Nesiete vinu na smrti Lučanského, tvrdí Kaliňák. V debate s Naďom padajú tvrdé slová

  • V relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom sa stretli Jaroslav Naď a Robert Kaliňák
  • Kaliňák sa domnieva, že v prípade zmiznutých peňazí šlo len o nedorozumenie
  • Debata bola naozaj vyhrotená, padali tvrdé slová
Naď, Kaliňák
TASR/DUNA/MTI/Janos Vajda TASR/Pavel Neubauer
  • V relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom sa stretli Jaroslav Naď a Robert Kaliňák
  • Kaliňák sa domnieva, že v prípade zmiznutých peňazí šlo len o nedorozumenie
  • Debata bola naozaj vyhrotená, padali tvrdé slová

Robert Fico bol v kauze o ukradnutých 50-tisícoch eur vypovedať na polícii. „Už nie som poškodený,“ povedal Fico. Rovnaké stanovisko dal aj policajtom, povedal. Kaliňák si myslí, že šlo o obyčajné nedorozumenie, tvrdí v relácii Na telo s Michalom Kovačičom na Markíze.

Naď tvrdí, že sa týmto tvrdením snažia celý problém len zakryť: „Je jasné, že nechcel ísť na políciu, lebo to získal ilegálne.“ Pýta sa, či sa v Smere vypláca zlatými tehličkami, keďže Fico ich pôvod vysvetlil tak, že ide o stranícke peniaze. Zmizlo mu 50-tisíc eur v hotovosti a zlaté mince.

Slovensko sa o zmiznutých peniazoch dozvedelo prostredníctvom nahrávok z chaty, ktoré zverejnili médiá.

Kaliňák
zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Skutočne išlo o pytliactvo, hovorí Naď

„My nezneužívame odpočúvanie tak, ako sa zneužívalo za doby Smeru,“ hovorí Naď. Nesúhlasí s tvrdením, že pytliactvo bolo len zámienkou odpočúvania. Tvrdí, že teraz systém nefunguje tak, že „smerák zavolá kamarátovi sudcovi“, ktorý mu dá povolenie.

Teraz tvrdí, že je potrebný legitímny dôvod, preto si je istý, že existoval a nešlo o odpočúvanie opozičného politika. „Išlo o čistú náhodu, také náhody sa stávajú,“ hovorí Naď. Konštatuje, že náhody vedú často k odhaleniu obrovských káuz.

Kaliňák hovorí to, čo predseda Smeru. Podľa neho išlo iba o snahu zničiť strane Smer meno.

Naď
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Gašpar ho nenavádzal, takto len vidí svet

Kaliňák tvrdí, že zo strany Pavla Gašpara (syn Tibora Gašpara) nešlo o navádzanie na krivú výpoveď. Na chate od neho Kaliňák dostal radu, aby povedal, že Makoá nominoval Lučanský, pretože ten to už nepotvrdí, ani nevyvráti. Kaliňák hovorí, že takto Gašpar vníma svet, je to jeho stanovisko a nevidí na tom nič zlé.

Na chate sa okrem ostatných stretli aj advokáti Gašpar mladší a Para, obaja sú obhajcovia v kauze Očistec. Mali tak prístup do spisu.

Kaliňák zároveň spomenul aj zosnulého bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Tvrdí, že za jeho smrť nesie zodpovednosť aj minister Naď. 

Nepripisuje mu len jeho smrť, tvrdí, že je spolupáchateľom na vražde všetkých, ktorí zomreli na Slovensku koronavírus: „Zabili ste trinásťtisíc ľudí. To ste určite spolupáchateľ,“ povedal Kaliňák Naďovi.

Hovorí o nezákonných opatreniach a sľuboch, že bude slobodou plošné testovanie či vakcinácia. Podľa jeho slov od rána do večera klamú a potom sa čudujú, že im ľudia neveria.

V supermarkete nenapadli invalidov, ale bývalých vojakov

Dvaja muži obvinení v súvislosti so zásahom polície v piešťanskom supermarkete sú bývalí vojaci. Potvrdil to v relácii Na telo na televízii Markíza minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Vycvičení ľudia, ktorí odišli z ozbrojených síl v rámci očisťovania služby, dnes úplne zámerne chodia z jedného obchodu do druhého na celom Slovensku a provokujú,“ dodal Naď.

Polícia vo štvrtok 4. novembra zasiahla proti skupine osôb, ktorá si odmietala nasadiť respirátory. Privolané hliadky v piešťanskom supermarkete opakovane členov tejto skupiny vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup.

Došlo pri tom k fyzického konfliktu. Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž. Všetkých jednorazovo ošetrili v nemocnici. Policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode troch mužov z Nitrianskeho kraja, ktorých neskôr vyšetrovateľka obvinila z prečinu výtržníctva a z útoku na verejného činiteľa.

Zdroj: Na telo s Michalom Kovačičom

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie