Nepáčili sa im realitné praktiky, tak založili portál bez maklérov a provízií

  • Každý, kto niekedy riešil bývanie, to pozná. Biznis s nehnuteľnosťami beží na plné obrátky, ceny bytov sú vystrelené do vesmíru, nehovoriac o mastných províziách, ktoré si realitné kancelárie za sprostredkovanie pýtajú. Skupina mladých ľudí od fachu sa rozhodla realitnú bublinu prasknúť a stvoriť revolučný portál jaRealitka.
nehnutelnost-portal
jaRealitka
  • Každý, kto niekedy riešil bývanie, to pozná. Biznis s nehnuteľnosťami beží na plné obrátky, ceny bytov sú vystrelené do vesmíru, nehovoriac o mastných províziách, ktoré si realitné kancelárie za sprostredkovanie pýtajú. Skupina mladých ľudí od fachu sa rozhodla realitnú bublinu prasknúť a stvoriť revolučný portál jaRealitka.

Predstav si to: Celé týždne hľadáš alebo predávaš byt a po absolvovaní martýria v podobe mnohonásobných obhliadok, vybavovačiek a nervov, ťa schladí suma, ktorú si maklér vypýta navyše za svoje cenné služby. Pri toľkých výdavkoch a problémoch spojených s kúpou či predajom bytu je to to posledné, čo potrebuješ. Skutočne je toto v 21. storočí najlepší spôsob, ako robiť realitný biznis? Tím ľudí z jaRealitka.sk si povedal, že nie a stvorili dokonalú alternatívu, ktorú ti predstaví nasledujúce video.

Napriek tomu, že majú v tomto odvetví dlhoročné skúsenosti, nepáčili sa im mnohé praktiky a smerovanie realitného biznisu. „Trh je dnes presýtený a je bežné sledovať praktiky, ako vkladanie a úprava inzercie bez súhlasu vlastníka, neaktuálne ponuky s rôznymi cenami a neprofesionálny prístup maklérov, ktorí idú na kvantitu, nie na kvalitu. Smutné je na tom to, že nakoniec na to dopláca predávajúci aj kupujúci,“ hovorí jeden zo zakladateľov portálu jaRealitka.sk Filip.

Tím z portálu jaRealitka sa však nechce pridať k ľuďom, ktorí sa tešia z vysokých provízií a zneužívajú nevedomosť či zúfalstvo ľudí. Naopak, svojím klientom chcú pomáhať ušetriť a priniesť prospech obom stranám – predávajúcim aj kupujúcim. „Dlhodobo sa stretávame s neprimerane vysokými províziami realitných maklérov a ich nekvalitnými službami. Česť výnimkám. Chceme ľuďom pomáhať a postupne meniť tvár realitného biznisu,“ povedal Filip.

Tento portál sa zrodil ako miesto, kde môžeš inzerovať svoju nehnuteľnosť bez akýchkoľvek maklérov a provízií a tím odborníkov jaRealitky ti pomôže v tom, aby si  predal čo najlepšie a najrýchlejšie. Všetko je transparentné a nestretneš sa so žiadnymi skrytými poplatkami. „Ceny našich služieb sú desatinové oproti bežným províziám. Za naše služby máme nastavený jednotný poplatok 289 eur, nezávislý od hodnoty nehnuteľnosti a ktorý požadujeme až po predaji nehnuteľnosti,“ zdôraznil Filip.

foto: jaRealitka

Dôvody, prečo využiť portál jaRealitka.sk najlepšie vystihujú tieto štyri argumenty: Ušetríš, máš istotu, budeš videný a je to jednoduché. jaRealitka.sk sa navyše snaží každého zasvätiť do nie úplne jednoduchého realitného biznisu. „Snažíme sa našich zákazníkov vzdelávať prostredníctvom príručiek, ktoré poskytujú rady a návody v procese predaja nehnuteľnosti. Odporúčame im tiež zmeny pre dosiahnutie profesionálneho vzhľadu inzerátov a rýchly predaj nehnuteľnosti,“ vysvetlil Filip.

Pri dnešnom trende predaja nehnuteľností na rôznych facebookových skupinách sa realitka možno javí ako zbytočná. No na rozdiel od freestyle predaja na Facebooku však za tebou stoja skúsení odborníci, ktorí ti poradia v každom jednom kroku. „Sami disponujeme rastúcou fb stránkou, kde naše nehnuteľnosti propagujeme. Predávajúcim nezakazujeme predávať vlastnými silami, naopak ich povzbudzujeme hľadať záujemcu medzi známymi a aj v rámci takýchto skupín,“ uviedol Filip.

Samotný portál je moderný a intuitívny a jeho funkčnosť tím neustále vylepšuje vďaka feedbacku od používateľov. Všetko je veľmi easy od zadania inzerátu po samotný predaj. Navyše, s portálom jaRealitka.sk si sám manažuješ všetky obhliadky nehnuteľnosti podľa prehľadného kalendára podľa vlastných časových možností. Už nikdy viac zdĺhavé telefonáty a zložité dohadovanie so záujemcami!

gif: jaRealitka.sk

Následne ti jaRealitka pripraví všetky potrebné zmluvy a dokumenty k prevodu nehnuteľnosti spracované renomovanou advokátskou kanceláriou. Tvoj inzerát tiež automaticky zverejnia na najnavštevovanejších inzertných portáloch, ako sú nehnutelnosti.sk, bazar.sk, byty.sk, topreality.sk, areality.sk či bazos.sk. Ako predávajúci tiež na portáli dostaneš vlastný priestor, správu obhliadok a zmlúv, ako aj zákaznícke centrum s odborným poradenstvom.

A všetko si to zvládol sám bez pomoci akýchkoľvek maklérov. Si superhrdina. :) 

foto: jaRealitka

Oproti mainstreamovým realitkám s jaRealitka.sk zaručene ušetríš svoj čas, nervy aj peniaze, ktoré môžeš minúť oveľa lepšie – napríklad na nový nábytok do nového bytu či letnú dovolenku. Preto neváhaj a otestuj, aké ľahké je predať nehnuteľnosť na  www.jaRealitka.sk.

 

+ Pridaj inzerát

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech