Nestačilo ti izolácie? Výherca tejto súťaže musí týždeň pozerať filmy na opustenom ostrove

  • Švédsky filmový festival v Göteborgu hľadá nadšenca filmov, ktorý strávi 7 dní na opustenom ostrove
  • Víťaz bude bývať v luxusne prerobenom majáku, no nemôže si so sebou zobrať žiadne elektronické zariadenie
  • Švédsky filmový festival v Göteborgu hľadá nadšenca filmov, ktorý strávi 7 dní na opustenom ostrove
  • Víťaz bude bývať v luxusne prerobenom majáku, no nemôže si so sebou zobrať žiadne elektronické zariadenie

Po takmer roku sociálneho dištancovania sa väčšina ľudí túži vrátiť do spoločenského života. Švédsky filmový festival v Göteborgu má však ideálnu príležitosť pre všetkých filmových nadšencov, ktorí si stále užijú čas aj osamote.

Práve filmový festival v Göteborgu ponúka to najlepšie riešenie. Má v pláne poslať jedného filmového fanúšika, aby strávil sedem dní osamote na ostrove Pater Noster, ktorý sa nachádza pri západnom pobreží Švédska.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ARD-Morgenmagazin (@ardmoma)

Odrezaný od sveta, dokonca bez elektronických zariadení

Víťaz súťaže strávi týždeň v starom majáku prerobenom na luxusný hotel, kde bude v premietacej miestnosti hotela pozerať až 60 filmov z oficiálnej zostavy Göteborg 2021, uvádza časopis The Hollywood Reporter.

Šťastlivec, ktorému sa podarí dostať na Pater Noster, síce bude mať k dispozícii dobré jedlo, nápoje a pohodlnú posteľ, no nemôže si so sebou zobrať nič – a to sa týka najmä elektronických zariadení, akými sú notebook či mobil.

Umeleckým riaditeľom festivalu v Göteborgu je Jonas Holmberg. „Sledovať môžete vlny mora a filmy,“ poznamenal riaditeľ pre The Hollywood Reporter.

Holmberg tiež zdôraznil, že úspešným uchádzačom sa stane filmový nadšenec, ktorý bude každý deň nahrávať denný vlog o čase strávenom na ostrove. Autori projektu tak chcú vytvoriť istý sociálny experiment.

Zámer je preskúmať vplyv izolácie na jednotlivca

Víťaz musí byť tiež emocionálne a psychicky vhodný na to, aby strávil týždeň v takomto druhu izolácie. To znamená, že ak sa každý deň venuješ sociálnym sieťam niekoľko hodín, pravdepodobne tento projekt nebude úplne tvoja šálka kávy.

Zámer tohto experimentu je jednoduchý. Aj napriek tomu, že všetci trávime v izolácii už nejaký čas, filmový festival chce preskúmať vplyv izolácie a zatvorenia kín na jednotlivcov, a taktiež zistiť úlohu filmu v postpandemickom svete.

„Všetci teraz sledujeme filmy a mení to náš vzťah k nim. Videli sme, že v tomto období rezonujú nové typy filmov, a tiež, že nadobúdajú iný význam,“ uviedol Holmberg pre The Hollywood Reporter.

Vyskúšal by si si takýto experiment?

Pandémia priniesla okresanie projekcií

Zo záujemcov, ktorí sa prihlásia online, bude vybraných niekoľko uchádzačov, ktorí sa pred výberom víťaza zúčastnia individuálnych pohovorov.

Okrem experimentu na ostrove bude festival ponúkať aj izolované jednotlivé projekcie v kine Draken v Göteborgu. „Bude to zvláštny zážitok, premietať filmy pre jednu osobu. Je to ale súčasť nového sveta, v ktorom sa nachádzame. Miesta známe tým, že sú plné života, sú teraz prázdne,“ poznamenal riaditeľ.

Festival sa bude konať v plnom rozsahu online medzi 29. januárom a 8. februárom. Bude zameraný na tému sociálneho dištancovania. Výrazne však znížil svoju ponuku na 60 filmov – v porovnaní s približne 450 projekciami v minulých rokoch. 

Majú naozaj hlbokú pointu. Týchto 10 filmov ťa prinúti prehodnotiť zmysel života.

Zdroje: Goteborg Film Festival, The Hollywood Reporter

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech