, si energiu nájdu

Nemocnice sú každým dňom plnšie a vo väčšine prípadov lôžka obsadzujú nezaočkovaní ľudia. Iba za včerajší deň pribudlo 3 020 ľudí s pozitívnym PCR testom a až 72 % z nich nebolo zaočkovaných.  

V nemocniciach je hospitalizovaných 3 419 pacientov a potvrdeným ochorením COVID-19. Hoci sa im zdravotníci snažia pomôcť najviac, ako vedia, nie vždy to majú s nimi jednoduché.

Dokazuje to aj príspevok Slovenskej polície, v ktorom sa uvádza, že personál Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke čelí nielen verbálnym, ale aj fyzickým útokom. Tie majú ísť práve od neočkovaných pacientov, ktorých stav je vo väčšine prípadov kritický. 

TOTO NIE JE HOAX: NEOČKOVANÍ PACIENTI NEVLÁDZU DÝCHAŤ, NO VERBÁLNE A FYZICKY NAPÁDAJÚ LEKÁROVPodľa informácií od…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Monday, December 6, 2021

„V jednom prípade sa muž vyhrážal lekárovi, že ho zabije. Dlhodobo odmietal pľúcnu ventiláciu, na ktorú bol napojený v stave, keď sa nekontrolovateľne dusil,“ uvádza sa v príspevku stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR. Tento pacient bol napokon intubovaný, pretože ak by sa tak nestalo, ochoreniu by podľahol.

Podobnú skúsenosť majú aj zdravotné sestry, pri ktorých to pacient vyhrotil o niečo viac. Pacient, ktorý v súčasnosti leží na pľúcnej ventilácii, mal na tieto ženy zaútočiť. Iný pacient na zdravotné sestry vytiahol nôž a ohrozoval ich. 

„Keďže všetci agresívni a neočkovaní pacienti sú už na umelej pľúcnej ventilácii, v súčasnosti nie je potrebné vo vzťahu k nim vykonať také opatrenia, ktoré by viedli k zamedzeniu možných ďalších útokov voči zdravotníkom,“ píše sa v príspevku s tým, že ak by sa zdravotníci stretli s podobnou situáciou, mali by zavolať políciu. 

Biznis farmaceutických firiem

Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných takmer 82,04 %. Na JIS je 625 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 297 osôb. Celkový počet zaočkovaných je k dnešnému dňu 2 664 361, z toho 2 490 591 je plne zaočkovaných.

Ako uvádza korona.gov, k dosiahnutiu 60 percentnej zaočkovanosti je potrebné podať vakcínu ešte 635 639 ľuďom. Hoci lockdown motivoval mnoho ľudí k očkovaniu, stále je na Slovensku mnoho osôb, ktoré si myslia, že očkovanie je podvod a obohacujú sa na ňom farmaceutické firmy.

zdroj: Unsplash/Mufid Majnun

Jedným z týchto ľudí je aj bývalý premiér Robert Fico, ktorý sa vyjadril, že záujem na Slovensku pomôcť ľuďom očkovaním je iba 15 percentný. 

„Ten zostatok je čisto len a len otázka zvyšovania príjmov a ziskov farmaceutických firiem,“ uviedol, na čo poukázal lekár Peter Sabaka.

Primár Fica zároveň pozval, aby sa prišiel pozrieť na JIS v Považskej Bystrici, kde v súčasnosti leží už iba niekoľko nezaočkovaných pacientov. 

„Nech sa príde pozrieť ako doposiaľ zdraví ľudia v strednom veku lapajú po dychu, ako sa po každom slove musia zhlboka nadýchnuť. Nech si vypočuje ako telefonujú domov svojim deťom, manželom a manželkám pred tým, ako ich musíme napojiť na UPV, pretože pre viac ako polovicu je to ich posledné zbohom,“ opisuje smutnú realitu v príspevku. 

„Môže tu byť na nejakých 15 percent záujem tým ľuďom pomôcť očkovaním, ale ten zostatok je čisto len a len otázka…

Posted by Peter Sabaka on Monday, December 6, 2021

Zdroje: Facebook, Peter Sabaka

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie